25 Вересня 2018
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ФАСАДИ

Утеплення фасаду: новітні технології

Яку систему утеплення слід застосувати?


Якщо ви хочете зустріти холодну осінню пору у затишному будиночку, не турбуючись про сухість та комфорт у вашій оселі – саме час ознайомитись з методами теплоізоляції.

Коефіцієнти теплопровідності для пінопласту і мінеральної вати близькі за значенням. Теплоізоляція, яку надають ці матеріали, має дуже високий рівень. Тому, щоб прийняти рішення, яку систему утеплення слід застосувати, варто вивчити інші властивості цих ізоляційних матеріалів.

Утеплення фасаду: новітні технології

Системи Foveo Tech – зручність та ефективність

 Серед виробів, які застосовують для утеплення, великою популярністю користуються система утеплення FOVEO TECH. В Україні найчастіше для утеплення фасадів використовують пінополістирольні плити. Система утеплення FOVEO TECH пропонує три види пінопласту.

Хорошим вибором для утеплення фасаду стануть пінополістирольні плити FOVEO TECH EPS.

Всі вони характеризуються тим, що влітку зберігають прохолоду, а взимку підтримують тепло.Також стійкі до навантажень та легко монтуються.

FOVEO TECH EPS 70

Пінополістирольні плити FOVEO TECH EPS 70 призначені для термоізоляції внутрішніх і зовнішніх стін.

Їх рекомендують застосовувати для утеплення дво- і тришарових стін, зовнішньої ізоляції стін та фасадів, а також внутрішньої ізоляції, сендвіч-панелей, СІП-панелей та систем ізоляції зі штукатурками.

Наприклад, ці плити гарно підійдуть для утеплення підвалу.

Що утеплити?

Також застосовують на цокольних поверхнях (фундаментні плити на грунті, бетонна стяжка, цокольне приміщення, ремонт /реконструкція), міжповерхових перекриттях (стелі/ізоляції горищ, плаваючі підлоги), плоских дахах (теплі дахи, холодні дахи, інверсійні дахи).

FOVEO TECH EPS 50

Їх також рекомендують для стін та фасадів і підвалів, а ще – для скатних дахів

(термоізоляція простору між кроквами).

FOVEO TECH EPS 30

Призначені для термоізоляції внутрішніх і зовнішніх стін, що дозволить ефективніше зберігати мікроклімат оселі. Рекомендують використовувати для стін, фасадів та підвалів.

 Як запобігти термічним місткам?

Щоб запобігти втраті тепла, потрібно дотримуватися технологій монтажу  пінопластових плит. Під час цього процесу важливо надійно заповнити щілини між ними пінопластом.

Також зверніть увагу на розташуванні стартової планки. Вона є опорою для першого, нижнього шару плит. Крім того, що вона запобігає проникненню холодного повітря між плитою утеплення та стіною, така річ  становитиме бар’єр для гризунів та комах, які можуть оселитися в теплоізоляційному шарі.

Утеплення фасаду: новітні технології

Тонкощі монтажу

Планку потрібно виставити ідеально рівно, інакше відхилення зростатиме з кожним рядом плит.

Клеїти плити слід у горизонтальному положенні, зі збереженням шахового розташування вертикальних швів.

Плити краще брати цілі, не пошкоджені. Надламані краще використати для кутів стін, які сходяться під кутом, відмінним від 90°, або еркерів у формі багатогранників.

Обрізати плити треба так, щоб горизонтальні і вертикальні шви не збігалися з краями фасадних отворів.

Це робиться для того, щоб після наклеювання розчин не виступив за межі плит. Надлишок обов’язково треба видалити.

Зазначимо, що товщина клейового шару після притискання плити до основи не має перевищувати 10 мм.

Заповнити щілини можна нарізаними смужками пінопласту, або поліуретановою піною високої щільності завширшки понад 2 мм.

Після того, як піна висохне, слід видалити її надлишок ножем, а поверхню відшліфувати грубозернистим наждачним папером.

Таким чином при рівній поверхні плит теплоізоляція збережеться в кожній точці.

Можна застосувати клей для пінополістиролу FOVEO TECH KS 30. Він має вигляд сухої суміші зі спеціально підібраних мінеральних наповнювачів, цементу і добавок, які знижують розхід і поліпшують адгезію та обробку.

Клей FOVEO TECH KS 30 призначений для приклеювання пінопласту в безшовних системах утеплення, які виконують легким мокрим методом.

Його можна також застосовувати на мінеральних основах: бетонних, керамічних, силікатних, цементних та цементно-вапняних. Використовувати можна як ззовні, так і всередині будівель, а також для вирівнювання та шпаклювання дефектів стабілізованої основи.

Плити дюбелюють лише після зв’язування клею, здебільшого через день. Фіксують їх  механічно зазвичай навколо віконних і дверних отворів, а також на краях стін.

Дуже важливим етапом є також нанесення клейового розчину для армувальної сітки FOVEO TECH KU 31 і занурення в нього сітки зі скловолокна. Армувальну сітку потрібно дуже ретельно втопити  в клей, щоб її не було видно. Товщина армованого шару має становити від 3 до 5 мм. Тож для того, щоб поверхня була рівною і гладенькою, можна нанести додатковий шар клейового розчину, який сприятиме додатковій міцності основи.

Щоб підготувати основу під штукатурку, шар клейового розчину після висихання має бути покритий ґрунтувальною фарбою, що забарвлена у вибраний колір штукатурки. Це мінімізує ризик появи плям на штукатурці та просвічування з-під неї основи.

Рекомендуємо використати акрилову штукатурку TA11, яка має відмінні характеристики:

  • стійка до деформування
  • низьке водопоглинання
  • висока стійкість до біологічних загроз (запобігає розвитку грибка, плісняви)
  • має високу міцність покриття
  • її властива висока стійкість кольору
  • стійка  до високих температур
Утеплення фасаду: новітні технології

Тож подбайте про тепло у Ваших оселях у ці осінні дні, щоб у мороз взимку насолоджуватися комфортом і затишком, заощаджуючи кошти на опаленні.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 4,00 з 5
Loading...