10 Квітня 2019
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ІНТЕР'ЄР

Декор для дому: колекції в інтер’єрі

Як правильно виставити на показ улюблені предмети


Декор для дому у вигляді колекцій – оригінальна окраса простору. Пристрасть до колекціонування – у  нас в крові. Збирати можна все що завгодно – горнятка, автографи, перуки, туфлі, посуд, статуетки… Але справжньому колекціонерові цього мало – потрібно ще й виставити своє надбання напоказ в інтер’єрі дому. До кожного виду колекцій потрібен свій підхід.

Три дизайн-критерії

Не поспішайте виставляти предмети своєї гордості на найвидніше місце у будинку. Спочатку потрібно оцінити колекцію за трьома показниками:

  1. Розмір предметів: мініатюрні, середні або великі. Від цього залежить, який «п’єдестал» підібрати для експонатів.
  2. Матеріал і фактура, з якого виготовлені елементи. Це впливає на тип підсвічування: для кришталю і фарфору потрібне різне світло.
  3. Чутливість до пилу – фактор, що вирішує будуть предмети стояти у відкритому чи закритому стелажі.

Місце для домашньої колекції

На стіні. Розміщуючи колекцію на стіні, варто пам’ятати, що це дуже виразний акцент в інтер’єрі будь-якої  кімнати: кухні, спальні або вітальні. Тому потрібно дуже виважено вибирати інші декоративні елементи: текстиль, диванні подушки, вази.

Полиці і стелажі. Це найпопулярніший спосіб презентації колекцій в інтер’єрі. Чим важчі предмети, тим міцнішими повинні бути полиці. Бажано не ставити експонати близько до краю. На верхніх полицях стелажа потрібно розміщувати дрібні предмети, більші – на нижніх. Найулюбленіші експонати колекції розташуйте на рівні очей або трохи вище, тоді вони першими будуть потрапляти на очі.

Шафи-вітрини. Як правило, вони засклені. Особливість такої шафи в тому, що на її полицях добре проглядаються предмети, а скло захищає їх від пилу, на відміну від відкритих стелажів. Сама шафа має бути простою за дизайном, щоб не привертала на себе увагу в інтер’єрі.  

Лайфхак від ТМ Śnieżka

На відкритому стелажі, стіні або в шафі-вітрині – де б не розміщувалася колекція, предмети будуть найкраще виглядати на будь-якому фоні, а не на просвіті. Фон має бути контрастним, але в жодному разі не строкатим, щоб не відволікати уваги від експонатів. Безпрограшне рішення – пофарбувати стіну в один тон фарбою ŚNIEŻKA NATURE. Її палітра для кольорування налічує 56 тонів, а пофарбовану нею поверхню можна легко мити.  

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 5,00 з 5
Loading...