13 Липня 2019

3D в оформленні інтер’єрів: для тих, хто вибирає оригінальність дизайну.



3D-панелі – це найновіша тенденція в обробці стін. Окрім акустичних і теплових властивостей, об’ємні панелі мають різноманітні форми й виготовлені з різних матеріалів. Багато архітекторів і дизайнерів інтер’єру широко використовують 3D-друк для створення нових і унікальних проектів, які надають інер’єрному простору справді сучасного і космополітичного вигляду.  Про те, які можливості 3D-друк надає архітекторам та дизайнерам інтер’єру, читайте у інтерв’ю з Анною Разумовою, дизайнером студії «AR Design»

 

3D в оформленні інтер’єрів: для тих, хто вибирає оригінальність дизайну.

Анно, 3D-елементи —  це один  із останніх трендів  в оформленні інтер’єрів.  Розкажіть, які саме види зараз популярні?

Частіш за все 3D-панелі використовують для обробки стін, аби виокремити в інтер’єрі певну зону, також їх нерідко вибирають для декору фасадів меблів. Додаткова підсвітка – майже необхідне рішення, світло (звичайне або кольорове) круто підкреслює рельєфність та створює особливий затишок в кімнаті.

Чому вони набули такої популярності?

Популярності 3D-елементи набули завдяки різноманітності зовнішнього вигляду та ефекту, якого можна досягти, застосовуючи їх в дизайні. Залежно від функціонального призначення кімнати є певні особливості щодо місця, яке декорують 3D-елементами. У вітальні, зазвичай, обирають акцентну стіну – за диваном, наприклад, або ж в TV-зоні. Для спальні розповсюджене облицювання стіни за узголів’ям ліжка, для кухні – фартух в робочій зоні, у ванній кімнаті – зони навколо дзеркала.

3D в оформленні інтер’єрів: для тих, хто вибирає оригінальність дизайну.

3D-панелі використовують не лише для інтер’єрів квартир і будинків, а й, наприклад, для офісів та коворкінгів. В основному роблять або велику акцентну стіну в зоні очікування, або декорують 3D-елементами рецепцію. Звісно, дизайн у таких випадках часто виконують в кольорах бренду, а також у шрифтах, якщо є надписи,  – назву компанії.

З яких матеріалів виготовляють настінні панелі?

Один із найпоширеніших матеріалів для 3D-панелей – це гіпс. З ним легко працювати, можна зробити орнамент на замовлення, пофарбувати та нанести текстуру на свій смак – під будь-який стиль та інтер’єр. Гіпсові панелі вирізняються особливою довговічністю порівняно з іншими матеріалами, екологічністю та пожежобезпечністю – їх можна монтувати на каміни.

3D в оформленні інтер’єрів: для тих, хто вибирає оригінальність дизайну.

Для деяких проектів ми іноді пропонуємо аналог гіпсу – поліуретан. Він дешевший за гіпс, але вибір рельєфів обмежений каталогами. Однак, при правильному підході це не завадить надати інтер’єру індивідуального характеру. Також 3D-панелі можна виконати з МДФ та ДСП – це матеріали середнього цінового сегменту, міцні та стійкі до перепадів температури і вологи , проте вони складніші у виготовленні. Дорожчий та найбільш вимогливий у догляді матеріал – це натуральне дерево. Серед інших варіантів, менш популярних, але вартих уваги у певних випадках, слід виокремити 3D-панелі з керамограніту, алюмінію чи пластику.

3D в оформленні інтер’єрів: для тих, хто вибирає оригінальність дизайну.

Крім нового вигляду стін, чи мають 3D-панелі практичні характеристики?

Крім візуального ефекту, який може повністю змінити атмосферу простору, 3D-панелі мають інші корисні властивості. Їх можна застосувати додатково для звукоізоляції – найкраще захищають від звукових хвиль гіпсові панелі. Також 3D-панелі можуть слугувати теплоізоляційним рішенням – для максимального збереження тепла слід монтувати панелі на каркас, а між прошарками конструкції простелити утеплювач.

3D в оформленні інтер’єрів: для тих, хто вибирає оригінальність дизайну.

А важко їх монтувати, фарбувати і доглядати за ними?

Що стосується монтування 3D-панелей, ми рекомендуємо довірити цю справу професіоналам, які точно знають про особливості роботи з різними матеріалами. Самостійно ви можете впоратись, але “в домашніх умовах” є висока вірогідність витратити на монтаж немало часу або помилитись з розрахунками розмірів і зіпсувати частину матеріалу.

Загалом, практичність 3D-панелей в інтер’єрі визначається матеріалом, з якого вони виготовлені, складністю рельєфу та місцем їх розташування у кімнаті. Догляд за ними доволі простий, більшість з них легко очистити: помити чи протерти пил.

3D в оформленні інтер’єрів: для тих, хто вибирає оригінальність дизайну.

Чи позитивно впливає  використання технологій об’ємного друку на  довкілля?

Так, це окремий плюс, який не може не тішити – для виготовлення 3D-панелей не потрібно запускати масове виробництво, можливий друк від 1 екземпляру, що робить вплив на довкілля мінімальним.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 4,50 з 5
Loading...