21 Березня 2014
ПРОСТІР НАТХНЕННЯ
ЕКСТЕР'ЄР

ВИХІДНІ З ҐАУДІ

Спакований рюкзак, заброньований нічліг, путівник у кишені. Не забудьте про крем з фільтром і приготуйтеся до незабутніх вражень. Ми вирушаємо у Барселону.


Довга прогулянка вулицями столиці Каталонії — це найкращий спосіб, щоб з нею познайомитися. Втому та біль в ногах компенсують неповторні пейзажі. Барселона — це місце, де на кожному кроці нас чекають несподіванки та відкриття. Унікальні будівлі, барвисті фасади і мозаїки, дахи з черепиці. Місто має ще одну перевагу: у ньому неможливо заблукати. Вулиці перетинаються під прямим кутом, і вздовж усього міста пролягає лише одна вулиця – Косий провулок.

(НЕ) ЗВИЧАЙНА ПРОГУЛЯНКА

Оригінальна архітектура міста не дозволить нам зануритися у беззмістовне блукання містом. Тут навіть залізнична станція — виняткова. Будівля Французького вокзалу відразу приверне Вашу увагу і виникає нестримне бажання зайти всередину. Стеля цього незвичного об’єкту з 3 куполами, а підлога викладена дивовижним мармуром. Метал у поєднанні зі склом створює навіс для поїздів. Якщо б змінити транспортні засоби на витвори мистецтва, то це місце могло б перетворитись на сучасну галерею.
Під час прогулянки варто зазирнути до будівлі університету, який зацікавить не лише студентів, а й любителів тварин. Серед густої зелені на університетському дворику, можна побачити котів, які ніжаться на сонці.
Барселону завжди згадують, як місто Антоніо Ґауді, (найвідоміший архітектор з цього регіону), тому тут ми побачимо багато його робіт. На увагу заслуговує Будинок Міла, у проекті якого Ґауді не використав жодної прямої лінії. Фасад будинку, наче вирізьблений з морських хвиль. Усю композицію завершують розкішні перила балконів і димоходів, які своєю формою нагадують дим.

ВИХІДНІ З ҐАУДІ

КАЗКОВЕ МІСТЕЧКО

Якщо Ви хочете ближче познайомитися з творчістю Ґауді, то варто відвідати Гуель – найвідоміший у місті парк. Він запроектований, як місто-сад з найдрібнішими деталями. За початковим задумом парк призначався для каталонської буржуазії. Тому тут так багато казкових будиночків. Нині у них розміщені сувенірні магазини. В одному із цих будинків є музей, присвячений творцеві парку. Варто його відвідати, щоб побачити меблі, які розробив сам Ґауді. Так, насправді, Парк Гуель – це несправжній парк, в якому найважливішою є зелень. Тут особливо цінується архітектура.

Парадні сходи завжди переповнені натовпами туристів. Варто цими сходами увійти до зали, в якій 100 колон підтримують велику терасу. Насправді існує лише 86 колон, а стелю прикрашає барвиста мозаїка, що символізує пори року і фази місяця. У центральній частині парку розташована величезна площа, яка завжди освітлена сонячним промінням. Вона вважається найдовшою площею у світі і вкрита унікальною керамічною мозаїкою, і належить до найдивовижніших туристичних об’єктів.

МАГІЯ СВІТЛА

Найвідомішою роботою Ґауді є монументальний собор Саґрада Фамілія (храм Святої Родини). Відомий як найбільший і найдивовижніший, проте досі не закінчений проект іспанського митця. Він часто переносив дату завершення робіт через відсутність коштів, або ж технічне обслуговування наявних споруд. Інтер’єр собору захоплює своєю унікальністю, а ззовні будівля виглядає, наче піщана споруда, кожен елемент якої має символічне значення. Враховуючи його величезні розміри, потрібно кілька днів, щоб вивчити кожну сцену у соборі. Туристи, які відвідують Барселону 24 вересня, тобто під час свята міста, можуть спостерігати цікаве видовище. Фасад будівлі перетворюється на фон для феєричних світлових шоу під музичний супровід. А якщо Вам не вдасться побачити це захоплююче видовище, то Ви можете кожного дня насолоджуватися показами “танцювальних фонтанів” на Іспанській площі.

