26 Березня 2019
ІНТЕР'ЄР

Перепланування квартири: що варто знати

Створюємо власний простір


Перепланування квартири та будь-які процеси з переобладнання повинні бути спрямовані на поліпшення умов та збільшення простору. Тому до цієї частини ремонту потрібно підходити продумано і найкраще проконсультуватися у фахівця – досвідченого дизайнера або архітектора. Dekoratorium розповідає про всі деталі реконструкції помешкання.

Нові будівельні норми

Перепланування – процес не тільки ремонтний, а й законодавчий. Раніше будь-які дії зі зміни внутрішнього простору квартири повинні бути схвалені і документально оформлені у відповідних державних службах. Отримання дозволу на перенесення стін та інші роботи у Державній архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ) займає від 3 до 6 місяців.

Хороша новина в тому, що 18 грудня 2018 року Кабінет Міністрів України розширив перелік нескладних будівельних робіт. Відтак перепланування або переобладнання більше не вимагають отримання дозволу на їх проведення і на введення таких об’єктів в експлуатацію. Проте це не означає, що можна нехтувати правила безпеки. Розглянемо головні з них.

Перепланування

Перепланування: що не можна робити

Згідно з архітектурними нормами в багатоповерхових будинках не можна:

  • Розміщувати нежитлові приміщення над житловими. Житлові – це вітальня, спальня, дитяча; нежитлові – кухня, санвузол, коридор.
  • Руйнувати або змінювати конфігурацію вентиляційних шахт будинку і квартири.
  • Замуровувати в стіни труби газопроводу і центрального опалення.
  • Змінювати або зносити несучі елементи конструкції будинку – стіни, колони, міжповерхові перекриття, ребра жорсткості.
  • Змінювати розміри вікон і балконних дверей. Це може негативно вплинути не тільки на міцність конструкції будинку, але і порушити теплоізоляцію.
Як зробити перепланування

Архітектурні секрети

Перш ніж взятися за ремонт, потрібно скласти проект перепланування, вказавши яких елементів стіни або цілих стін не буде і де з’являться нові. Це не тільки допоможе будівельникам, але й допоможе  візуально уявити нові обриси квартири. Щоб зусилля були не марними, зверніть увагу на такі нюанси.

1.Щоб збільшити площу ванної кімнати, її можна об’єднати з санвузлом або розширити за рахунок коридору.

2. Якщо ви вирішили з однієї кімнати зробити дві, розділивши її перегородкою, пам’ятайте, що у віддалену від вікна частину простору все одно повинно потрапляти природне світло хоча б 2,5 години на добу. Передбачте для цього отвір у новій стіні або зробіть її з прозорих склоблоків.

Квартира з переплануванням

3. Часто в процесі перепланування можуть створюватися прохідні кімнати. Вони не такі незручні, як здається. Так, якщо спосіб життя мешканців це допускає, прохідною може бути вітальня, відкриваючи шлях до спальні або кухні.

Дизайн квартири

4. Одне з найпоширеніших планувальних рішень – приєднання балкона до кухні або житлової кімнати.

5. Слід пам’ятати, що балкон в квартирі необхідний для дотримання протипожежних норм. Якщо при пожежі не буде можливості дістатися до вхідних дверей, балкон залишається єдиним місцем доступу до свіжого повітря.  Тому не можна приєднувати балкон до кімнати, якщо він у квартирі один і якщо оселя розташована вище п’ятого поверху.

Коментар експерта

Перепланування: мода чи необхідність?

Олена Фатеєва

Правильно вибудоване планування безпосередньо впливає на якість життя в просторі. Планування – це вирішення питання з функціоналом приміщення. Якщо у правильно спроектованому просторі з’явиться зайва вазочка, зручність це істотно не зіпсує. Але якщо у кімнату з незручним плануванням додати навіть дорогі і якісні бренди, комфорту від цього більше не стане.

Великий попит на перепланування в Україні – закономірна реакція на обставини, що склалися. Ми живемо у швидкозмінному світі. Сучасна людина веде спосіб життя, який суттєво відрізняється від передбачених застарілими нормами і планувальними рішеннями від забудовників.

Планування – як правильно пошитий на замовлення костюм. Він повинен бути зручним, індивідуальним і добре сидіти на клієнтові. Так і ступінь перепланування залежить від того, наскільки потрібно підганяти простір під потреби людини. За всю мою творчу історію тільки одного разу на проекті я практично не змінювала планувальне рішення. У всіх інших випадках доводилося зносити і перебудовувати простір повністю.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 4,00 з 5
Loading...