16 Січня 2019
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ІНТЕР'ЄР

Паркет: реанімація після свят – місія здійсненна!

Корисні поради щодо реставрації покриття


Реставруємо паркет

Після гучних святкувань, встановлення ялинки та різдвяно-новорічних декорацій чи не найбільше в оселі страждає саме паркет. Як надати підлозі охайного вигляду та відновити первинний блиск, знає Dekoratorium.

Дерев’яний паркет завжди актуальний у будь-якому приміщенні. Особливо в житловому будинку, оскільки насамперед йдеться про його екологічність та естетичний вигляд. Проте натуральні матеріали часто вразливі до механічних пошкоджень. Водночас паркет має велику перевагу – його можна з легкістю реставрувати. І навіть якщо Ви кружляли у вальсі всю новорічну ніч, пошкодивши паркет черевичками, після реставрації він заблищить із новою силою.

Паркет у квартирі

Готуємо паркет до лакування

Щоб відновити паркет і не витратити час марно, насамперед слід добре підготувати поверхню для лакування. Це допоможе уникнути труднощів під час нанесення лаку та покращить його покривну здатність. Найкраще почати зі звільнення простору для робіт – заберіть із кімнати всі зайві предмети та меблі, обов’язково демонтуйте плінтуси, що на підлозі.

Щоб зняти пошкоджений шар паркету, Вам знадобиться пристрій для циклювання підлоги. Після того, як Ви зняли пошкоджені фрагменти паркету, його необхідно відшліфувати та вирівняти поверхню. Спеціалісти радять це зробити за допомогою абразивного паперу з градацією зернистості приблизно 40, тримаючи циклювальну машину під кутом 45 градусів від паркету, другий етап шліфування – з абразивним папером з градацією 60 і зміною руху циклювального пристрою на 90 градусів, третій етап – градація паперу збільшується до 80 або 100, знову змінивши керунок дії пристрою. Перш ніж приступати до наступного етапу робіт, переконайтесь, що поверхня гладенька та рівна.

Підготовка паркету до відновлення

Очистіть паркет від сміття та стружки і перевірте, чи паркет містить прогалини або тріщини. Можливо, Вам доведеться заповнити пустоти спеціальною шпаклівкою.

Лакування паркету

Коли всі підготовчі роботи виконано і Ви переконались, що поверхня готова для лакування, можна приступати до завершального етапу реставрації паркету. Насамперед заберіть всі зайві речі з приміщення, аби не виявилося так, що в недосяжності залишиться якийсь предмет. Особливо зверніть увагу на підвіконня, адже з необережності там можна забути щось необхідне, відтак доведеться чекати, поки висохне лак.

Порада від нашого експерта: Для лакування паркету у приміщенні найкраще підходить Лак для паркету без ґрунтовки VIDARON. Він не має різкого запаху та швидко сохне, а також відповідає європейським екологічним стандартам PN EN 71.3 – Безпека іграшок. Акриловий лак VIDARON забезпечує захист деревини від механічних пошкоджень та зовнішніх несприятливих чинників. Водночас він не поступається естетичними якостями, оскільки зберігає первинну красу дерев’яної поверхні. Акриловий лак VIDARON містить інгібітори таніну, тож забезпечує збереження кольору деревини після лакування. Лак слід наносити у 2 або 3 шари з часовим інтервалом у 4 години.

Паркет: реанімація після свят – місія здійсненна!

Лак найкраще наносити за допомогою валика з коротким ворсом, у важкодоступних місцях – Вам допоможе пензель. Під час лакування стежте, аби лак покривав паркет рівним шаром. Наступний шар лаку слід наносити у протилежному напрямку, адже це забезпечить краще покриття і Ви уникнете прогалин. Обов’язково дотримуйтеся часового інтервалу між нанесенням шарів лаку. Після висихання першого шару спеціалісти радять іще раз відшліфувати поверхню за допомогою абразивного паперу із зернистістю приблизно 300. Очистивши підлогу від пилу, можна наносити наступний шар лаку.

Лакування паркету

На завершення закріпіть плінтуси на підлозі – і Ви знову можете насолоджуватися красою відновленого паркету.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 5,00 з 5
Loading...