27 Червня 2019
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ІНТЕР'ЄР

Квартира у новобудові: правила ремонту


Квартира у новобудові – це не лише приємні клопоти, пов’язані з оформленням нового простору, а й численні ремонтні роботи. Про особливості цього різновиду ремонту розповість Dekoratorium.

Особливості первинного житла

Перш за все, новоселам потрібно розуміти, у якому стані вони отримують житло. Квартири в нових будинках можуть здавати «у бетоні» (з вільним плануванням). У них немає стін та перегородок, а загальний простір не обмежений несучими конструкціями. Їх потрібно будувати самостійно на основі попередньо створеного плану квартири. Такий варіант вимагає комплексного підходу до ремонтних робіт, часто з великими витратами коштів та часу.

Найрозповсюдженіший варіант нового помешкання – на стадії базової обробки поверхонь. Це означає, що у квартирі є стіни, потрібно прокласти комунікації, вирівняти поверхні, встановити сантехніку тощо.

Квартира у новобудові: правила ремонту

Крім особливостей самої квартири, для ремонту важливо враховувати конструкцію житлового будинку, оскільки основна проблема, що виникає у процесі ремонту в новобудові, пов’язана з осіданням. Так, незначне «просідання» зазвичай спостерігається протягом двох років у панельних конструкціях. Через це можуть з’являтися тріщини на стінах, підтікання у системах водопостачання та опалення. Як правило, першим страждає декоративне оздоблення: місцями можуть відклеїтися шпалери, обсипатися штукатурка, а плитка потріскатися. Що стосується монолітно-цегляних новобудов, то їхнє осідання відбувається під час зведення будинку, тому після здачі об’єкта в експлуатацію і завершення ремонту мешканці можуть і не помітити подібних явищ.

Починаємо ремонт

Чорнові оздоблювальні роботи виконують в декілька етапів:

1

Електротехнічні роботи. На цьому етапі прокладають електропроводку, попередньо здійснивши  штроблення стін, роблять отвори для розеток і вимикачів. Важливо одразу передбачити провід для кондиціонерів та інших стаціонарних приладів.

2

Сантехнічні роботи – це етап розведення труб каналізаційної системи для підключення гарячого і холодного водопостачання, а також монтажу сантехнічних приладів і змішувачів. На цій стадії можна встановити фільтри для очищення води.

Квартира у новобудові: правила ремонту
3

Стяжка підлоги. Якість укладання фінішного покриття залежить від чорнової обробки підлоги. Завдяки цементно-піщаному  розчину для вирівнювання поверхня стане рівною і утворить проміжним шаром між бетонним перекриттям і оздоблювальним матеріалом.

4

Вирівнювання стін і стелі.  Для вирівнювання стін і стель слід використати шпаклювальні маси, наприклад, шпаклювальну гладь ACRYL-PUTZ® ST10 START. Для роботи знадобиться металеві  шпателі. Для кращої адгезії основи і шпаклівки поверхню спочатку заґрунтовують і дають висохнути. Шпаклювальну масу наносять шарами завтовшки 3 мм, починаючи з важкодоступних місць і рухаючись до плоских поверхонь стін. ACRYL-PUTZ® ST10 START швидко висихає, не осідає і не тріскає навіть на ділянках з товстішим шаром. Після висихання поверхню потрібно відшліфувати наждачним папером або сіткою, очистити від пилу і заґрунтувати. Після цього стіна готова до фарбування або нанесення іншого декоративного покриття.

Квартира у новобудові: правила ремонту

На фінішній прямій

Наступна стадія ремонту – оформлення стелі, стін і підлоги декоративними оздоблювальними матеріалами. Чистові роботи бажано виконувати у певній послідовності: спочатку стеля, потім стіни і насамкінець підлога.

Для декоративного оздоблення поверхонь у панельній новобудові підійдуть матеріали, здатні витримувати деформації під час можливого осідання будинку. Наприклад, у перші роки після заселення стіни ванної можна пофарбувати або оздобити плиткою частково (лише у місцях взаємодії з водою). За бажання можна облицювати такі стіни плиткою повністю через кілька років. Цього періоду достатньо для осідання, а якщо  у процесі експлуатації з’являться тріщини, їх буде легше реставрувати.

Квартира у новобудові: правила ремонту
Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 4,50 з 5
Loading...