12 Травня 2019
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ЕКСТЕР'ЄР

Пергола — окраса саду

Що потрібно знати про конструкцію


Пергола у ландшафтному дизайні і садівництві – це й опора для рослин, і місце для відпочинку, і цікавий декоративний елемент для зонування ділянки. У цій статті ми розповімо усе, що потрібно знати про перголу.

“Пергола” — назва латино-італійського походження, що означає «навіс», «прибудова». Перші такі споруди почали будувати ще за часів Стародавнього Риму, щоб підтримувати важкі лози винограду. Винахід став настільки популярним, що існує і дотепер.

Сучасні перголи не лише допомагають створити умови для розвитку в’юнких рослин. Сьогодні це також повноцінний інструмент ландшафтного декору. За допомогою перголи можна облаштувати зону відпочинку просто посеред саду, затінити алею, створити гармонійний перехід між будівлею та ділянкою, перетворити кущ в’юнких зелених насаджень на живу арку. Простір для фантазії садівника безмежний!

пергола в саду

Пергола: функції та форми

Розрізняють такі типи конструкцій:

  • пергола-ширма – вертикальна конструкція без перекриття для легких в’юнких рослин;
  • пристінна пергола – навіс або широкий піддашок, який розташований біля фасаду і утворює зону на кшталт тераси;
  • пергола-арка – конструкція, яку встановлюють переважно на доріжках для затінення проходу;
  • з плоским перекриттям – така конструкція найкраще підходить для облаштування місця відпочинку або тераси;
  • нетрадиційні перголи – напівкруглі, багаторівневі, футуристичні споруди. Зазвичай, їх використовують для оригінального дизайну території або для доповнення саду з рослинами незвичних форм.

Як власноруч зробити перголу

Насамперед необхідно створити проект майбутньої споруди. Для цього потрібно визначитися з наступним:

  • основна функція перголи: естетична чи практична?
  • місце (зверніть увагу, чи придатний на обраній ділянці ґрунт для висаджування рослин, яка кількість сонячного освітлення, загальний дизайн саду);
  • форма та стиль будови;
  • розмір та пропорції;
  • матеріали та інструменти.

Визнавшись з головними моментами, варто втілити їх у кресленнях конструкції. Це можна зробити власноруч на папері або за допомогою спеціальних програм (AutoCAD, Autodesk). Без схематичного креслення буде складно уявити кінцевий результат, розрахувати розміри, внести необхідні корективи.

Наступний етап – реалізація проекту. Для нього доведеться шукати не ідеї, а помічників.

як збудувати перголу

Вибір матеріалів

Матеріал для будівництва перголи вибирають з урахуванням призначення конструкції та ваги рослин, опорою для яких вона стане. Відповідно пергола може бути  дерев’яною чи металевою.

Деревина традиційний матеріал для будівництва конструкцій. Проте він потребує спеціальної обробки, адже пергола стоїть надворі і постійно перебуває під впливом зовнішніх факторів.

пергола

Перголи з чорного металу або оцинкованої сталі з полімерним шаром більш стійкі до мінливих погодних умов. Однак для їх виготовлення чи монтажу може знадобитися додаткове обладнання, наприклад, зварювальний апарат тощо.

VIDARON рекомендує  

Захистити дерев’яну перголу від сонця і вологи та надовго зберегти її відмінний вигляд допоможе ЗАХИСНО-ДЕКОРАТИВНИЙ ВИРІБ ЛАКОБЕЙЦ ТМ VIDARON. До його складу входить Teflon™ surface protector. Лакобейц створює на обробленій поверхні міцне і еластичне покриття.

Пергола — окраса саду

Палітра Лакобейцу складається із 15 кольорів – вибір залежить від уподобань господарів, але будь-який з цих відтінків підкреслить натуральність красу деревини і створить біля оселі затишний куточок. Адже деревяна конструкція перголи у поєднанні із зеленню – найкраща окраса саду.

Відтак Лакобейц ТМ VIDARON  ефективно захистить деревину на багато років.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 5,00 з 5
Loading...