30 Листопада 2015
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ІНТЕР'ЄР

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ЛІЖКО ДЛЯ СПАЛЬНІ?

Вибираючи нові меблі для спальні, ми уявляємо, як вони будуть виглядати в інтер’єрі. Як правильно обрати ліжко?


Ліжко, як правило, складається з каркасу (до нього входять бічні царги, узголів’я і опори), який виконує декоративну функцію і створює затишну і приємну атмосферу в спальні, а також підставки, які є опорою для матрацу. Основа ліжка зазвичай може мати форму грат або рами, що кріпиться до каркасу. Каркас ліжка, матрац, правильно підібрана постільна білизна – ось три головні складові, що відповідають за комфорт вашого сну, тому до їх вибору слід підійти максимально обдумано.

Прийнято вважати, що оптимальна висота європейського ліжка не перевищує 50 см (зазвичай трохи нижче коліна), низькі ліжка характерні для інтер’єрів у японському стилі і в його сучасних варіаціях. Слід пам’ятати, що занадто низькі ліжка можуть бути незручні літнім людям, людям з травмами колін або хребта і т.п.

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ЛІЖКО ДЛЯ СПАЛЬНІ?

РОЗМІР

Габарити ліжка перевищують розмір спального місця в середньому приблизно на 20 см, і при замірах потрібно орієнтуватися на найбільше значення ширини і довжини виробу. Крім того, у кожної моделі ліжка може бути своя технологічна особливість. Наприклад, узголів’я може бути виконано під нахилом або з розширенням до низу, що також збільшить простір, яке займатиме ліжко.

При комплектації ліжка шафками, слід враховувати сумарну ширину всіх виробів, а також відстань від ліжка до стіни або вікна. Чим далі виріб буде розташовано від стін, тим зручніше вам буде пересуватися і заправляти спальне місце. При цьому, саме ліжко не буде постійного обтиратись о сторонні предмети, що дозволить зберегти його гарний зовнішній вигляд.

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ЛІЖКО ДЛЯ СПАЛЬНІ?

Ліжка з підйомним механізмом мають нерозбірну раму, тому потрібно заздалегідь подумати, чи не виникне перешкод при його підйомі до квартири і чи пройде воно в дверні коробки.

Під час вибору двоспального ліжка потрібно врахувати комплектацію людей, які будуть на ній безпосередньо спати. Наприклад, для молодого подружжя підійде громіздке ліжко, для дитини ідеальний варіант – ліжко з еластичною, пружиною, і надійною підставою. Адже діти часто стрибають на матраці, і ліжко на гнучкій основі прослужить набагато довше, ніж на жорсткій.

ВИБИРАЄМО МАТРАЦ

Матрац – це одна з найважливіших складових ліжка. Існує величезна кількість думок щодо його якісних характеристик. Ідеальним можна назвати такий матрац, який в абсолютно будь-якому положенні тіла служить рівною опорою для хребта. Коли тіло розташовується у природному положенні на ліжку, це створює оптимальний ортопедичний ефект. Виділяють два види матраців: без пружин і на пружинній основі.

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ЛІЖКО ДЛЯ СПАЛЬНІ?

Купуючи матрац на пружинній основі, зверніть увагу, щоб кожна пружина була в окремому тканинному мішечку, тоді ортопедичний ефект буде вище. Проте подібний вид матраца має один недолік: твердість пружин знижує ортопедичний ефект.

У матраці без пружин використовуються пінні наповнювачі. Наприклад, латексна піна має велику кількість невеликих пунктів, тому характеризується відмінним ортопедичним ефектом, хорошою вентиляцією і довговічністю. Основною сировиною для матраців на рослинній основі є кокосова стружка. Складова подібного виду є природною, чистою, твердою основою, що відповідає всім санітарним нормам для даного виробу.

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ЛІЖКО ДЛЯ СПАЛЬНІ?

Матрац може покриватися різними матеріалами: бавовною, шерстю, кокосовим волокном, латексом, водоростями. Якщо у вас алергія, краще відмовитися від рослинних наповнювачів, обирайте тоді протиалергічні, так звані сезонні матраци, одна сторона якого покрита вовною, а інша – бавовною.

І головне – на якісному ліжку обов’язково приходять солодкі сни!

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 5,00 з 5
Loading...