7 Травня 2019
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ІНТЕР'ЄР

Ремонт у ванній кімнаті: ТОП–10 помилок

Увага до деталей заощадить кошти


Ремонт у ванній кімнаті – задоволення не з дешевих. Проте часто через незнання певних нюансів доводиться платити двічі більше або йти на компроміс із власним комфортом. Щоб цього не сталося, читайте наш ТОП-10 найпоширеніших помилок під час ремонту у ванній.

1

Заощадження на гідроізоляції

У вологих приміщеннях всі поверхні мають бути надійно захищені від руйнівного впливу води. Відповідно, гідроізоляцією потрібно обробляти всі стіни, підлогу і стелю, не залежно від того мають вони прямий контакт з водою чи ні. Особливу увагу потрібно приділити обробці кутів, щоб уникнути появи грибка.

2

Гіпсокартон на стелі

Цей будівельний матеріал чутливий до вологи, тому може порівняно швидко втратити свої експлуатаційні властивості. Для ванної краще використовувати інші види обробки. Найоптимальніше – фарбування з попереднім якісним вирівнюванням поверхні стелі.

гіпсокартон у ванній
3

Порушення системи вентиляції

Інколи під час ремонту вентиляційний отвір у ванній кімнаті зменшують, змінюють його місце розташування або не очищують після тривалих ремонтних робіт. Це призводить до порушення циркуляції повітря,  збільшення кількості вологи у ванній і призводить до появи грибка і зайвого дискомфорту.

4

Використання матеріалів не для вологих приміщень

Підвищена вологість вимагає особливих будівельних і оздоблювальних матеріалів – із зазначенням можливості використання у кухні та ванній. Елементарна неуважність при виборі матеріалів може коштувати нового ремонту. Завжди звертайте увагу на спеціальне призначення фарби. Śnieżka PLATINIUM® KITHCEN-BATH містить іони срібла та силікон, що запобігають розвитку мікроорганізмів, і призначена для фарбування поверхонь у вологих приміщеннях.

Ремонт у ванній кімнаті: ТОП–10 помилок
5

Неточний розрахунок матеріалів

Як правило, це стосується плитки. Її завжди потрібно купувати про запас – в упаковці можуть виявитися пошкоджені елементи. Або під час облицювання може з’ясуватися, що плитки трохи менше запланованого обсягу.

Якщо укладання кахлів буде горизонтальними рядами, краще купити плитки більше на 10%, ніж потрібно, а якщо під кутом 45 градусів – на 15%.

Також не варто після ремонту викидати зайву плитку. Вона знадобиться, якщо потрібно буде замінити елементи, які можуть зіпсуватися у процесі користування ванною.

6

Неправильна система освітлення

Навіть у дуже маленькій ванній для якісного освітлення простору одного світильника на стелі буде замало. Обов’язково потрібно підсвітити зону біля дзеркала і душової кабіни.

Пам’ятайте, що звичайні інтер’єрні світильники не підходять для ванної. Для цієї кімнати знадобляться спеціальні моделі, захищені від вологи. Як правило, вони мають закритий плафон.

Освітлення у ванній
7

Некомфортна висота розташування умивальника

Стандартна висота монтажу раковини – 85 см від підлоги. Цей показник розрахований на людей зростом 165–180 см. Але це ж ваша ванна і її слід робити комфортною конкретно для себе. Якщо мешканці квартири нижчі або вищі зазначеного зросту, потрібно опустити/підняти умивальник на 2-3 см.

Зверніть увагу! У моделях на п’єдесталі не можна змінити висоту монтажу. У таких випадках краще віддавати перевагу підвісним варіантам умивальників.

8

Непродумане розташування гачків для рушників

Часто гачки закріплюють там, де є вільне місце – може, пощастить, і до них буде ще й зручно дотягуватися. Якщо у ванній встановлена душова кабіна з класичними дверима, гачки краще встановити з боку відкривання дверей, а не дверних петель. Тоді можна легко дотягнутися до халату чи рушників, просто відкривши двері.

Гачки у ванній
9

Тепла підлога під меблями

Підлога з підігрівом у ванній – практичне і комфортне рішення. Але є одне «але». Така підлога нагріває нижню частину меблів з дерева чи ДСП і вони можуть швидко зіпсуватися, адже перепади температур негативно впливають на такі матеріали.

Що ж робити? Проектуючи теплу підлогу, розташовуйте нагрівальні елементи так, щоб вони знаходилися на відстані 10 см від меблів або від стін.

10

Забагато меблів на підлозі

У ванній кімнаті завжди хочеться розмістити якомога більше корисних речей. Для їх зберігання простір підлоги часто загромаджують пеналами, тумбами і шафами. У результаті навіть простора ванна візуально встає меншою. Раціональніше обрати навісні меблі. Підлога залишиться вільною, а всередині шаф буде достатньо місця для необхідних дрібниць.

 

Плануєте ремонт у ванній? Будьте пильними до деталей!

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 4,00 з 5
Loading...