27 Квітня 2019
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ЕКСТЕР'ЄР

Дерев’яна альтанка: 7 порад з облаштування

Зелена кімната просто неба!


Дерев’яна альтанка у теплу пору року перетворюється на затишну кімнату просто неба та збирає під своїм дахом мешканців та їхніх гостей. Якщо у вас на дачі чи прибудинковій території досі немає такого куточка відпочинку, варто подумати про його появу. Наші 7 порад зорієнтують, на що звернути увагу.

За типом конструкції розрізняють альтанки відкриті і закриті; мобільні і стаціонарні; функціональні та декоративні. За формою ці міні-будиночки можуть бути різними: круглими, квадратними, шести- і восьмикутними тощо. Дерев’яну споруду можна купити вже готову і просто встановити на ділянці, а можна збудувати власноруч. Якого б типу чи форми не була ваша дерев’яна альтанка, є універсальні поради щодо її облаштування.

1

Затишок альтанки безпосередньо залежить від її місця розташування. Краще встановити споруду у тихому куточку саду. Ідеально, щоб навколо росли високі дерева. Вони створюватимуть приємний затінок і захистять від прямих сонячних променів. Можна прикрасити екстер’єр альтанки композицією з туї, ялівця та ялини, а якщо територія дозволяє, можна облаштувати поруч альпійську гірку чи декоративну водойму.

Альтанка в саду
2

Щоб захистити зону відпочинку від пилу, шуму і цікавих сусідів, навколо дерев’яної альтанки можна облаштувати живопліт. Жива огорожа стане і своєрідним захисним бар’єром, і прикрасою ділянки. За можливостю альтанку не варто встановлювати близько до межі з сусідами, але якщо цього не уникнути, посадіть навколо в’юнкі рослини, наприклад дівочий виноград. Тоді зелені стіни споруди будуть одночасно і захисним парканом від цікавих поглядів.

3

Щоб дерев’яна альтанка прослужила довго, краще встановити її на бетонну чи кам’яну основу. Якщо для розташування вибрали місце у низині і є ризик затоплення під час зливи, можна «підійняти» частину місцини за допомогою щебню, встановити фундаментні блоки, на яких потім і оселиться дачна альтанка.

4

Альтанка може бути з підлогою і без. Монтаж підлоги передбачає наявність фундаменту. Якщо підлоги не буде, потрібно підготувати майданчик для альтанки. Його вирівнюють тротуарною плиткою чи бруківкою. Звісно, можна встановити альтанку і без підготовки спеціальної площі – це варіант для мобільних літніх відкритих будівель.

Біла альтанка
5

Для будівництва дерев’яної альтанки використовуються циліндрований та нециліндрований, клеєний та інші види брусу, масивна дошка, тонкі дерев’яні рейки тощо. Деревина має бути добре висушеною, інакше в процесі експлуатації з’являться тріщини.

Щодо порід деревини, зазвичай альтанки будують із сосни та модрини. Модрина відома своєю міцністю і стійкістю до вологи. Сосна поступається у цьому, проте, дешевша.

6

Якщо ви часто користуєтеся мангалом і вирішили збудувати на ділянці дерев’яну альтанку, будьте пильними – від іскор сухе дерево може легко спалахнути. У жодному разі не можна ставити мангал всередині альтанки. Якщо відпочинок біля вогнища – невід’ємна складова вашого дозвілля, виберіть для будівництва споруди вогнетривкі матеріали (метал, цеглу тощо).

Лакуємо альтанку
7

Дерево потребує особливої догляду. Конструкцію альтанки необхідно захищати від вологи та періодично (в середньому раз на 5 років) обробляти захисними засобами – спеціальним лаком чи фарбою. Якщо альтанка стаціонарна, за нею потрібно доглядати щосезону. Восени вітер наносить у відкриті споруди опале листя, і якщо його не прибирати, дерево починає гнити. До настання зими перевіряйте стан будови і – за потреби – робіть невеликий ремонт, підфарбовуючи дерев’яні або металічні елементи. Зазвичай, отвори відкритих альтанок на зиму закривають плівкою, захищаючи від снігу і дощу. При цьому у плівці роблять кілька невеликих отворів для провітрювання. Після великих снігопадів потрібно обов’язково прибирати замети з даху.

Дерев’яна альтанка: 7 порад з облаштування

Vidaron рекомендує

Сніг, дощ, сонце, вітер – фактори, що негативно впливають на стан деревини, з якої збудована альтанка. Захисно-декоративний Лакобейц ТМ VIDARON з додаванням Teflon™ surface protector створить якісне покриття, стійке до складних погодних умов. До його складу входить унікальна система високоякісних смол. Перед нанесенням Лакобейцу, деревину альтанки потрібно заґрунтувати безбарвним Імпрегнатом ТМ VIDARON. Цей продукт біологічно захистить деревину перед подальшим нанесенням Лакобейцу.   Комплексний захист деревини виробами Імпрегнат ТМ VIDARON і Лакобейц ТМ VIDARON і правильне їх застосування, згідно з інструкцією виробника, сприяє 6-річній гарантії надійного захисту дерев’яних конструкцій.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцініть цю статтю, будь ласка!
Loading...