20 Березня 2014
ПРОСТІР НАТХНЕННЯ
ІНТЕР'ЄР

Місце для чотириногих друзів

Як облаштувати безпечне та затишне місце для домашнього улюбленця?


Про місце для собаки варто подбати завчасно, перед тим, як новий житель з’явиться у помешканні. «Для собаки виділіть тихе та безпечне місце, де вона зможе спокійно відпочивати. Підстилка не може лежати в проході. Тварина повинна мати свій куточок, куди завжди зможе сховатися та спокійно поспати», — радить спеціаліст з поведінки і психології собак Єва Рафінська.

ЯКЕ МІСЦЕ КРАЩЕ?

Підстилки для тварин не повинні лежати біля обігрівачів. Висока температура може бути небезпечна для здоров’я і навіть життя вашого улюбленця. Уникайте місць поблизу балкону та вікон, щоб собака не лежала на протязі. Якщо Ви вже обрали місце — не змінюйте його. Це може заплутати, і, таким чином роздратувати тварину. Новий чотириногий мешканець вже з першої ночі повинен спати на своєму місці. Це допоможе йому зрозуміти, що це куточок відведений лише для нього. Ситуація з кішками виглядає дещо по-іншому. Для них можна облаштувати спеціальне місце для сну, але невідомо чи кішка його полюбить. Якщо тварина засинає переважно в одному й тому ж місці — довіртесь їй, та перенесіть спальню у це місце. Для відпочинку кішки, зазвичай, обирають найтепліші місця, диван на якому ми сиділи, пуховий плед на кріслі чи мохнатий килим біля каміну.

Місце для чотириногих друзів

ІДЕАЛЬНА ПІДСТИЛКА ДЛЯ ДОМАШНІХ ТВАРИН

Вибираючи підстилку для собаки чи кішки, варто врахувати не тільки її естетичний зовнішній вигляд, але й якість матеріалу з якого вона виготовлена. Підстилка повинна бути міцною та водонепроникною, тому практичним вибором буде спеціальний водовідштовхувальний нейлон. Такий матеріал стійкий до подряпин і його легко утримувати в чистоті. Підстилки з бавовни або інших м’яких матеріалів дуже швидко втрачають естетичний вигляд, тому їх доведеться часто змінювати. Небезпечними для тварин є плетені вироби. Якщо Ваш улюбленець гризтиме таку підстилку, то може навіть вдавитися вербовою гілкою. «Пам’ятайте: розмір підстилки необхідно підібрати відповідно до розмірів тварини таким чином, щоб вона могла на ній вільно повертатись і потягнутись», — радить Єва Рафінська.

Місце для чотириногих друзів

НЕ ТІЛЬКИ СОН

Окрім місця для сну, для Вашого улюбленця потрібно також виділити місце для їжі та гри. Миски з їжею та з водою повинні стояти у легкодоступному місці для тварини. Вдалим вибором будуть металеві миски, які слід підібрати відповідно до розмірів Вашого улюбленця. Вони міцні, мають естетичний вигляд та легко чистяться. Для собак з довгими, обвислими вухами краще обрати конусоподібні миски, щоб їх вуха не потрапляли у їжу. Миски для великих собак можна поставити на спеціальній підставці, яка забезпечуватиме їх правильне положення під час їжі.
Щоб наш улюбленець не нудьгував, варто купити для нього декілька іграшок. Зверніть увагу на те, щоб ці іграшки були безпечні для тварини.

Для собак не підходять іграшки з пластиковими очима, тому що вони можуть їх проковтнути. Предмети для догляду та прогулянки слід підбирати відповідно до розмірів тварини. Більшість собак любить кумедні іграшки з різними звуками, а також іграшки, смак яких нагадує їм про улюблені страви. Якщо у нашому домі живе кішка, то варто придбати для неї ігровий майданчик та іграшки, які заспокоять її мисливський інстинкт. Чудовим вибором будуть миші різних розмірів та кольорів. Зоомагазини також пропонують різні типи м’ячиків, створених спеціально для кішок.

Місце для чотириногих друзів

ПОЗА ПОМЕШКАННЯМ

Якщо ваш улюбленець більшість часу проводить на вулиці, потрібно облаштувати для нього тепле місце для відпочинку. У саду для собаки і кішки можна поставити утеплену будку відповідного розміру. У ній вони зможуть сховатися від вітру, дощу, морозу і спекотного сонця. Будку можна самостійно утеплити пінопластом, соломою або іншим ізоляційним матеріалом. Тварини також повинні мати постійний доступ до свіжої води. Особливо взимку це потрібно часто контролювати, оскільки вода часто замерзає.
Якщо наші чотириногі друзі матимуть безпечне місце для сну, їжі та ігор, то не тільки вони будуть у чудовій фізичній формі, а також покращиться самопочуття усіх членів Вашої сім’ї.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцініть цю статтю, будь ласка!
Loading...