20 Червня 2018
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ІНТЕР'ЄР

Догляд за квітами у час відпустки

Пропонуємо кілька способів поливу квітів на час Вашої подорожі.


1. Світловий режим – це важливо. У час Вашої тривалої відсутності доцільно подбати про збереження вологісного режиму кімнатних рослин. Тому встановіть кімнатні рослини так, аби вони мали достатньо світла, але не піддавались дії прямих сонячних променів. Це значно заощадить вологу у ґрунті. Також важливо пам’ятати про особливості та потреби різних видів квітів. Улітку більшість рослин потребують ряснішого поливу, ніж узимку. Це час, коли вони інтенсивно ростуть і квітнуть. Але різні квіти реагують на підвищення температури по-різному. Наприклад, Вашим кактусам зайва волога аж ніяк не сподобається, проте дефенбахія, хлорофітум, спатіфіллум або бальзамін у спекотну погоду потребуватимуть інтенсивного поливу.

Догляд за квітами у час відпустки

2. Зволоження через мотузку. Це відомий і давно поширений метод поливу квітів. На підвищенні слід встановити ємність із водою, намочити мотузки (скручений бинт чи бавовняний шнур) у воді та встановити їх так, щоб один кінець був занурений у воду, а другий – у ґрунт. Відтак мотузка не висихатиме і зволожуватиме землю в горщику. За таким принципом можна використовувати й медичні крапельниці, відкривши дозатор, щоб вода поступово витікала.

Догляд за квітами у час відпустки

3. Також досить перевірений спосіб підтримки вологості домашніх рослин це занурення горщика з квітами у ємність із водою. Для цього можна використовувати миски, але слід враховувати, що вода випаровуватиметься і залишатиме сліди осаду на стінках. Тому радимо озброїтись великими дзбанками від води (приблизно на 5-6 літрів). Верх такої ємкості слід відрізати, помістити в неї горщик і залити водою, щоб рівень води не досягав краю горщика. Опісля використання ємкості не шкода буде викинути.

4. Можна також скористатися таким винаходом, як блюмат (автоматична система поливу). Механізм складається з конусоподібного наконечника й датчика, який контролює вологість ґрунту. Якщо земля у горщику втрачає вологість, датчик реагує на цей стан і дозує доступ води.

Догляд за квітами у час відпустки

5. Гідрогель. Полімерні гранули досвідчені квітникарі давно використовують для зволоження коріння рослин. Гранули слід занурити у воду на кілька годин, аби вони набули відповідного рівня зволоження. Після цього в такий штучний ґрунт висаджують квіти. Гідрогель поступово насичує вологою квіти, тож запобігає їхньому висиханню.

Догляд за квітами у час відпустки

6. Ще один спосіб уберегти кімнатні рослини від висихання – метод, яким часто користуються фахові флористи. Полийте рясно квіти, загорніть їх у прозорий поліетиленовий пакет і зав’яжіть його. Пакет повинен покривати всю поверхню рослини та горщик. Зробіть невеликі дірочки в пакеті, щоб забезпечити квітці доступ повітря. Проте цей метод має один недолік – він не годиться для великих рослин.

Тож озброївшись цілим арсеналом корисних порад від Dekoratorium, сміливо вирушайте у мандри!

Догляд за квітами у час відпустки
Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцініть цю статтю, будь ласка!
Loading...