20 Квітня 2019

Алергія: як облаштувати безпечний інтер’єр

Поради від лікаря-алерголога


Вважаєте, що від алергії не можна сховатися навіть у власному будинку? Із захворюванням потрібно боротися різними способами, і правильно облаштоване помешкання для алергіка – один з них. Щоб комфортно почуватися в оселі у будь-який сезон, дотримуйтеся простих правил оформлення інтер’єру.

Причиною алергії може бути будь-що. В інтер’єрі її основне джерело – домашній пил. Він складається з дрібних часточок ґрунту, решток шкіри людини, шерсті тварин, текстилю, харчових продуктів тощо. Найчастіше алергію викликають пилові кліщі, шерсть, побутова хімія і пилок кімнатних рослин.

У разі появи перших ознак алергії потрібно знайти її джерело і позбутися його. Але пил з’являється щосекунди, тому прибирати в будинку доведеться часто. Враховуючи це, треба правильно оформити інтер’єр для алергіка.

інтер'єр для алергіка

Дизайн інтер’єру… без пилу 

Почнемо з оздоблювальних матеріалів для квартири або кімнати, де живе людина, яка страждає на алергічні реакції. Головне правило – всі поверхні повинні бути максимально гладенькими, щоб за ними легко було доглядати.

Стіни можна вкрити фарбою на водній основі, наприклад, Snieźka Platinium® KIDS, яка не викликає алергічних реакцій організму. Це підтвердили дослідження, що були проведені у Науково-дослідному Центрі профілактичної і клінічної токсикології у Львові.

Від декоративної штукатурки та рельєфних шпалер слід відмовитися – такі поверхні швидко вбирають пил.

Покриття для підлоги має вирізнятися антистатичними властивостями. Це може бути керамічна плитка, паркет, паркетна дошка, корок. Звичайно – ніякого ковроліну та килимів.

Інтер'єр без пилу

М’які меблі з текстильною оббивкою краще замінити дерев’яними або оббитими шкірою чи замінником. Усі предмети умеблювання й освітлювальні прилади в кімнаті алергіка повинні бути простого дизайну, без фактурних декоративних прикрас. Якщо в будинку багато книг, їх необхідно сховати до шафи із закритими полицями. Книжки – один із головних накопичувачів пилу.

Також домашній пил швидко збирається на м’яких іграшках, дрібному декорі, текстильних панно тощо. Кількість цих предметів потрібно звести до мінімуму. Якщо складно відмовитися від декору, можна поставити до шафи зі скляними дверцятами.

Текстиль на вікнах краще замінити жалюзі або японськими панелями.

Помешкання для алергіка: що можна, а що ні

Дім без алергії – це ще не означає, що тут постійно потрібно мити підлогу і витирати пил. Досить дбати про чистоту, а також дотримуватися таких правил.

Прибираємо дім

Скажіть «так»

– прибиранню пилососом з фільтром НЕРА не рідше двох разів на тиждень;

– зволожувачу й очищувачу повітря;

– регулярному очищенню фільтрів кондиціонера та кухонної витяжки;

– пранню постільної білизни за температури не нижче 60 градусів;

– захисному наматрацнику, а також подушкам і ковдрам зі штучними наповнювачами;

– зберіганню кухонних круп і борошна у закритих ємностях.

Упорядковуємо кухню

Скажіть «ні»

мікрогрибку на кухні (у сушарці для посуду, холодильнику, зоні біля мийки) та у ванній кімнаті (на плитці, у душовому куточку);

– зберіганню зимових речей під ліжком або в шафі без захисних чохлів;

– палінню в будинку, де живе алергік;

– балдахіну над ліжком;

– кімнатним рослинам, домашнім тваринам і акваріуму (як мінімум в спальні алергіка).

А як в дитячій кімнаті?

Як правило, найбільш схильні до побутової алергії саме діти. До дитячої кімнати висувають ті самі вимоги, що і до помешкання дорослого, проте є й свої особливості. Так, дитячу складно уявити без м’яких іграшок, тому їх потрібно частіше прати у пральній машині за високої температури.

Дитяча кімната без алергії

Прибирати і провітрювати кімнату потрібно, коли малюка немає вдома. Тоді на нього не впливатимуть алергени, що потрапляють до приміщення з вулиці.

Телевізор і комп’ютер краще перенести до іншої кімнати. Монітори електризуються і швидко притягують пил, тому їх не має бути в просторі, де спить дитина.

Коментар експерта

Побутові алергени – це те, про що більшість із нас навіть не здогадується. Впливати на самопочуття мешканців можуть речі, які є нашими звичайними супутниками у створенні комфорту. Наприклад, у квартирі алергіка потрібно мінімізувати вплив електронних приладів: прибрати мікрохвильову піч, не заряджати телефон біля ліжка, вимикати перед сном телевізор з розетки. Пральні засоби у порошках краще замінити на рідкі або перекласти у пластикові ємності. Обов’язково в домі мають бути озонатори і зволожувачі повітря.

Алергія: як облаштувати безпечний інтер’єр

Алергія – це реакція печінки. Сьогодні подразником може бути один алерген, а завтра зовсім інший. Тому найголовнішим у лікуванні і профілактиці є регулярне очищення організму від шлаків, токсинів, паразитів, грибків тощо. Найкраще такі процедури доручати лікарям, адже самолікування може призвести до негативних наслідків. Будьте здорові!

А як ви захищаєте свій дім від побутових алергенів?

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 2,00 з 5
Loading...