4 Червня 2019
ПРОСТІР НАТХНЕННЯ
ІНТЕР'ЄР

Дизайн мансарди: на що звернути увагу


Дизайн мансарди має свої особливості. Їх зумовлює архітектура простору – стіни утворює дах будинку, тому вони завжди розташовані під кутом. Щоб організувати комфортне додаткове приміщення, дизайн мансарди потрібно продумати до дрібниць.

Мансарда може виконувати найрізноманітніші функції – тут можна облаштувати затишну спальню,  дитячу кімнату, більярдну, домашній кінотеатр, кухню тощо. Все залежить від розмірів і висоти приміщення. Якщо мансарда простора, її можна розділити на кілька функціональних зон. Розглянемо детальніше особливості мансардного помешкання.

Похилі стіни

Це одночасно і родзинка, і проблема мансарди. Адже стандартні дизайн-рішення для інтер’єру тут не спрацюють. Крім того, деталі покрівлі (крокви, балки), гострі кути, низька стеля, розташування сходів можуть створювати додаткові перешкоди у плануванні простору. Щоб їх уникнути, потрібно бути  дуже уважним до кожного куточка та архітектурних особливостей. На дизайн мансарди безпосередньо впливає форма даху.

Дизайн мансарди: на що звернути увагу

Меблі: дизайн і розташування

Традиційний варіант розташування шаф, диванів та інших елементів по периметру кімнати для мансарди не підійде. Форма стін спонукає залишити у кімнаті тільки найнеобхідніше умеблювання – без якого не обійтися.

Найкраще надавати перевагу невисоким варіантам меблів: шафу можна замінити комодом, стілець з високою спинкою – пуфом. Ліжко можна обрати без ніжок або облаштувати на низькому подіумі. Модульні меблі – чудовий варіант для мансарди.

Дизайн мансарди: на що звернути увагу
Дизайн мансарди: на що звернути увагу
Дизайн мансарди: на що звернути увагу

Оздоблювальні матеріали

Фінішній обробці поверхонь передує утеплення та гідроізоляція стін мансарди. Оскільки це частини конструкції даху, вони будуть швидко нагріватися під сонячними променями. Шар утеплювача необхідний ще й як звукоізолятор, щоб звести до мінімуму звуки крапель дощу.

Декоративне оздоблення може бути будь-яким – від шпалер до фарбування. Особливих вимог до матеріалів немає. Якщо мансарда невелика, всі поверхні краще оздоблювати одним видом декорування. Це візуально збільшить приміщення, створить ефект єдиного простору.

Інколи конструкція даху передбачає наявність балок. Їх можна приховати за гіпсокартоном, але ефектніше залишити відкритими та перетворити на частину дизайну. Деревина надасть простору затишку й особливої атмосфери. Щоб підкреслити натуральну фактуру балок, їх можна вкрити захисно-декоративним Лакобейцом ТМ VIDARON. Завдяки Teflon™ surface protector покриття набуває особливих захисних властивостей, наприклад виріб захищає від  вологи, а також менше притягує пил і забруднення.   Унікальна система високоякісних смол гарантує надійний захист деревини, а палітра природних відтінків дозволить вибрати тон, який буде або контрастувати з головним кольором простору, або м’яко його доповнювати.

Дизайн мансарди: на що звернути увагу

Освітлення

Ще на етапі будівництва даху бажано визначитися з дизайном мансардного приміщення, щоб передбачити необхідну кількість вікон. Регулювати потік сонячних променів можна завдяки римським шторам, шторам-плісе чи жалюзям.

Щодо штучного освітлення, тут діють ті самі принципи, що і для звичайної кімнати. Потрібно продумати сценарії використання простору і передбачити для них освітлювальні прилади. Якщо у мансарді буде спальня чи кінозал, цікаве рішення – скористатися прихованим неоновим підсвічуванням.

Насамкінець порада від Dekoratorium: роздумуючи, яку кімнату облаштувати на мансарді, спочатку оцініть розміри приміщення, висоту стелі і можливість провести додаткові комунікації. Якщо мансарда з низькою стелею або невелика, тут можна облаштувати дитячу для школяра, кабінет чи кімнату для відпочинку. Просторі і високі приміщення відкривають більше можливостей для дизайну, навіть з варіантом облаштування під дахом кухні з їдальнею.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцініть цю статтю, будь ласка!
Loading...