31 Жовтня 2018
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ІНТЕР'ЄР

Смужка у моді. Як правильно поєднувати кольори?

Як правильно поєднувати кольори?


Кольорова одноманітність швидко набридає, знуджує домочадців і не справляє жоднісінького враження на гостей. У сучасному оформленні будь-якої кімнати дизайнери всіляко поєднують кольори, розставляючи за допомогою них акценти і, відповідно, пожвавлюючи в такий спосіб інтер’єр.

Смужка у моді. Як правильно поєднувати кольори?

Смужка в інтер’єрі – яскравий приклад ефективного декоративного прийому, який використовують саме з метою надати інтер’єру більшої динамічності. Сьогодні смужка в інтер’єрі – такий самий модний тренд, як і в одязі. Вона не лише привертає увагу, але виконує ряд функцій і використовується у найрізноманітніших стилях: лофт, арт-деко, поп-арт, модерн, класика та інші, не кажучи вже про її універсальність для будь-якої кімнати. Про види та функції цього декоративного принта й те, як правильно його використовувати, розповість Dekoratorium.

Різноманітність смугастих ліній

Годі перелічити всі варіанти смугастих принтів, які використовуються в декоруванні стін і не тільки Щоб назвати всі їх, треба було б звернутися до посібника з дизайну, але назвемо основні їхні види – вертикальні, горизонтальні, діагональні, а також вузькі та широкі. Незважаючи на універсальність смужки, той чи інший її розмір підходить не однаково для всіх стилів. Зокрема, смугасті лінії не дуже поширені в стилі прованс, надто вузька смужка.

Смужка у моді. Як правильно поєднувати кольори?

Функціональність смужки

Роль смужки годі переоцінити. Вона не лиже привертає увагу, «пожвавлює» та цікаво видозмінює інтер’єр, але й має практичний характер. Смугастий принт також дає змогу візуально розширити простір, при підняти стелю, «розсунути» стіни, приховати нерівності стіни чи інші дефекти, а також розставити акценти в загальному інтер’єрі кімнати.

Смужка у моді. Як правильно поєднувати кольори?

Де і які види смужок використовувати?

Зі смугастими лініями в інтер’єрі переважно спрацьовують ті самі принципи, що в одязі. Наприклад, горизонтальні лінії в інтер’єрі, так би мовити, «повнять» – розширюють стіни, але «опускають» стелю.

Натомість вертикальні лінії візуально «видовжить», тобто «підніме» стелю. Рекомендовано застосовувати їх у просторих кімнатах, але в жодному разі не у вузьких приміщеннях, таких як коридор і ванна кімната, оскільки може виникнути відчуття, що ви або у високому лабіринті, або на дні криниці.

Більш широко застосовуваними є широкі смужки в пастельних, металевих відтінках, оскільки виглядають по-сучасному, створюють відчуття затишку, спокою та захищеності. Загалом, широкі смуги часто використовують для створення акцентної стіни, а також у спальнях і вітальнях.

Смужка у моді. Як правильно поєднувати кольори?

Поєднання кольорів як окремий вид мистецтва

У смугастому інтер’єрі надзвичайно важливо обережно підібрати кольори до тих чи інших видів смужки. Широкі смужки чудові тим, що можуть бути сміливо виконані в абсолютно будь-якій кольоровій гамі – як в пастельній однотонній, так і яскравій і контрастній.

Вузькі смужки користуються меншою популярністю, що викликано, можливо, тим, що вузькі смугасті лінії однакового розміру зливаються в один відтінок, а їхнє контрастне поєднання може викликати втому, а то й зовсім роздратування та запаморочення. Згадайте хоча б прийом, за допомогою якого в мультфільмах показують запаморочення – круті спіралі, що є, по суті, завитими тонкими однаковими за шириною смужками.

Однак саме вузькі смужки привносять в інтер’єр необхідну динамічність і «задають ритм». Колір для них, щоправда, краще вибирати зі спокійних відтінків і в одній гамі, як-от свіжа зелень, хакі, ніжно бузковий чи поєднання блакитного із синім тощо. Один із безперечних плюсів вузьких смужок – це, звісно, відволікання уваги, зокрема від недоліків стіни.

Смужка у моді. Як правильно поєднувати кольори?

 [Порада від нашого експерта:]

Великий вибір кольорів (55!) та відмінну покривну здатність гарантує готова кольорова латексна фарба Śnieżka Nature. Та це далеко не всі її характеристики. Фарба підходить для фарбування флізелінових і скловолокнистих шпалер. До того ж виріб містить часточки Тефлону, що сприяє меншому ступеню притягнення забруднень, а також забезпечує багаторазове миття. Ще одним плюсом на користь фарби є – висока ощадливість і вражаюча стійкість кольорів, які не вигорають.

Смужка в інтер’єрі – це безмежний простір для фантазії, невичерпне джерело оригінальних ідей, а водночас запорука створення неповторного дизайну. До того ж таке декоративне рішення, як принт у смужку, – це як вічний мотив у дизайнерських прийомах, який не втратить своєї актуальності й через роки, а тому Ви не ризикуєте вдаючись до нього в оформленні помешкання.

Смужка у моді. Як правильно поєднувати кольори?
Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 5,00 з 5
Loading...