25 Квітня 2019
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ІНТЕР'ЄР

Подіум в інтер’єрі: як облаштувати

Поради від дизайнера Лани Колосовської


Подіум як дизайн-рішення в інтер’єрі є доволі популярним у помешканнях. Така конструкція має оригінальний вигляд, але чи в кожній квартирі її можна облаштувати? Перш ніж збудувати «сцену» у себе вдома, дізнайтеся більше про подіум та його можливості в оселі.

Як частина житлового простору подіум відомий ще з часів Стародавнього Риму. У сучасному інтер’єрі ця конструкція може бути як декоративним елементом дизайну, так і функціональною необхідністю. Яку ж роль може виконувати подіум?

подіум

Дизайн інтер’єру: можливості подіуму

Подіум може оригінально зонувати простір. Часто цей прийом використовують у просторих приміщеннях або квартирах-студіях. «Оселити» на подіумі можна будь-що – кухню, спальну зону, кабінет, ігрову тощо.

Також завдяки подіуму можна візуально скоригувати форму кімнати. Головне – правильно встановити конструкцію у кімнаті та надати їй необхідну конфігурацію. Наприклад, для квадратних кімнат найкращим є кутовий подіум, а ось для приміщень витягненої форми – подіум у торці.

Потреба у подіумі як технічно необхідному елементі дизайну з’являється тоді, коли потрібно перенести або заховати труби, дроти тощо. Усі ці технічні складові простору зручно розташувати у порожньому коробі подіуму. Крім того, завдяки спеціальним люкам до них завжди буде вільний доступ під час ремонту.

Ще один варіант використання подіуму – перетворити його внутрішній корпус на сховище для речей. Цей прийом є особливо актуальним для невеликих за розміром приміщень, наприклад, спальні, в якій немає місця для великої шафи. На подіумі можна обладнати спальне місце, а всередині заховати речі, якими будуть користуватися непостійно, наприклад,  зимову ковдру, взуття тощо.

Секрети конструкції

Щоб подіумом було зручно користуватися, а також щоб він став гармонійним елементом вашого помешкання, потрібно враховувати особливості його конструкції.

зонування подіумом
  • Подіум – це підняття. Його наявність і візуально, і фізично «забирає» у кімнати висоту. Це слід врахувати, якщо у квартирі низька стеля.
  • Висота подіуму може бути різною, але якщо вона перевищує 30 – 40 см, знадобиться сходинка. Тоді буде зручніше підніматися та спускатися з підняття.
  • Щоб зробити подіум ще ефектнішим, його можна обладнати підсвічуванням у торцях конструкції. Також краще встановити над подіумом окремий світильник на стелі або бра на стінах.
  • Для декоративного оздоблення подіуму можна використовувати плитку, ламінат, ковролін тощо. Покриття може бути таким самим, як і на підлозі у кімнаті. Альтернативний варіант – підібрати інший вид оздоблення, тоді «сцена» стане ще виразнішим елементом дизайну інтер’єру.

Vidaron рекомендує  

За типом конструкції подіум може бути монолітним або каркасним. Монолітний, як правило, виготовляють з бетону і споруджують на кухні чи у ванній кімнаті приватних будинків. У житлових приміщеннях і квартирах переважають каркасні подіуми. Їх можна оздобити будь-яким видом покриття для підлоги, проте найкомфортнішим вважають паркет або декоративні дерев’яні дошки.

Подіум в інтер’єрі: як облаштувати

Перевага цього покриття у довговічності та стійкості до механічних пошкоджень. Для цього після монтажу паркет необхідно вкрити захисним лаком. ЛАК ДЛЯ ПАРКЕТУ БЕЗ ҐРУНТОВКИ ТМ VIDARON призначений для застосування всередині приміщень, тому швидко сохне і має слабкий запах. Технологія ULTRA DURABLE TECHNOLOGY, заснована на відповідно підібраних смолах, робить нанесення засобу легким. Поверхня, вкрита лаком, має високу стійкість до подряпин і стирання.

Коментар експерта

А ви знали, що головний біль, сонливість, втома від тривалого перебування у приміщенні виникають не через нестачу кисню, а через надлишок вуглекислого газу? Вночі СО2 опускається вниз, а кисень підіймається догори. Тому для оптимального самопочуття тих, хто спить, важливо, щоб ліжко розташовувалося якомога вище над підлогою. Власне, тут у пригоді і стане подіум. Для такого спального місця потрібно вибирати високий матрац, щоб легше було підійматися. До речі, чим вищий подіум, тим тепліша його поверхня.

Серед інших переваг використання подіуму в інтер’єрі можу виокремити такі:

  • Всередині конструкції можна встановити систему «Тепла підлога». Це особливо зручно у зоні їдальні на кухні, у ванній чи коридорі. За потреби у сходинки подіуму легко вмонтувати радіатори опалення.

  • Практичне рішення – обладнати подіум точковими світильниками з датчиками руху. Тоді ви завжди будете бачити сходинку.

  • Подіум біля сходів допомагає зменшити габарити і висоту сходинок, крім того, надає їм оригінальний вигляд.

Безпечний подіум

Під час облаштування подіуму важливо дотримуватися правил безпеки, адже конструкція може стати джерелом побутових травм. Важливо, правильно спроектувати каркас і вибрати зручне місце для монтажу. Так, не рекомендують встановлювати таке підняття у прохідних частинах квартири. Якщо подіум знаходиться близько до вікна, на віконних отворах треба передбачити додатковий захист, наприклад, парапет із ґратами.

Подіум у дитячій кімнаті краще оббити м’яким ковроліном. Для додаткової безпеки сходинку подіуму можна виділити кольором або підсвічуванням.

На особливу увагу заслуговують подіуми у ванній кімнаті або кухні. Якщо їх оздоблено плиткою, на ній легко послизнутися. Тому для облицювання краще вибирати плитку з ефектом антиковзання. Не зайвим буде покласти зверху килим на гумовій основі.

А ви б хотіли облаштувати вдома подіум?

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 4,00 з 5
Loading...