31 Січня 2015
ПРОСТІР НАТХНЕННЯ
ІНТЕР'ЄР

СВІТЛОВІ ТЕНДЕНЦІЇ

Час торкнутися теми дизайнерського освітлення, що його розробили молоді, перспективні українські майстри.


Щоб створити в дизайні інтер’єрів незвичайні й неповторні образи, треба правильно й талановито дібрати світлові об’єкти. Дуже популярно тепер поєднувати в світильниках деревину та кольорові метали з різноманітною сучасною фурнітурою. Українські дизайнери натхненно проектують нові й нові освітлювальні прилади, які справляють на нас щораз могутніше враження.

ФОРМА

Студія Levantin Design подала до нашої уваги торшер Fitments. Назва торшера чудово відзеркалює його справжню суть. Це насамперед металева конструкція. Дизайнери навіть не намагалися приховати від наших очей металевих труб і гострих кутів. Навпаки, вони хотіли підкреслити прості геометричні форми. Їм удалося створити враження неповторної легкості й невагомості. Цей неймовірний торшер – своєрідна скульптура, що має свій характер, настрій, оригінальний образ.

СВІТЛОВІ ТЕНДЕНЦІЇ

УНІВЕРСАЛЬНІСТЬ ПОРУЧ

Львівська дизайнерка Андріана Чуніс розробиланезвичайну лампу Piccolo. На чільне місце винахідниця поставила функціональні вимоги та естетику форми. Андріана намагалася створити річ, яку хотілося б мати вдома. Наче то маленький друг, що з ним ти раз у раз проводиш час. Розмір і пропорції лампи візуально зменшують та округлюють її, проте це аж ніяк не впливає на інтенсивність освітлення. Завдяки регульованому кутові освітлення Piccolo універсальна. Її можна використовувати як нічник, як джерело прямого світла на робочу поверхню або як джерело розсіяного (настроєвого) світла. Цей винахід поєднує в собі функціональність і естетику, технічні можливості й матеріал.

СВІТЛОВІ ТЕНДЕНЦІЇ

ЧОРНА РОБОТА

Торшер Blackwork, що його створив талановитий дизайнер Андрій Привалов, тільки на перший погляд здається простим. Але якщо придивитись до нього уважніше, то він виявить перед нами кілька граней своєї концепції. Зроблений у вигляді софіта, він перенесе свого власника на знімальні майданчики, у сцени кінофільмів і фотостудії, закцентувавши увагу на його персоні. Крім того, в побуті Blackwork може правити за чудовий вішак для скинутої поспіхом куртки. Про ще одну грань повідає нам назва Blackwork. Це жаргонне слово перекладається з англійської як чорна робота. Так зветься напрям у мистецтві татуювання. Фігури й візерунки, виконані в цьому стилі, добре приховують невдалий татуаж. Як-от чорний «браслет» на стояку цього світильника.

СВІТЛОВІ ТЕНДЕНЦІЇ

ВОРОНА І СВІТЛО

Олександр Шестакович і Роман Шпелик зі львівської студії Gizmo спроектували настільний світильник Krake. Його каркас виготовлено з чорного металу й деревини, а щоб світло від діодної лампочки відбивалося краще, внутрішній бік плафона зроблено з латуні. Krake перекладається зі шведської як ворона. Серед білих предметів на світлому столі стоїть чорний птах і випромінює світло.

СВІТЛОВІ ТЕНДЕНЦІЇ
Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцініть цю статтю, будь ласка!
Loading...