23 Травня 2019
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ЕКСТЕР'ЄР

Дерев’яна тераса: як доглядати за поверхнею

На що звернути увагу


Дерев’яна тераса – чудове місце для відпочинку на свіжому повітрі. Дерево ідеально підходить для оформлення прибудинкової території завдяки своїй природній текстурі. Однак дощ, сніг, сонячне проміння негативно впливають на дерев’яні настили, тому їх поверхня потребує особливого догляду. Розглянемо детальніше, на що потрібно звернути увагу.

Експертиза поверхні

З настанням теплих днів і, власне, старту сезону літніх терас потрібно виділити час і оглянути дерев’яний настил тераси. Це необхідно для визначення ступеня забруднення або пошкодження деревини, вибору відповідних інструментів та матеріалів. Експертиза визначить, що на терасі варто провести одну або кілька з наступних дій:

  • Нанесення лаку, фарби чи олії для покращення експлуатаційних характеристик деревини, а також для надання їй потрібного кольору.
  • Обробку деревини розчинами для захисту від вигорання, комах і впливу ультрафіолету.
  • Шліфування дерев’яного покриття – наждачним папером або спеціальною шліфувальною машиною.
  • Ремонт або заміна дошок – у разі сильного пошкодження або при ослабленні кріплень.
  • Очищення мийними засобами. Важливо щовесни проводити цю процедуру перед початком сезону. Найкраще використовувати для цього щітку, а не електроінструмент – жорстка дія приладу може пошкодити волокна на деревині.
тераса з дерева

Як природні фактори впливають на дерев’яний настил 

Чим твердіша порода дерева, тим довше вона зможе протистояти руйнівному впливу зовнішніх умов.

Сонце. Найбільшої шкоди поверхні завдають промені сонця. Ультрафіолет призводить до фотохімічного розпаду – так званого вивітрювання деревини. Спочатку покриття змінює колір, потім волокна починають розшаровуватися і руйнуватися. В умовах нашого клімату, наприклад, дубова дошка втрачає свої експлуатаційні властивості вже через кілька років.

Волога. Деревина швидко поглинає воду. Швидкість цього процесу залежить від щільності дерева: модрини або ялина швидше наповнюються вологою, а дошка з дуба або палісандра – повільніше. Часто виникає відчуття, що сонце протягом дня висушить вологу терасу. Проте це не так, вода проникає глибоко у волокна і не завжди встигає випаруватися. Відповідно, на дошках з’являється цвіль, поверхня темніє тощо. А якщо волога всередині ще й промерзає, то поверхня тераси деформується і тріскається. Потім по ній неможливо ходити босоніж.

Комахи і дрібні гризуни. Оскільки дерев’яна тераса розташована на просто неба, у її дошках можуть завестися жуки чи мурашки. Крім того, натуральну деревину можуть зіпсувати миші і щури. Для захисту від комах дошки обробляють спеціальними захисними рідинами. Що стосується гризунів, варто стежити за цілісністю поверхні і при перших проявах пошкодження тваринами вжити відповідних заходів.

як доглядати

Захисне покриття для тераси

Крім погодних умов, поверхня дерев’яної тераси постійно перебуває під впливом механічних навантажень. Влітку її настил перетворюється на прохідну зону. Під ніжками меблів та у місцях з найбільшою прохідністю захисний шар на дошках швидко стирається. Тому найкраще обробляти деревину двічі на рік – навесні та восени.

Щоб запобігти появі сірих ділянок на дошках та відновити природний колір покриття, можна скористатися захисною Олією для деревини ТМ Vidaron. До її складу входять природні компоненти, які  захищають деревину від негативних атмосферних факторів (вологи, УФ-випромінювання). На обробленій поверхні утворюється напівматове покриття, яке підкреслює природну фактуру деревини, захищає від розтріскування та забруднення, а також запобігає розвитку пліснявих грибків, синяви та комах.

Перед нанесенням дерев’яне покриття потрібно ретельно очистити від бруду і пилу, замінити  пошкоджені елементи та ті, що втратили цілісність. Наносити олію треба мінімум у два шари за допомогою пензля або губки. Після обробки першим шаром до наступного етапу має пройти 6 годин. Повністю олія висихає через 24 години. Зверніть увагу на розхід: для м’якої деревини – до 12м²/л, для твердої – до 18 м²/л.

Правила догляду: що варто знати

Обробка захисною олією мінімуму двічі на рік – це тільки один зі способів догляду за терасою. Щоб дерев’яна поверхня надовго зберегла свій зовнішній вигляд, дотримуйтеся наступних рекомендацій.

  • З появою забруднень настил потрібно мити спеціальними засобами, які не руйнують деревину. Важливо ретельно змивати мийний розчин, щоб він не висихав на дошках.
  • Стежте за чистотою щілин. Інакше сміття, що збирається в них, порушить циркуляцію повітря і стік води під настилом.
  • На ніжки меблів, декоративних елементів та мангала, що розташовані на терасі, слід одягнути спеціальні силіконові наконечники.
тераса
  • Жир, олію, червоне вино – забруднення, які важко вивести, потрібно обробляти одразу після появи і використовувати тільки спеціальні мийні засоби або мийку з високим тиском.
  • Для виведення слідів від цигарок, лаків чи фарби акуратно обробіть поверхню наждачним папером дрібної фракції. Якщо з’явилися неглибокі подряпини, допоможе легке шліфування.

Бажаємо затишного відпочинку на терасі!

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцініть цю статтю, будь ласка!
Loading...