9 Жовтня 2020
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ІНТЕР'ЄР

Навіщо потрібна ґрунтівка перед фарбуванням стін?


Навіщо потрібна ґрунтівка перед фарбуванням стін?

Однією з найпоширеніших помилок, яку припускають під час фарбування стін/стелі, є ігнорування ґрунтівки. Ґрунтування поверхні – важливий підготовчий етап, який передує декоративному покриттю. Нехтування ним, по суті, зриває результат оздоблювальних робіт. Зокрема, фарбування без ґрунтівки зведе усі зусилля декоративних робіт нанівець, а відтак дефекти ремонту з часом дадуть себе взнаки, тому це може призвести до зайвих витрат коштів і часу.

Ґрунтівка – це своєрідний посередник між основою (стіною) і декоративним покриттям (фарбою). Застосування ґрунтувального засобу сприяє:

  • просочує й зміцненню основи;
  • покращенню адгезії («зчепленню») основи з поверхневою фарбою (чи іншим оздоблювальним матеріалом, наприклад шпалерами);
  • зниження поглинальної здатності;
  • покращенню покривної здатності поверхневого виробу.

Який ґрунтувальний засіб обрати

Ґрунтівки розрізняють за призначенням: наприклад, для пористих стін, захисту поверхні від вологи чи плісняви, а також залежно від місця та поверхні, де будуть застосовуватися. Деякі склади ґрунтувальних засобів є універсальними, тобто володіють одразу кількова властивостями.

Оптимальний вибір – це ACRYL-PUTZ® GR43 GRUNT PRO ҐРУНТІВКА ГЛИБОКОГО ПРОНИКНЕННЯ, для просочування та зміцнення пористих, неміцних та сильно-поглинаючих, цементних, вапняних, цементно-вапняних, гіпсових, гіпсокартонних, легкобетонних, бетонних основ та інших поверхонь. Рекомендується під фарби, шпалери, шпаклювальні маси, штукатурки, клеї, облаштування підлог та при відновленні фасадів будівель і споруд. Завдяки використанню виробу пізніше нанесена поверхнева фарба правильно висихає. Також глибоко проникає в основу; містить у своєму складі спеціальну подвійну систему смол, які відмінно зв’язують вільні компоненти основи та зміцнюють її структуру.

Розхід – 8-10 м²/л, залежно від поглинальної здатності основи та способу нанесення, а час висихання – 2 год.

Навіщо потрібна ґрунтівка перед фарбуванням стін?

Коли потрібно наносити ґрунтівку?

На нові стіни ґрунтівку треба наносити завжди – незалежно від того, які роботи будуть проводитися: фарбування стін, нанесення шпаклівки, нанесення штукатурки або наклеювання шпалер. Це стосується також стін у незакінченому вигляді, поверхонь після усунення старих малярних робіт, а також у разі усунення плям чи нерівностей.

Щоб перевірити, чи потрібна ґрунтувати стіну, досить провести по ній долонею: якщо на ній залишиться слід, то ґрунтування необхідне.

Як наносити ґрунтівку

Перш ніж ґрунтувати, поверхню слід очистити від крихких частинок, залишків старої відшарованої фарби або решток шпалер, а також усунути жирні плями та всі скупчення грибків і плісняви. Температура повинна бути вище позначки +10 °C.

Для роботи знадобляться малярні валик і пензлик. Останній необхідний для важкодоступних місць, з ґрунтування яких (та кутів) і слід починати. Досить буде одного шару, і лише після повного висихання – приступати до декоративного покриття фарбою.

Для цих цілей рекомендуємо застосовувати Śnieżka Mattlatex – стійку до миття латексну фарбу для стін і стель. З нею зручно працювати, бо вона не розбризкується під нас нанесення. Крім того, фарба володіє 2-им класом стійкості до мокрого стирання, тож є чудовим варіантом для приміщень із високим експлуатаційним навантаженням. Забруднились стіни? З матовою латексною фарбою «Снєжка» стінам не страшні плями.

Фарба забезпечує відмінну покривну здатність та економний розхід. Також виріб створює газо- і паропроникні покриття та відповідає екологічним стандартам, а тому підходить для фарбування всередині житлових приміщень.

Сумніви щодо необхідності ґрунтування охоплюють багатьох новачків у справі ремонту, але краще вчасно їх позбутися, щоб опісля не хапатися за голову. Тут можна провести аналогію з лікуванням зуба: є два варіанти – пролікувати один раз повністю й надійно або «сяк-так» – до швидкого візиту до стоматолога знову. Хочете відмінний результат відразу й надовго – то й робити слід усе правильно з першого разу.

Навіщо потрібна ґрунтівка перед фарбуванням стін?
Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 3,00 з 5
Loading...