21 Березня 2014
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ІНТЕР'ЄР

Наповнений блиском

Денне і штучне освітлення може підкреслити, або ж приховати різницю у кольорах.


СИЛА КОЛЬОРУ

Добираючи і поєднуючи між собою кольори та джерела освітлення в різних приміщеннях, потрібно пам’ятати про два основні принципи: світло, яке падає на поверхню предмету, визначає його колір, в той час, як світло у поєднанні з тінню змінює кольори. Тому колір – це не постійний елемент інтер’єру, а мінлива складова, що залежить від багатьох факторів.
Один і той самий червоний колір по-іншому виглядатиме в кімнаті з північної та з південної сторони. Доба дня також впливає на наше сприйняття кольорів: ранішнє сонце підкреслює холодні кольори, насичене денне світло освітлює пастельні кольори, а вечірні промені зігрівають своїм теплом навіть холодні барви та підкреслюють глибину теплих відтінків. Тому кімната, пофарбована червоним кольором з південно-західної сторони, “палала б” в інтенсивних сонячних променях. Окрім того, насичені кольори оптично зменшують сильно освітлені кімнати. Щоб уникнути помилок та постійного дискомфорту, слід дотримуватись декількох правил та уважно придивитися до інтер’єрів, кольорів та їх освітлення.

Наповнений блиском

РОЗТАШУВАННЯ КВАРТИРИ

Насамперед подумайте, в яку пору дня Ваш інтер’єр найбільше освітлений. Якщо це схід, чи північний схід (оскільки так розташоване приміщення), стіни найкраще пофарбувати теплими і світлими кольорами. Через велику кількість голубих ультрафіолетових променів у ранковому світлі людське око інтенсивніше сприймає кольори. З південної сторони кімнати, незважаючи на всі переваги, сонячне світло може бути занадто сильне. Щоб додатково не підсилювати денного світла, для інтер’єру краще вибрати холодні та світлі кольори – це зменшить контраст між світлим приміщенням і сонячними променями, які потрапляють у кімнату ззовні.
У зв’язку із збільшенням червоного випромінювання під вечір у кімнаті із західної сторони, теплі і насичені кольори можуть мати занадто інтенсивний відтінок. Тому у цьому випадку також краще використати холодні відтінки. І нарешті кімнати з північної сторони — для них краще обрати теплі та світлі кольори, які оптично збільшують інтер’єр з недостатньою кількістю денного світла.

Наповнений блиском

КІМНАТА З ПІВНІЧНОЇ СТОРОНИ

Якщо Ваша спальня або вітальня розташовані з північної сторони, подбайте про їх відповідне освітлення. Щоб максимально використати денне світло, віконні рами, накладки та підвіконня мають бути пофарбовані білим кольором. Чому? Тоді більше світла потрапить у квартиру. Стіни у такій кімнаті найкраще, звичайно, пофарбувати світлими кольорами: відтінками жовтого, рожевого чи кремового.

ВИБІР ОСВІТЛЕННЯ

Доповненням денного світла є штучне освітлення, яке з огляду на функцію можна поділити на загальне (верхнє), місцеве та декоративне. Оскільки найчастіше верхнє освітлення не дозволяє нам керувати освітленими зонами, а два інші можуть не забезпечувати достатню кількість світла, найкращих ефектів можна досягнути, поєднуючи усі три типи освітлення. Загальне освітлення (світильники на стелі і настінні лампи) створює фон і настрій інтер’єру. Інтенсивне штучне освітлення, підкреслює кольори і освітлює кімнату.

Приглушене загальне освітлення у поєднанні з нижнім освітленням підійде для більш інтимного настрою, а місцеве освітлення у вигляді окремої чи настінної лампи або декількох галогенних ламп прикрасять обрану відпочинкову зону чи їдальню та створять відчуття затишку.
Під впливом галогенних ламп теплі кольори темніють і стають насиченіші. Холодне джерело світла (напр. холодні світлодіодні або люмінесцентні лампи) підкреслить холодні кольори і послабить теплі відтінки. Декоративне освітлення, яке найчастіше використовується у вигляді енергозберігаючих галогенних ламп та рефлекторів, акцентує увагу на витворах мистецтва, предметах інтер’єру та архітектурних деталях. Освітлення може підкреслювати як холодні, так і теплі кольори. Найскладнішим завданням для власника квартири, як бачимо, є не лише підбір кольорів, але і відповідне їх освітлення.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцініть цю статтю, будь ласка!
Loading...