9 Лютого 2018
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ІНТЕР'ЄР

Гра світла і тіней в інтер’єрі

Світло у помешканні відіграє надзвичайно важливу роль у нашому житті.


До того ж, проектування світлової архітектури помешкання – один із важливих елементів сучасного дизайну. Вдале розташування джерел освітлення в оселі забезпечить не тільки естетичний вигляд, але й зможе відкоригувати недоліки інтер’єру, візуально збільшити простір маленької квартири або ж створити більш камерну й затишну атмосферу.
Організація світлової архітектури інтер’єру залежить насамперед від його функцій, тому освітлення різних зон Вашого помешкання потребуватиме певних відмінностей.

Освітлення вітальні

Вітальня – це та частина оселі, де її мешканці проводять чи не найбільше часу: тут відбуваються родинні посиденьки, перегляд улюблених телепередач та фільмів, частування гостей і святкування. Саме тому лампи та люстри, обрані для вітальні, повинні підходити для різних ситуацій. Обираючи люстру, насамперед слід звернути увагу на розмір кімнати. Простора зала потребуватиме додаткового освітлення. Тож варто подумати про світильники, бра або торшери. Гарним рішенням для вітальні буде люстра з регулюванням інтенсивності світла.
Точкові світильники зможуть не тільки заощадити електроенергію, але й створити камерну атмосферу під час перегляду сімейної кінотеки. Світло для вітальні варто обрати теплих тонів, тому найкраще підійдуть світлодіодні лампи, що не деформують колористику інтер’єру та забезпечують приємне світло для очей.
Для створення особливого комфорту можна запропонувати ефект прихованого світла, коли вмонтовані маленькі лампи встановлюють по периметру кімнати, за карнизом або виступом-колоною на стіні. Таке дизайнерське рішення створить ілюзію комфорту та легкості інтер’єру.

Порада від нашого експерта: Слід пам’ятати, що освітлення за допомогою прихованого світла та у підвісних конструкціях підкреслить найменші недоліки та нерівності стін. Тож, коли фарбуватимете стіни під час ремонту, нанесіть спочатку латексну Ґрунтувальну фарбу ТМ Śnieżka, яка забезпечить однорідність поверхні. Також цей виріб застосовують у разі зміни тону стін із темнішого на світліший.

Гра світла і тіней в інтер’єрі

Світло у дитячій кімнаті

Освітлення дитячої кімнати насамперед повинно сприяти комфорту і забезпечувати потреби малюка. Слід надати перевагу теплому тону освітлення, оскільки воно буде кращим для зору дитини і, водночас, створить відчуття затишку та психологічного комфорту. Варто передбачити два типи освітлення – потужне й помірне. Адже під час ігор або читання дитина потребуватиме кращого освітлення, а під час відпочинку – тьмяного. Інтер’єр дитячої кімнати можна підсвітити галогенними лампами, поекспериментувати з прихованим освітленням. Таке освітлення стане у пригоді, якщо Ваша малеча боїться спати у темряві.

Гра світла і тіней в інтер’єрі

Освітлення спальні

У спальній кімнаті варто передбачити й основне джерело освітлення і додаткове. Проте світло не повинно бути надто різким, тому обирайте теплий тон лампи і люстру з плафонами, що не скеровують світло донизу. Доцільно також встановити нічні лампи для шанувальників читання перед сном. І звісно ж, вимикач світла має бути у зручному місці, аби його можна було легко досягнути у темряві.
Цікавим дизайнерським рішенням для спальні будуть приховані світильники, наприклад, підсвічування підлоги. Світильники монтують у маленьких нішах, зроблених у підлозі, і закривають скляною плиткою. Таке світло надзвичайно м’яке для зору, а також створює ілюзію необтяжливого інтер’єру.

Гра світла і тіней в інтер’єрі

Освітлення кухні

Спеціального освітлення потребує кухня та зона, передбачена для їдальні. Під час приготування їжі Ви потребуватиме кращого освітлення, відтак варто передбачити додаткові точкові світильники, особливо над стільницями. Для освітлення кухні перевагу можна надати холодним тонам, можливий так званий варіант лампи денного світла.

Гра світла і тіней в інтер’єрі

Світло у ванній кімнаті

Ванна кімната не потребує яскравого освітлення. Проте потрібно подбати про безпеку і відмовитись від підвісних ламп. Також варто пам’ятати про підвищену вологість ванної кімнати. Тож корпус світильника повинен бути стійкими до пари та води. Найкраще рішення для ванної кімнати – стельові світильники, галогенні лампи (можна поекспериментувати з підвісною стелею та вмонтованими світильниками).

Гра світла і тіней в інтер’єрі

Корисним буде додаткове освітлення поруч із дзеркалом. Найкраще дзеркало підсвітити обабіч, однак так, щоб світло не відбивалось у ньому. Чепуритися перед таки люстерком буде значно комфортніше.

Нотатка від нашого експерта: Холодний тон світла у ванній кімнаті та кухні може вплинути на сприйняття колористики стін та стелі. Для фарбування поверхонь у цих приміщеннях краще використовувати латексну фарбу Śnieżka Кухня-Ванна (це латексна фарба для ванни і кухні з додаванням силікону, що містить срібло). Важливо, що ця фарба також має протигрибкові та антибактеріальні властивості та, водночас, призначена для декоративно-захисного фарбування.

Гра світла і тіней в інтер’єрі

Пам’ятайте, що правильний вибір освітлення у будинку є запорукою комфорту й затишку його мешканців.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 4,33 з 5
Loading...