18 Червня 2019
ПРОСТІР НАТХНЕННЯ
ІНТЕР'ЄР

Інтер’єр з характером: вибираємо колір за темпераментом


І дизайнери, і психологи давно запевняють, що кольори та їхнє поєднання можуть відчутно впливати на наш настрій. У цій статті ми розповімо, як вибрати комфортні відтінки залежно від типу темпераменту.

Для холериків – заспокійлива прохолода

Холерики – активні й енергійні, але водночас неврівноважені і нетерплячі. У них швидко змінюється настрій, бувають спалахи емоцій, тому вони так само швидко втомлюються. Оптимальне колористичне рішення для холерика – поєднання прохолодних, свіжих, нейтральних кольорів, які «охолоджують» їхній емоційний темперамент.

Найкращий вибір – синій, бірюзовий та всі відтінки зеленого. Доповнити їх можна світло-сірим, світло-бежевим, білим (тільки не сніжно-білим, а м’якими відтінками слонової кістки). Ця гама заспокоює, але не пригнічує, а зелений колір ще і створює відчуття захищеності. Такий ефект дуже корисний, адже холерики вразливі і потребують відпочинку на самоті.

Інтер’єр з характером: вибираємо колір за темпераментом

Підбираючи базову гаму для інтер’єру, потрібно враховувати, що господар-холерик обов’язково захоче доповнити її яскравими аксесуарами, які буде періодично змінювати залежно від настрою.  Тому для великих поверхонь, наприклад стін, краще використовувати пастельні відтінки. Максимально спокійною за кольором має бути спальня холерика. А ось у вітальні, кабінеті чи кухні можна дозволити собі яскраві відтінки і акцентувати зони під темперамент енергійного господаря.

Для меланхоліків – теплі відтінки 

Чутливі і тендітні меланхоліки живуть за принципом «Мій дім – моя фортеця». Вони гостро реагують на будь-які події, схильні хвилюватися через дрібниці. Тому кольори навколо мають створювати для них ілюзію захисту від усіх життєвих негараздів. Ідеально для цього підходять теплі осінні кольори та  природна палітра: жовто-коричневий, зелень, червона гама опалого листя.

Оскільки в переживаннях меланхоліка переважають негативні емоції, тому не варто захоплюватися темними глибокими відтінками. При виборі палітри кольорів важливо враховувати природне освітлення. Люди з цим типом темпераменту не люблять різних переходів від світла до тіні. Тому північним кімнатам варто «додати світла» за допомогою теплих відтінків: кукурудзяного, лляного, жовтого яблука, ванільного. Якщо ж більшу частину дня кімната залита променями, її навпаки варто оздобити у приглушених кольорах.

Фарба Śnieżka Nature має 56 відтінків. Серед представлених кольорів можна вибрати барви, що відповідатимуть будь-якому типу  темпераменту. Проте саме для меланхоліка у палітрі знайдеться найбільший вибір теплих натуральних відтінків. Фарба містить  Teflon™ surface protector, завдяки якому декоративне покриття менше забруднюється. Крім того, пофарбована  поверхня матиме стійкий колір, що не вигорає. Це важливо для сонячних кімнат. Фарбу можна наносити як безпосередньо на стіни, так і на шпалери, призначені для фарбування.

Для сангвініка – енергія кольору

Енергійний, працездатний, життєрадісний сангвінік добре почувається в яскравому інтер’єрі, не боїться сміливих поєднань різних кольорів. Проте насичені червоні, помаранчеві та жовті відтінки краще не використовувати занадто інтенсивно, щоб не увиразнювати активність господаря. Людям з таким характером більше пасуватиме прохолодний колорит: білий з ліловим, приглушений синій з сірим, блакитний з коричневим.

М’які теплі відтінки – карамелі, топленого молока, іриски, крем-брюле – підтримують у сангвініка впевненість у собі і не дратують. Це чудова палітра для вітальні, де господар буде приймати гостей.  Ще одна риса людей цього темпераменту: якщо в роботі їм щось цікаво, вони швидко спалахують. І  починають нудьгувати, якщо втрачають інтерес. Тому домашній кабінет краще оформити в зеленій чи синій гамі, яка допоможе зосередитися.

Для флегматика – палітра спокою

Флегматики не поспішають, вони не схильні до сплесків емоцій і навіть здаються скупими на прояви почуттів. Проте вони завзяті, наполегливі в роботі і залишаються врівноваженими, навіть якщо всі навколо метушаться. Колір інтер’єру має відповідати характеру господаря: жодної строкатості, спокійна і збалансована палітра. За основу можна взяти скандинавський стиль – натуральні кольори, світлий фон, теплі відтінки: жовтий, молочно-білий, світле дерево. Таку гаму найкраще доповнити матовими фактурами. Блиск і глянець будуть недоречними.

Люди цього типу дуже стабільні у своїх захопленнях, тому їм складно пристосовуватися до нового середовища. Всі відтінки коричневого кольору створять для нього омріяну атмосферу стабільності. Холодні кольори слід використовувати обережно – вони можуть «приспати» і без того повільного флегматика. З тієї самої причини інтер’єр не повинен бути однорідним, його потрібно розбавляти деталями насиченого, однак гармонійного кольору.

Майже не можливо, щоб під одним дахом мешкали представники одного типу темпераменту. Тому комфортними для всіх мають бути кімнати для спільного дозвілля – вітальня, їдальня, можливо, ще кухня і кабінет. Універсальна гама – наближена до природної.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 5,00 з 5
Loading...