8 Червня 2018
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ІНТЕР'ЄР

Магія мінімалізму від Марі Кондо: прибираємо зайве

Як зробити оселю та робоче місце комфортними і водночас позбутися зайвих речей, знає Dekoratorium.


Кожен із нас має свій арсенал заходів, як звільнити простір у помешканні. Проте, попри систематичне прибирання, мотлох чомусь нікуди не зникає. У такому випадку Вам стане у пригоді метод справжньої чарівниці прибирання Марі Кондо, авторки бестселера “Викинь мотлох із життя! Мистецтво прибирання, яке змінить Вас назавжди”. Скориставшись цими секретами, Ви не тільки позбудетесь зайвих речей, але й дізнаєтесь про себе багато цікавого.

1. Настрій

Іноді, щоб почати генеральне прибирання, необхідно налаштуватись, адже цей процес потребує не тільки багато енергії, але й емоційних зусиль. Тож укладіть заздалегідь план дій, а краще – розпишіть всі етапи по пунктах і вирішіть, якого вигляду повинна набути оселя після прибирання. Це допоможе Вам не відволікатись на дрібниці.

Магія мінімалізму від Марі Кондо: прибираємо зайве

2. Сортування

Для того, щоб зробити прибирання ефективнішим, встановіть розподіл речей за категоріями, наприклад: одяг, книги, кухонне начиння і посуд, сувеніри, документи тощо. Надалі речі краще зберігати за певною логікою, щоб предмети однієї категорії знаходились поруч і Вам не доводилось згадувати місце їхнього зберігання. Наприклад, Марі Кондо рекомендує позбутись громіздких шаф, а одяг зберігати в комодах, скрутивши їх у рулони. Так він не мнеться і займає значно менше місця.

Магія мінімалізму від Марі Кондо: прибираємо зайве

Радить Декораторіум:

Одягу, що лежить роками про всяк випадок, краще позбутись одразу. Якщо досі він Вам не знадобився, отже насправді в ньому немає потреби. Не відкладайте одяг на випадок “схудну” чи “наберу вагу”, адже мода швидко змінюється, тож речі втрачають свою актуальність.

Книги залишайте тільки необхідні для Вашого фаху, а також ті, які Ви залюбки прочитаєте ще раз. Зайвими виданнями можна поповнити полички буккросингу.

Найважче з електронними документами. Адже скопійований документ створює ілюзію вже засвоєного, тож Ви роками можете не згадувати про нього. Перегляньте теки вашого комп’ютера – можливо, щось вже втратило актуальність.

3. Рішучість понад усе

Так, насправді складно позбутися зайвого. Тож у процесі прибирання необхідна рішучість. Якщо Ви завагалися, чи викинути щось, подумайте про причину. Можливо, ця річ про щось Вам нагадує. Залишайте тільки те, що справді дарує радість. І головне – не залучайте до процесу прибирання близьких, однак пам’ятайте про їхній особистий простір.

4. Вертикальна гармонія

Речі, які зникають із поля зору, поступово виходять із вжитку. Тому Марі Кондо радить використовувати вертикальний спосіб зберігання. Виявляється, будь-які речі можна скласти вертикально: одяг, книги, теки із документами, зручні коробочки, які можна підписати. До речі, саме коробки від взуття або бокси-роздільники рекомендовано використовувати для зберігання всіляких дрібничок.

Магія мінімалізму від Марі Кондо: прибираємо зайве

5. Найголовніший секрет тут:

Щоб процес прибирання не перетворювався на виснажливий марафон, Марі Кондо радить влаштовувати його систематично та зоновано, приділяючи цій справі приблизно 20 хвилин на день. Якщо Ваш простір буде логічно впорядкований і всі речі матимуть своє місце, Вам не доведеться витрачати час марно. А це означає, що у Вашому житті з’явиться простір для нових подорожей, знайомств і вражень. Тож сміливо вирушайте у нове життя без обтяжливого мотлоху.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 5,00 з 5
Loading...