24 Грудня 2018
ПРОСТІР НАТХНЕННЯ
ІНТЕР'ЄР

Помаранчева вітальня – навіть колір зігріває!

Думки щодо використання відтінків помаранчевого кольору в інтер’єрі


За згадки про помаранчевий колір у людей виникають найрізноманітніші асоціації, і відповідно до них кожен наділяє цей колір іншими епітетами. Сонячний і яскравий, кричущий і епатажний, соковитий і фруктовий, екзотичний і східний, агресивний і небезпечний, темпераментний і глибокий, експресивний і динамічний, теплий і життєрадісний… Хтось згадує, як наминав абрикоси в липні, а інший – як не міг насититися мандаринами в грудні. Комусь на думці свято Геловіну, а інший квапиться згадати про улюблений серіал.

Думки щодо використання відтінків помаранчевого кольору в інтер’єрі також неоднозначні. Однак усі одностайні в тому, що помаранчевий колір має здатність створювати доброзичливу атмосферу, «зігрівати» простір навколо й просто-таки «заряджати» енергією всіх присутніх, а отже, є чудовим варіантом колірного рішення для вітальні.

Помаранчева вітальня – навіть колір зігріває!

Помаранчевий в інтер’єрі вітальні

Вітальню, оздоблену в помаранчевій палітрі, можна назвати також сміливим та оригінальним рішенням. Вибравши помаранчевий колір для оформлення кімнати, необхідно брати до уваги як усі його переваги, так і недоліки.

Зокрема, використовувати помаранчевий колір, зважаючи на його специфічність і здатність миттю приковувати погляд, потрібно обережно. А як основний у вітальні він і зовсім небажаний, оскільки здатний викликати емоції виснаження, відчуття тривоги й роздратування.

Помаранчевий та його відтінки більше підходять для розставлення акцентів за допомогою окремої стіни, меблів та елементів декору. Крім того, рекомендують поєднувати їх із кольорами іншої гами (оливковий, зелений, коричневий, бежевий тощо).

Помаранчева вітальня – навіть колір зігріває!

Для тих, хто все ж хоче оздобити стіни у вітальні в помаранчевій палітрі, радимо віддати перевагу теплим відтінкам – персиковому та бурштиновому.

Зауважте: стіни у вітальні зазнають постійного експлуатаційного навантаження, тому їх потрібно обробити якісною плямовідпірною фарбою. Рекомендуємо зупинити свій вибір на зносостійкій латексній фарбі для інтер’єрів Śnieżka Design Lux 3. Завдяки інноваційному компоненту TeflonTM surface protector фарба забезпечує менший ступінь притягання забруднень. Має 1-й клас стійкості до вологого стирання згідно з нормами ДСТУ EN 13300. Не менш вагомим плюсом виробу є глибокоматове покриття, яке маскує незначні нерівності й дефекти.

Помаранчева вітальня – навіть колір зігріває!

Створити динамічний дизайн допоможе використання апельсинового кольору, однак важливо, щоб його було в міру.

Головне правило, якого потрібно дотримуватись під час оформлення вітальні в помаранчевих відтінках, – це гра контрастів: або нейтральний фон та яскраві деталі, або яскравий фон і нейтральні деталі.

Помаранчева вітальня – навіть колір зігріває!

Вибір стилю для помаранчевої вітальні

Варто зазначити, що помаранчевий колір далеко не в кожному стильовому рішенні буде доречний. Використовувати помаранчеву палітру можна в таких стилях:

  • У лаконічних сучасних стилях, як-от мінімалізм, хай-тек і техно;
  • В оригінальних сучасних напрямах, таких як ар-деко, авангард і поп-арт, доречні будуть соковиті кольори, наприклад інтенсивний апельсиновий відтінок;
  • У східному стилі підходять такі відтінки помаранчевого: охра, теракотовий і червоне дерево;
  • В етнічних та екостилі допустимі теракотові відтінки.
Помаранчева вітальня – навіть колір зігріває!

Умеблювання

Модульні м’які меблі – один із ключових атрибутів вітальні. До того ж у виборі кольору оббивки меблів обов’язково пам’ятаємо про вищенаведену формулу (яскраві меблі помаранчевого кольору + нейтральні стіни або яскраві помаранчеві стіни + світлі меблі).

Оскільки помаранчевий колір найбільш характерний для сучасних стилів, то в загальний інтер’єр упишуться скляні журнальні столики й обідні столи.

Помаранчева вітальня – навіть колір зігріває!

Декор

За допомогою декоративних елементів розставляємо акценти.

  • Наприклад, на світлому дивані гарно виглядатимуть помаранчеві подушки і навпаки.
  • Так само помаранчевий килим вибираємо для світлої підлоги, а кремовий чи ніжно-персиковий – для темної.
  • Штори повинні бути однотонні, без зайвих малюнків чи візерунків.
  • Напроти яскравої акцентної стіни розбавляємо інтер’єр помаранчевим декором.
Помаранчева вітальня – навіть колір зігріває!

Для кого підійде?

Помаранчева вітальня за свою динамічність і життєрадісність – ідеальний варіант для оптимістів, активних і творчих людей, таких як музиканти, художники чи дизайнери.

На думку деяких психологів, помаранчева вітальня допоможе підвищити життєвий тонус людям, які ведуть спокійний і розмірений спосіб життя. Однак водночас буяння помаранчевої палітри в інтер’єрі вітальні може пригнічувати, «тиснути» на психіку людини, надто – спокійної особистості, яка віддає перевагу пастельним відтінкам.

Помаранчева вітальня – навіть колір зігріває!

Якщо ви не боїтесь експериментувати та хочете створити по-справжньому «сонячну» й життєрадісну атмосферу у своїй вітальні, тоді помаранчева палітра саме для вас!

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 5,00 з 5
Loading...