20 Вересня 2018
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ЕКСТЕР'ЄР

Меблі надворі. Як зберегти естетику та довговічність?

Як підготувати меблі до зими надворі.


Із настанням осінніх дощових днів та очікуванням зими наша присадибна ділянка потребує особливих приготувань до холодного періоду. Упорядковуючи декоративні насадження, клумби та сади, варто подумати й про садові споруди, балюстради, меблі, альтанки тощо. Якщо Ви полюбляєте осінні вечори на свіжому повітрі в колі друзів за горнятком гарячого какао, слід подбати про те, аби дерев’яні меблі були захищені від згубної дії вологи та якомога довше служили Вам.

Меблі надворі. Як зберегти естетику та довговічність?

Деревина – екологічний та естетичний матеріал для виготовлення різних предметів побуту. Проте, як і кожний природний матеріал, із плином часу дерево може зазнати дії несприятливого середовища, руйнації цілісності конструкції або пошкоджень комахами. Навіть високоякісна деревина потребуватиме належного догляду та захисту. Якщо Ви хочете значно продовжити час експлуатації садових меблів, слід періодично вживати профілактичні заходи. Які саме – порадить Dekoratorium.

Одним із найкращих способів надати міцності дерев’яному виробові є імпрегнація. Це певна система заходів із захисту деревини, що передбачає кілька нескладних етапів із підготовки та обробки захисними речовинами дерев’яної поверхні. Тож Ви цілком зможете справитись із цим завданням самотужки. Насамперед варто почати з безбарвного імпрегнату, який створить захисний шар-основу для нанесення його у кольоровій версії. Залежно від тону деревини, Ви зможете зберегти не тільки виріб, але й бажаний колір.

Меблі надворі. Як зберегти естетику та довговічність?

Порада від нашого експерта:

Якнайкраще захистити дерев’яні вироби, що тривалий час перебувають надворі, Вам допоможе спеціальний засіб – сучасний захисно-декоративний Імпрегнат ТМ VIDARON, що містить Teflon™ surface protector. Цей Імпрегнат призначений для захисту як деревини, так і деревопохідних матеріалів. Він надасть Вашим меблям не тільки елегантного матового покриття, але й підкреслить природну текстуру деревини. Захисно-декоративний Імпрегнат ТМ VIDARON забезпечить ефективний захист від згубної дії вологи, природних факторів, грибкових та механічних пошкоджень на шість років. У безбарвній версії імпрегнат є обов’язковим ґрунтувальним шаром, який створює захисний шар перед нанесенням кольорового імпрегнату, лакобейцу, зовнішнього лаку або емалі. Захисно-декоративний Імпрегнат слід наносити у 2 шари + 1 безбарвний (як базовий) шляхом занурення або за допомогою пензля. Часовий інтервал між нанесенням – 12 годин.

Особливості процесу імпрегнації:

Перед початком роботи слід підготувати поверхню, щоб забезпечити кращий захист Ваших меблів та довше зберегти їхній естетичний вигляд. Насамперед подбайте, щоб садові меблі були сухими, а також очистіть їх від забруднень, листя та піску. Не зайвим буде шліфування меблів за допомогою наждачного паперу. Прослідкуйте, аби вся поверхня була добре очищена, особливо ж  – у важкодоступних місцях. Наступний крок – нанесення безколірного імпрегнату, який створить надійну основу для подальшого покриття та декорування. Також пам’ятайте, що нанесення імпрегнату потрібно здійснювати за температури не менше  +5 та до +30 °С і при вологості 65%.  Для робіт виберіть сухе приміщення або дочекайтесь сприятливої погоди. Після нанесення безбарвного імпрегнату експерти рекомендують покрити садові меблі захисно-декоративним імпрегнатом у кольоровій версії. Через 10 хвилин після нанесення рекомендовано рівномірно розтерти імпрегнат за допомогою напівсухого пензля, скеровуючи рухи вздовж волокон деревини. Це не тільки закріпить результат відновлювально-захисних робіт, але створить красивий та рівномірний матовий відтінок деревини.

Меблі надворі. Як зберегти естетику та довговічність?

Для доброго збереження Ваших меблів намагайтесь у холодний період не залишати їх під дощем і снігом. Альтанка чи зимовий сад стануть найкращою схованкою для дерев’яних садових гарнітурів – і загорнувшись у плед, Ви зможете довго милуватись осіннім падолистом.

Меблі надворі. Як зберегти естетику та довговічність?
Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 3,00 з 5
Loading...