ВИХІДНІ З ҐАУДІ

РОМАНТИЧНИЙ САД

Після такої кількості архітектурних пам’яток (хоча Барселона це тільки початок) корисно буде відпочити на лоні природи. Дуже цікавим зеленим місцем є Парк лабіринтів Орти або парк-лабіринт в північній частині міста. З огляду на його вік (початок робіт над парком сягає 1791 р.), а також унікальну флору, парк вважається музеєм. Вхід у парк — платний, а кількість відвідувачів не повинна перевищувати 750 осіб. Своєю назвою він завдячує лабіринту із кипарисів, розташованому у його центральній частині. У кінці лабіринту височіє статуя міфічного бога Ероса. Цікаво, що саме тут знімали сцени до фільму “Парфумер”. Загадковий і подекуди моторошний парк сподобається не усім, але варто його відвідати, щоб побачити спокійнішу частину Барселони.

ВУЛИЧНЕ МИСТЕЦТВО

Серед тисяч чарівних і неповторних вулиць в Барселоні є місце, яке неможливо оминути. На Ла-Рамбла можна знайти майже все. Магазини та сувенірні крамниці, квіти, морозиво, і навіть домашніх тварин. Але Барселона — це місто мистецтва. Мабуть, в жодному іншому іспанському місті Ви не побачите стільки різноманітних мімів. На Ла-Рамбла кожен мім, як витвір мистецтва: химерно розмальований і одягнений.

НАСОЛОДА ДЛЯ ВІДЧУТТІВ

Вулицею Ла-Рамбла дійдемо до порту з безліччю магазинів зі свіжими морепродуктами. Хоча покупки краще робити на ринку Ла-Букарія (Mercat de Boqueria). Кольори стиглих, соковитих фруктів, овочів і різноманітних морепродуктів нікого не залишать байдужими. Тут можна купити готові тапас (традиційні іспанські закуски) та скуштувати їх у товаристві веселого продавця. Іспанія — це місце, де всі посміхаються без причини, розмовляють з незнайомими людьми і не скаржаться на здоров’я. А навпаки, завжди повторюють “esta bien” (все чудово).

ВИХІДНІ З ҐАУДІ

ЗАСПОКОЇТИ СИЛЬНИЙ ГОЛОД

Звичайно, закуски з Ла-Букарія не замінять нам справжньої їжі, яку краще пошукати на менш популярних вулицях. Незважаючи на те, що Ла- Рамбла переповнена барами і ресторанами, поверніть на одну з бічних вулиць. У Барселоні варто скуштувати традиційну іспанську паелью з морепродуктами. Зазвичай її подають на сковорідці, а не на тарілці. Однак, якщо Ви не належите до шанувальників популярних тут морепродуктів, то можете замовити цю страву з курятиною. Зрештою, ресторани зроблять все можливе, щоб збільшити кількість своїх клієнтів! А з напоїв виберіть Кабу — це тип іспанського ігристого вина. У Каталонії його п’ють замість соку та води. І найголовніше, незважаючи на вміст алкоголю, його можна спокійно пити на лавці в парку або у міському сквері.

У Барселоні зовсім не обов’язково бути знавцем мистецтва, щоб оцінити її красу і неповторність. Тут можна провести цілий тиждень, оглядаючи туристичні об’єкти, а можна лише короткі вихідні, протягом яких Ви встигнете оглянути найважливіші місця. Місто також приваблює туристів своїм кліматом. Зимою тут набагато тепліше і сонячніше, ніж у нас. Хоча не погода відіграє найважливішу роль, а неповторна атмосфера Барселони, усміхнені люди і незабутні місця, які заохочують туристів повернутися сюди ще не один раз.

Пауліна Йоанна Щесяк

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 5,00 з 5
Loading...