СТИЛЬ – НЕ НАЙВАЖЛИВІШЕ

Пенсіонер фанат гайтек або мінімалізму – швидше виняток з правил. Найкраще для нього обрати класику, ретро, кантрі, вінтаж. Вітається використання світлих і теплих відтінків. Звичайно, все залежить від характеру і смаку власника помешкання. Але, як правило, літні люди люблять саме такий інтер’єр. Проте питання стилю, можливо, не є головним. Завжди можна вміло поєднати ретро комод з сучасним телевізором. Ключовий аспект – безпека, зручність, мінімалізація травм. Меблі найкраще обирати із заокругленими краями, щоб убезпечити людину від ударів. Шафи мають бути не високі, щоб літній людині не доводилося ставати на стілець, шукаючи потрібну річ на верхній полиці. Особливу увагу слід надати кріслам і ліжку. Ці меблі повинні бути такими, щоб на них було зручно спочатку сідати, а потім лягати. Матрац для ліжка має бути максимально високим, середньої жорсткості. Диван та крісла не повинні бути надто м’якими, тоді з них важко вставати.

СЕКРЕТИ КОЛЬОРОВОЇ ГАМИ

З віком у людей погіршується зір. Проте кольори, які використовують у будинку, можуть реально допомогти поліпшити видимість і гостроту зору. Висока контрастність кольорів дійсно покращує цю здатність. Наприклад, темний колір на стінах ванної кімнати дозволяє людям похилого віку з легкістю побачити білі сидіння унітазу і фарфорову раковину. Барви також впливають і на настрій. Старші люди іноді стають пригніченими, почуваються самотніми. М’які рожеві і зелені тони можуть покращити їх настрій, а червоний і помаранчевий підвищать рівень їх енергії. Водночас блідо-зелений декор стін наповнить простір спокоєм, а бордові тони дозволяють відтінити предмети і покращити видимість.

ПЛАНУВАННЯ ПРОСТОРУ

Щоб забезпечити максимальний простір у помешканні, варто відмовитись від сходинок, їх краще замінити зручним пандусом, з’їздом для інвалідного візка. Не встановлюйте пороги, це одночасно і стильно, і безпечно. Ніщо не повинно перешкоджати руху по квартирі чи будинку. Планування санвузла потребує особливої уваги. Ванна має бути з низькими раковинами і безпечними душовими кабінками. На підлогу варто постелити килимок на гумовій основі, якщо замість душової кабіни стоїть ванна, її слід обладнати ручками.

ЗРУЧНА КУХНЯ

Облаштовуючи кухню, переконайтесь, що техніка розташована відповідно до зросту літньої людини. Адже старші люди зазвичай стають нижчими і доцільно відштовхуватись від їх зросту, вмонтовуючи посудомийну машинку чи духовку. Плитку для підлоги краще обрати фактурну, оскільки вона не є слизькою. Також зробіть підігрів підлоги. Шафи і тумби обладнайте висувними скриньками. Це зручніше, ніж полиця за дверками. Загалом, в кухні для літньої людини все має бути максимально простим і зрозумілим. Обираючи побутову техніку, краще придбати найпростішу модель, електрочайник замінити звичайним, і обов’язково поставити датчик протипожежної сигналізації.