21 Березня 2014
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ІНТЕР'ЄР

ЩО ЗАНАДТО – ТО НЕЗДОРОВО

Життя в XXI столітті переповнене насиченими враженнями і різкими відчуттями. Відпочити, заспокоїтися та розслабитися після щоденної метушні допоможе мінімалістичний інтер’єр.


Мінімалізм, як естетику і спосіб вираження, можна віднести до аудіовізуальних мистецтв, літератури, архітектури та дизайну. Цей напрям походить від модернізму. Офіційну назву надав йому Річард Уоллхейм 1965 року у своєму есе “Minimal Art”.
«Нова тенденція полягала в обмеженні кольорів і форм до мінімуму», – так історію даного напряму описує Береніка Кубіш, архітектор Познанського політехнічного університету. Одним із найвідоміших послідовників аскетичного бачення краси був Людвіг Міс ван дер Рое. Він створив архітектурні проекти, засновані на принципі “less is more” (“менше означає більше”), які були прикладом надзвичайної чистоти і простоти. Для дизайну інтер’єрів він використовував сучасні матеріали: промислову сталь і скло. Найвідоміші його роботи: Нова національна галерея в Берліні, Торонто-Домініон Центр, а також офіс IBM в Чикаго.

ПРОСТІ ФОРМИ

Прості і економні форми все частіше з’являються в архітектурних проектах. Мінімалістичний стиль головним чином виражений за допомогою простих форм, а кількість ліній зведена до необхідного мінімуму. Будинок повинен мати просту форму, неспотворену непотрібними прикрасами та деталями. Крім того, відкриті приміщення повинні ідеально поєднуватися з денним світлом, яке проникає через вікна. Така простота і скромність форм сприяє позитивним відчуттям, естетичній гармонії і відпочинку. Головним завданням мінімалізму є функціональність. «У повсякденній метушні та щоденному напруженні непотрібна кількість предметів інтер’єру. Все це може тільки дратувати і перешкоджати. У той час, коли з екранів телебачення, білбордів та вітрин магазинів нас атакують кольорові реклами, ми мріємо повернутися додому і відпочити у чистому, відкритому просторі», — так архітектор пояснює популярність мінімалізму.

ЩО ЗАНАДТО – ТО НЕЗДОРОВО

ТІЛЬКИ НЕОБХІДНІ ПРЕДМЕТИ

Настрій інтер’єру створюють багато деталей. Якщо ми хочемо, щоб наш дім був витриманий у стилі мінімалізму — важливо не тільки правильно організувати робочі й відпочинкові зони в приміщенні, а й вибрати відповідні відтінки і матеріали для інтер’єру. Для мінімалістичного інтер’єру слід обирати прохолодні і стримані кольори. Відтінки найкраще вибирати з однієї кольорової гамми. Вони мають поєднуватися і доповнювати один одного. Кольори стін повинні гармоніювати з іншими предметами інтер’єру: меблями, освітленням і ретельно підібраними деталями. Кольори, які надають інтер’єру мінімалістський характер, повинні бути, швидше за все, холодними і стриманими.

Дуже важливим елементом аскетичному оформленні інтер’єру є також вибір будівельних матеріалів, які створюють настрій інтер’єру. Шорсткий бетон, необроблена деревина, гладка сталь і скло – вміле використання цих матеріалів дозволить створити гармонійний і продуманий проект кімнати. В інтер’єрі такого типу окремі елементи дизайну не повинні конкурувати один з одним, а гра світла і тіні підкреслять незначні різниці у текстурах, тонах і стилях.

ЩО ЗАНАДТО – ТО НЕЗДОРОВО

ДИЗАЙН

У манімалістичному стилі можуть бути розроблені не тільки проекти будинків і квартир, але й окремі предмети й деталі. Цей напрям вибирають виробники меблів. Вони намагаються створювати свої проекти у вигляді геометричних форм: квадратів, прямокутників й інших простих фігур. Такі меблі, зазвичай, однотонні (візерунки і оздоблювальні елементи зустрічаються рідко і лише у невеликій кількості), а кольорова гама найчастіше — помірна.
Дуже важливим елементом у мінімалістичному дизайні є також практичність меблів. Вони мають бути не тільки гармонійним доповненням до інтер’єру, але насамперед виконувати своє призначення і відповідати очікуванням користувачів. Тому нині багато меблів обладнано різними типами електронних і механічних систем, які спрощують щоденні життя членів сім’ї.

Як облаштувати квартиру у мінімалістичному стилі? Поради архітектора – Береніки Кубіш:

  • насамперед пам’ятайте про обмеження форм, кольорів і матеріалів;
  • зменште кількість меблів. Вони повинні виконувати конкретні функції у приміщенні;
  • відмовтеся від надлишкових прикрас;
  • використовуйте нейтральні кольори;
  • усі деталі мають бути естетичними і практичними.
ЩО ЗАНАДТО – ТО НЕЗДОРОВО
Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцініть цю статтю, будь ласка!
Loading...