13 Червня 2019
ПРОСТІР НАТХНЕННЯ
ІНТЕР'ЄР

Дизайн інтер’єру: 5 складових англійського стилю


Консервативні британці прискіпливо бережуть свої традиції навіть в оформленні будинків. Англійський стиль належить до класичних. У ньому панують симетрія і прямі м’які лінії. Великі вікна, світильники-канделябри, двері з декоративними прикрасами – все це пасуватиме простору по-британськи. Розглянемо інші обов’язкові складові.

1

Натуральне дерево

Його в класичних англійських інтер’єрах завжди вдосталь: панелі на стінах, стелі з балками або повністю оброблені деревом, дверні та віконні прорізи з натуральної деревини… Оскільки раніше дерево в інтер’єрі свідчило про статус господарів, то для оздоблення використовували переважно благородні породи: червоне дерево, морений дуб, горіх. Зараз ці матеріали можна замінити на шпоновані або ті, що імітують структуру дерева.

 

Дизайн інтер’єру: 5 складових англійського стилю
2

Камін і сходи

Це дві важливі складові архітектурного і функціонального ансамблю англійського стилю. Сходинки, парапет і перила можуть бути з дерева – це додатково надасть простору затишку й аристократичної розкоші.

Камін у будинку англійців спочатку в умовах прохолодного клімату був необхідністю, але з часом став символом сімейних традицій. Найкраще вибирати вогнище з порталом у класичному стилі. Для декору можна розставити на камінній полиці колекцію сімейних фото.

Дизайн інтер’єру: 5 складових англійського стилю
3

Кольори й візерунки

До типових англійських візерунків належать клітинка і густий рослинний орнамент. Клітинка може бути різного кольору і розміру, починаючи від дрібної шотландки і закінчуючи великими геометричними квадратами.

Що стосується рослинних малюнків, британці надають перевагу виразним і контрастним зображенням. На шпалерах, оббивці м’яких меблів, текстилі для вікон – квіти можуть бути всюди.  Щоб зберегти декоративний баланс, густі візерунки доповнюють однотонними поверхнями.

Англійський стиль надає перевагу темній палітрі, яка створює у кімнаті камерний затишок. Можна підібрати відтінки і у світлій гамі, але з матовою поверхнею. Для завершення стилізації стелю найкраще зробити класичною – рівною і пофарбованою у білий колір, і прикрасити декоративною розеткою біля основи люстри.

Порада від Śnieżka

Дизайн в англійському стилі – це не лише набір тих чи інших елементів. Це ще й високі вимоги до якості та довговічності усіх складових простору. Як правило, ремонт у таких приміщеннях роблять нечасто, тому оздоблення має бути бездоганним у всіх сенсах слова. Сніжно-біла матова акрилова фарба для стель Śnieżka PLATINIUM® CEILING стане чудовим оздоблювальним матеріалом для будь-яких сухих приміщень у будинку, навіть з різними експлуатаційними навантаженнями – для спальні, вітальні, дитячої і навіть над сходами. До складу фарби входять відбірні згущувачі та компоненти, які уповільнюють час її висихання, завдяки чому на поверхні не залишаються смуги.

Фарба для стелі
4

Зручні меблі

В інтер’єрі в англійському стилі завжди багато меблів для сидіння. Крісла, кушетки, дивани завжди зручні, з м’якими краями і часто з оздобленням у техніці капітоне.

Обов’язковий атрибут вітальні або великого кабінету – диван-честерфілд. В історичних інтер’єрах він темного кольору або оздоблений шкірою. У сучасних будинках ця модель може бути будь-якого кольору, навіть світлого.

Ще один розповсюджений предмет умеблювання – крісло для сидіння біля каміну. Воно має зручну форму, м’які підлокітники й обов’язково високу спинку. Якщо у вітальні або спальні немає каміна, таке крісло ставлять біля вікна або створюють композицію з торшером, щоб облаштувати куточок для читання.

5

Домашня бібліотека

Раніше у справжніх англійських маєтках бібліотека займала цілу кімнату. Традиція збереглася до наших днів – в оселях британців завжди є, як мінімум, одна книжкова шафа або стелаж.

Стильне доповнення бібліотеки – сходи, за допомогою яких можна дістатися до верхніх полиць. Як варіант такі сходи можна замінити невеликим декоративним табуретом чи драбиною з кількома щаблями.

А вам до вподоби затишок у дусі британських королів?

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцініть цю статтю, будь ласка!
Loading...