6 Липня 2019
ПРОСТІР НАТХНЕННЯ
ІНТЕР'ЄР

Металеві тенденції інтер’єру в дизайні кухні


Поєднання міді, сталі, бронзи та інших відтінків металу є одним із найпростіших способів зробити кухню вишуканою, збагатити простір теплом. Про актуальну і неймовірно практичну тенденцію в оформленні кухонь із застосуванням твердих металів розповість Dekoratorium.

Чи помічали ви коли-небудь, як найпростіші металеві деталі надають кімнаті сучасності та блиску? Це особливо помітно на території кухні, де багато приладів та аксесуарів виконані із таких матеріалів як сталь, латунь, хром та мідь. Деякі кухні виглядають як лицарі в обладунках, в той час як інші притримуються декількох металевих акцентів в інтер’єрі. Сьогодні ми дослідимо, як різні види металу можуть покращити ваш кулінарний простір.

Досить довго у світі дизайну існувала така думка, що поєднувати різні метали так само ефективно, як і намагатися змішати олію та воду. Якщо раніше дизайнери керувалися правилом “одного металу” і ніколи не комбінували, наприклад, золоті та срібні відтінки, то сьогодні, декорування стає більш вільним. Хоча для бездоганного дизайну все ж доведеться дотриматись декількох закономірностей.

Виберіть домінантний метал

Для початку дизайнери радять визначити головну кольорову гаму кімнати та відтінок металу холодильника, духовки, мийки, фартуха й витяжки.  Дозволити одному металу домінувати, а іншим – його доповнювати. Звузити параметри вибору металів допоможе сам стиль вашої кухні. Якщо ви віддаєте перевагу  сучасним проектам таким як: ф’южн, контемпорарі, лофт, модерн, то зосередьтеся на використанні нержавіючої сталі. Тосканський чи фермерський стиль прекрасно підкреслить латунь та бронза. А от золотисто-рожеві відтінки міді гармоніюватимуть у дизайні інтер’єру як ретро-, так і ультрасучасних стилів.

Металеві тенденції інтер’єру в дизайні кухні

Металеві акценти 

Продумані деталі додадуть витонченого та завершеного вигляду інтер’єру кухні. Тепло мідних світильників, оригінальність латунного крана або простота бронзової фурнітури в мінімалістичному стилі створять атмосферу затишку й комфорту.

Металеві тенденції інтер’єру в дизайні кухні

Для вдалого комбінування всіх металевих елементів кухні переконайтеся, що покриття аксесуарів “має свою пару”. Приміром, одна мідна люстра може загубитися у надмірній кількості  елементів зі сріблястого хрому і матового нікелю, бо найімовірніше, буде виглядати як невдале поєднання, а не дизайнерський задум. А щоб ваш проект і справді виглядав продуманим до дрібниць, є ще одна порада від експертів: запорукою вдалого міксу металів є контраст! Якщо ви маєте кілька металевих тонів, які на вигляд дуже схожі,  але не ідентичні, як нержавіюча сталь і хром,  краще не використовуйте їх, вони будуть виглядати не вдало.

Металеві тенденції інтер’єру в дизайні кухні

Металу багато не буває?

У великій кухні можна використовувати до трьох різних відтінків, радять дизайнери, а в менших кімнатах більше двох металів можуть розсіяти увагу і, в підсумку, кухня виглядатиме перенасичено та негармонійно. Тож потрібно дотримуватися балансу: 70% домінантного металу та 30% металу, колір якого доповнить кімнату.

Відокремлення різних металів за висотою, текстурою або за кольором, дозволить створити контраст у просторі. Наприклад, відокремлення за висотою виглядатиме так:

  • верхню зону ви можете оформити мідними підвісними плафонами. Легке сяйво міді, і теплі тони поєднуються особливо добре з нині актуальними темними кольорами;
  •  середню візуальну площину буде займати холодильник та інша техніка зі стальним матовим покриттям;
  • предмети, що нижче висоти стільниці, (ручки шаф, барні стільці) можуть мати чорне покриття.

Не варто обмежувати себе та свою фантазію. Додавши кілька металевих відтінків, чітких деталей та компонуючи різні матеріали і фактури, ви отримаєте свій унікальний простір. Всі дизайнерські тенденції змінюються, проте, використавши металеві деталі, дизайн вашої кухні буде актуальним ще багато років. Їх змішування дозволить створити свіжу та елегантну атмосферу на кухні, надасть відчуття розкоші.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцініть цю статтю, будь ласка!
Loading...