18 Лютого 2019

Поєднання кольорів в інтер’єрі: корисні поради

Дизайнер Лана Колосовська про правильний вибір відтінків


Поєднання кольорів в інтер’єрі – основа гармонійного і стильного дизайну. Серед різноманіття тонів і відтінків легко розгубитися. Наші поради допоможуть створити вдалу колористичну композицію і знайти індивідуальне поєднання кольорів в інтер’єрі кожної кімнати у квартирі чи будинку.

Поєднання кольорів: три правила

Поєднання кольорів у дизайні кімнати можна створити, дотримуючись таких простих принципів: монохром, гармонія і контраст. Розглянемо кожен з них за допомогою кольорового кола.

Кольорове коло

Монохромні комбінації у дизайні інтер’єрів

Їх створити найпростіше. В основі – один колір і його відтінки від світлого до темного. Зробити монохромний інтер’єр цікавим допоможуть невеликі контрастні деталі (декор, окремі елементи в обробці, наприклад, у кольорі стін тощо).

Монохромні комбінації

Гармонія кольорів: бірюзовий поряд із зеленим?

Поєднання кольорів за принципом гармонії складається з кількох споріднених відтінків (фіолетовий-червоний-помаранчевий, жовтий-зелений-синій). Визначити споріднені тони можна на кольоровому  колі. Вони розташовані поруч один з одним. Як поєднати кольори? Один з них повинен бути основним і займати в інтер’єрі більшу частину, інші стануть акцентами. Загалом, не можна використовувати більше п’яти кольорів, оптимально – три.

Гармонія

Контрасти, що дивують

Це найефектніший спосіб оформити інтер’єр. Поєднання протилежностей (чорний-білий, жовтий-фіолетовий, червоний-зелений) дозволяє експериментувати. Важливо підібрати точні контрасти кольорів. На колірному колі вони розміщені чітко один навпроти одного.

Контрасти

Śnieżka рекомендує

Кольори фарб для стін у теплій палітрі – червоний, жовтий, помаранчевий тощо – створюють затишну атмосферу. Водночас вони заповнюють собою простір, візуально зменшуючи його. Холодна ж палітра – зелений, синій, блакитний і похідні від них кольори – має протилежний ефект і робить кімнату просторішою. Щоб досягти гармонії, рекомендуємо як основний використовувати світлий, розбілений відтінок будь-якої гами, а насичені тони застосовувати як акценти.

Поєднання кольорів в інтер’єрі: корисні поради

Для опорядження інтер’єру рекомендуємо плямовідпірну латексну фарбу  Śnieżka PLATINIUM® MODERN, яку легко можна  закольорувати  за системою Śnieżkа Colour System у будь-який відтінок. Фарба створює на них стійку до плям і миття поверхню з антистатичним ефектом.

Коментар експерта: як вибрати свій відтінок?

Лана Колосовська

1. Ваші улюблені кольори і відтінки. Цікаво, що наші вподобання змінюються під впливом моди. Тренди на кольори в інтер’єрі не такі мінливі, як у моді на одяг, і тримаються 5-7 років. Це гарна новина – з такою періодичністю можна оновлювати помешкання косметичним ремонтом.

2. Для якої кімнати вибираєте колір? Якщо це вітальня чи кухня – треба врахувати уподобання всієї родини. Щодо кухні враховуйте: холодні кольори знижують відчуття голоду, теплі навпаки – розпалюють апетит.

3. На яку сторону світу виходять вікна? Для кімнат північно-західної орієнтації краще вибирати теплу гаму, для південної – прохолодну.

Як поєднувати кольори

4. Скільки часу та як плануєте проводити його у цій кімнаті – активно чи пасивно? Якщо це спальня зі столиком і дзеркалом для макіяжу або з робочим місцем, бажано оформляти інтер’єр у світлих тонах. А якщо спальня призначена винятково для сну, можна пофарбувати стіни у приглушені темні кольори

5. Хто буде мешкати у кімнаті? Вік, стать, хобі, інтереси. Дітям і підліткам подобаються активні яскраві кольори, людям старшого віку – спокійні, пастельні відтінки. Але завжди є винятки: вплив стресів, криз різного віку і навіть закоханість змушують вибирати не властиві нам кольори. Треба розуміти, що ці явища тимчасові, а ремонт буває не так часто.

 

Експериментуйте з поєднання кольорів в інтер’єрі! Часи бежевих і коричневих кімнат давно минули. Сучасні оздоблювальні матеріали дозволяють наповнювати життя барвами!

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 4,71 з 5
Loading...