19 Березня 2019
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ІНТЕР'ЄР

Фарбування стін: як розрахувати розхід фарби

Фарбуємо заощадливо!


Фарбування стін сучасними фарбами – процес доволі легкий і приємний. Потрібно тільки вибрати відповідний продукт і правильно визначити кількість. У цій статті Dekoratorium розповість, як розрахувати розхід фарби, щоб заощадити на покупці будівельних матеріалів для ремонту.

1

Фарба для стін: визначаємо площу кімнати  

Для того, щоб розрахувати обсяг необхідної фарби, для початку потрібно обчислити площу стін і стелі. Для цього виміряйте ширину всіх стін по периметру кімнати і помножте на висоту стін. Наприклад, вам необхідно пофарбувати прямокутне приміщення розміром 3 х 4 м (периметр кімнати дорівнює 14 м = 3 + 3 + 4 + 4). Висота стін – 2,6 м. Отже, площа кімнати: 14 * 2,6 = 36,4 м2.

Трохи складніше, якщо кімната має нестандартну форму або якщо кімнату потрібно пофарбувати у кілька кольорів. У цьому випадку треба пригадати шкільні знання з геометрії, чітко розпланувати кольорову гаму приміщення і окремо зробити розрахунки для кожного кольору.

Розрахунок стін

Зверніть увагу! Для фарбування стелі необхідні додаткові розрахунки, адже стеля, як правило, відрізняється від стін за кольором.

2

Мінус площа дверей і стін

З отриманої площі необхідно відняти площу дверних прорізів і вікон. В середньому це близько 10% від загальної площі стін. Однак враховуйте особливості планування і призначення кімнат. Наприклад, у вітальні може бути більше вікон або вони можуть бути збільшеної форми. У передпокої часто багато дверей, які ведуть до інших кімнат тощо. Тому краще перерахувати дані у кожному конкретному випадку.

Ще один момент – у розрахунках варто врахувати наявність іншого облицювання стін, на яке не буде наноситися фарба (декоративні панелі, плитка), і також відняти їхню площу від загальної площі стін.

3

Розділити на розхід фарби

Фінальну цифру площі фарбування потрібно розділити на розхід фарби – витрата в літрах на квадратний метр поверхні. Цей показник вказаний на упаковці або у технічних характеристиках.

Розглянемо на прикладі. Якщо площа стін 100 м², вікон і дверей 5 м², витрата фарби 10 м²/л. Формула підрахунку: 100 – 5 / 10 = 9,5 л фарби для фарбування в один шар.

Розхід фарби

Будівельні матеріали для фарбування: на що звернути увагу

  • На упаковці розхід фарби зазвичай вказаний в один шар, але для якісного фарбування поверхні необхідно 2 шари або навіть і три шари. Відповідно фарби знадобиться вдвічі чи втричі більше, ніж виходить при розрахунку. Завжди купуйте фарбу з невеликим запасом 1-2 л.
  • Витрати фарби на гладкій і шорсткій поверхні, на шпалерах і гіпсокартоні будуть відрізнятися. Якщо поверхня є фактурною, то потрібний більший розхід фарби. Як правило, виробники вказують на упаковці витрати продукції на різних поверхнях.
Фарбування стін

Онлайн-калькулятор від Śnieżka

Щоб розрахувати розхід фарб Śnieżka різного призначення, скористайтеся спеціальним онлайн-калькулятором . Для зручності у ньому передбачені кілька опцій:

  • визначення площі приміщень з вирахуванням вікон і дверей
  • розрахунок кількості необхідної фарби з відомою площею та можливістю додати до обчислень ґрунт
  • розрахунку кількості продукції для фарбування кількома кольорами

Легкого і приємного фарбування!

 

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 4,67 з 5
Loading...