11 Квітня 2019
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ІНТЕР'ЄР

Грибок на стінах: як позбутися

Як попередити появу та що робити при перших проявах


Грибок на стінах ванної, вітальні або дитячої може стати причиною алергії, захворювань дихальних шляхів і … ремонту. Існує кілька способів позбутися грибка. Розглянемо їх детальніше.

Грибок на стінах з’являється там, де для цього створені «сприятливі» умови – постійна сирість, підвищена вологість, погане провітрювання. Відповідно, грибок найчастіше можна виявити у ванній кімнаті, погано утеплених стінах, поверхнях зі щілинами, у кутах віконних відкосів, у дитячій кімнаті – загалом, де завгодно.

Чим небезпечний грибок?

Пліснявий грибок – це різні мікроорганізми, які поширюються повітрям і пристосовуються до будь-якого середовища. Цвіль може бути різного кольору – чорного, сірого, червоного, бурого, білого та ін. Мікроскопічні частинки грибка легко проникають в організм людини, викликаючи побутову алергію, кашель, дерматит тощо. Особливо небезпечна цвіль для дітей і людей похилого віку.

Як позбутися грибка

Крім цього, грибок руйнує будівельні та оздоблювальні матеріали будинку. У місцях скупчення грибка псуються шпалери, відклеюється плитка, гниють дерев’яні меблі і навіть руйнуються бетонні стіни. Висновок – при перших проявах цвілі потрібно негайно з нею боротися.

10 способів позбутися грибка у ванній

Для початку потрібно визначити причину появи цвілі. Як правило, це підвищена вологість і погане вентилювання приміщення. Найчастіше ці проблеми виникають у ванній. Що ж робити?

1) Під час ремонту у ванній (та й у кухні) потрібно обов’язково проводити якісну гідроізоляцію стін, підлоги і стелі з використанням спеціальних антисептичних засобів. Це допоможе запобігти цвілі.

2) При перших ознаках грибка місця, уражені ним, слід обробити протигрибковими засобами. В особливо складних випадках знадобиться прилад, що очищує поверхні парою.

Śnieżka рекомендує

Якщо пліснява вже з’явилася, позбутися її допоможе комплексний підхід. Спочатку потрібно механічним способом очистити стіни від уражених ділянок. Найкраще робити це у захисному одязі та масці. Наступний етап – обробка цих зон антисептиком. Для цього скористайтеся універсальним протигрибковим засобом з сильною біоцидною дією – Śnieżka Пума. До його складу входять біологічно активні речовини і допоміжні субстанції. Завдяки цьому водний розчин глибоко проникає в основу і ефективно дезінфікує її. Засіб застосовують проти бактерій, грибків, плісняви, водоростей, моху, лишайника і дріжджів на стінах, штукатурці, покриттях клейових та емульсійних фарб як всередині, так і зовні приміщень.

Притогрибковий засіб

3) Періодично потрібно перевіряти вентиляційні канали, чи не накопичилося у них сміття й очищувати вентиляційну решітку від бруду.

4) У ванній у вентиляційний отвір можна встановити електровентилятор і включати його щоразу перед прийняттям душу або ванни і не вимикати, поки волога не випарується з поверхні дзеркала.

5) Після прийняття душу двері ванної кімнати треба залишати відкритими, щоб зайвий пар не осідав краплями води на стінах. Мокру шторку краще розправити – в її вологих складках може також оселитися грибок. Губку бажано просушувати на сонці.

Грибок у ванній

6) У ванній кімнаті слід встановлювати двері з вентиляційною решіткою або зі спеціальними отворами в нижній частині. Тоді навіть при зачинених дверях приміщення буде провітрюватися.

7) Випрану білизну варто сушити на балконі. Якщо робити це у ванній, вологість у кімнаті підвищуватиметься.

8) Корисно у ванній використовувати спеціальний поглинач вологи. Він має форму великої таблетки, яка вбирає вологу з повітря. Поглинач можна поставити на підлозі і періодично міняти абсорбент.

9) Обов’язково слід ремонтувати крани, що протікають, та ізолювати відкриті труби, на яких накопичується конденсат. Будь-яких джерел зайвої вологи краще позбутися.

10) Корисним доповненням інтер’єру ванної стане рушникосушка. Вона буде сушити рушники, усувати зайву вологість й обігрівати приміщення.

Як позбутися грибка

Якщо грибок є в інших кімнатах…

Де б пліснява не з’явилася, принцип боротьби з нею однаковий – усунути джерело вологи і покращити провітрювання.

  • У вітальні або спальні джерелами підвищеної вологості можуть стати акваріум або велика кількість кімнатних рослин. У поєднанні з іншими факторами вони можуть призвести до появи грибка.
  • Часто грибок з’являється в дитячій новонародженого. Батьки, боячись застудити малюка, щільно закривають вікна, використовують зволожувач, просушують у кімнаті пелюшки. Все це підвищує вологість повітря. Таку дитячу слід частіше провітрювати.
  • Цвіль на «холодних» стінах буде з’являтися, поки ви їх не утеплите. Найкраще це робити зовні. Ідеальний час для таких робіт – теплі весна й осінь. Про те, як можна ефективно утеплити стіни та інші поверхні будинку завдяки виробам ТМ FOVEO TECH, читайте у нашій статті «Утеплення фасаду: новітні технології».
  • Від проблем з грибком часто страждають мешканці перших поверхів. Джерелом вологи стає підвал будинку. Боротися з цим можна, утепливши підлогу квартири або стелю підвалу.

А які методи боротьби з грибком ви перевірили на власному досвіді?

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 4,00 з 5
Loading...