11 Червня 2019
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ІНТЕР'ЄР

Ванна кімната + санвузол: закони об’єднання


Якщо під час ремонту виникла ідея об’єднати ванну і туалет в одне приміщення, для початку обдумайте всі за і проти такого перепланування.

За:

Збільшення корисної площі. Без стіни у кімнаті з’явиться місце для великої побутової техніки (пральної та/чи сушильної машини) або меблів для ванної.

Заощадження на оздоблювальних та будівельних матеріалах. Знову ж таки – якщо немає стіни, її не потрібно оздоблювати. Також не буде потреби встановлювати ще одні двері.

Проти:

Якщо між ванною кімнатою та санвузлом проходить несуча стіна, згідно з будівельними нормами, її не можна зносити, а значить, таке об’єднання неможливе.

Поєднання цих кімнат буде не зручним, якщо в квартирі постійно мешкають, крім дорослих, двоє або більше дітей та люди похилого віку. У цьому випадку є сенс об’єднувати приміщення, якщо у квартирі є ще один санвузол.

Ванна кімната + санвузол: закони об’єднання

Дизайн ванної: важливі нюанси

Об’єднання санвузла та ванної не тільки збільшує корисну площу, а й має інші наслідки для простору. На що варто звернути увагу?

1) Вентиляція. Оскільки кімната стала більшою, вона потребує потужнішої системи повітрообміну. Для ванної якісна вентиляція – дуже важливий параметр. Як варіант, у вентиляційний отвір можна встановити вбудований електричний вентилятор.

2) Освітлення. Збільшення кімнати вимагає додаткових освітлювальних приладів. Кожному сантехнічному приладу і предмету умеблювання потрібне своє джерело світла – це полегшить і користування ними, і прибирання.

3) Особистий простір. Щоб двоє людей могли комфортно користуватися кімнатою одночасно, слід все-таки відділити зони ванни і санвузла. Для цього можна збудувати невисоку перегородку біля унітазу або відокремити його меблями, ширмою чи шторою.

Фарба для вологих приміщень

Приєднання туалету і зміна розташування сантехнічних приладів вимагає особливої уваги до вибору оздоблювальних матеріалів. Сучасна тенденція – відмова від суцільного покриття стін плитою і перехід до облицювання тільки тих ділянок, що безпосередньо контактують з водою. Решту стін можна вкрити фарбою для вологих приміщень. На відміну від інших фарб, цей різновид покриття відрізняється вологостійкістю і захистом від мікроорганізмів. Завдяки інноваційній технології Silver Formula напівматова латексна фарба Śnieżka PLATINIUM® KITHCEN-BATH містить іони срібла, що запобігають розвитку грибка. Силікон у складі фарби надає їй характеристик, необхідних для стійкості до вологи. Водночас поверхня, пофарбована Śnieżka PLATINIUM® KITHCEN-BATH, «дихає», забезпечуючи стінах необхідний повітрообмін.

Ванна кімната + санвузол: закони об’єднання

Якщо простір невеликий  

Якщо навіть після об’єднання кімната виходить не дуже просторою, зробити її затишною можна завдяки правильному підходу до дизайну.

  • Обов’язкові складові ванної кімнати – ванну або душову кабіну, унітаз і умивальник – варто вибирати з дизайном компактної форми. Корисно також розглянути можливість використання кутових моделей.
  • Ідеальна кольорова гама для такої ванної кімнати – світла, без яскраво виражених контрастів.
  • Використайте планування ванної собі на користь. Наприклад, якщо кімната маленька і нестандартна за формою, «пограйтеся» з простором, встановивши уздовж витягнутої стіни ванну, а на короткій – унітаз.

У пошуках місця

Щоб знайти простір для пральної або сушильної машини, можна замінити ванну душовим куточком. Оригінальний спосіб облаштувати душову зону – відмовитися від дверцят, залишивши куточок відкритим, але в цьому випадку елементи, що є поруч, повинні бути стійкими до дії вологи.

Рушники та інші необхідні предмети можна зберігати у шафі. Але якщо для неї немає місця, обладнайте зону для зберігання в ніші.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 4,60 з 5
Loading...