25 Липня 2018
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ЕКСТЕР'ЄР

У РОЗПАЛІ СЕЗОН БАРБЕКЮ. ГРИЛЬ НА ДАЧІ – ЗРОБІТЬ ВЛАСНОРУЧ!

Що краще споживання смаколиків на свіжому повітрі? Як змайструвати мангал для посиденьок на дачі?


Найпростіший спосіб нашвидкоруч зібрати мангал – це встановити опору для решітки чи шампурів із цеглин. Проте такий метод не надто вдалий із багатьох причин. Тому пропонуємо кілька варіантів для встановлення мангалу на Вашій дачній ділянці.

Мурована основа для барбекю
Найвитривалішою конструкцією буде мурований мангал. Для його встановлення варто подбати про вогнестійку цеглу, цемент та матеріал для підмурку. Висоту та величину мурованої основи можна вибирати на свій смак і побажання. Однак та частина мангалу, що призначена для смаження, повинна відповідати певним параметрам. Зокрема враховувати довжину шампура, відстань між шампурами (приблизно до 10 см.), а також відстань між вогнем (жаром) та продуктами, що на грилі (максимум до 20 см.). До того ж, на отвір, призначений для приготування їжі, можна передбачити спеціальну металеву конструкцію, яка б легко знімалася – залежно від того, чи Ви готуєте шашлик, чи смажите на грилі овочі. Не забудьте подбати про димохід, аби запах диму не зіпсував Вам процес приготування їжі.
В окремому місці такої мурованої конструкції можна передбачити нішу для зберігання дров. Також радимо подбати про накриття для такого мангалу – це не тільки забезпечить його довговічність, але й захистить Вас від дощу, якщо раптом зіпсується погода.

У РОЗПАЛІ СЕЗОН БАРБЕКЮ. ГРИЛЬ НА ДАЧІ – ЗРОБІТЬ ВЛАСНОРУЧ!

Металева конструкція для барбекю

Таку нехитру конструкцію для барбекю цілком можливо зробити самотужки, якщо Ви вмієте працювати з машиною для різки металу, зварювальним апаратом, та маєте дриль. Вам знадобляться також металеві листи. У кінцевому варіанті конструкція металевого мангалу повинна мати вигляд коробки на ніжках або стійкому каркасі. Розрахунок конструкції також варто адаптувати до розміру шампурів та об’єму продуктів, які ви зазвичай готуєте. Наприклад: ширина основи – до 100см., довжина – із розрахунку довжини шампурів, висота – максимум до 20 см., висота опори чи ніжок – на Ваш розсуд. Важливо також передбачити невеликі отвори у бічних стінках для посилення циркуляції повітря, що роздмухуватиме краще вогонь. Така конструкція досить зручна і мобільна в користуванні.

У РОЗПАЛІ СЕЗОН БАРБЕКЮ. ГРИЛЬ НА ДАЧІ – ЗРОБІТЬ ВЛАСНОРУЧ!

Економний варіант
Найпростішим та бюджетним варіантом для виготовлення мангалу може послужити стара бочка або виварка. За допомогою машини для різки металу видаліть дно та зробіть наскрізні отвори для дров. Або ж на основу з кількох цеглин встановіть невисоку металеву виварку, а зверху на цей каркас можна закріпити решітку від духовки для смаження овочів або шампури для шашликів.

Секрет витонченого смаку
Найкраще для смаження на грилі використовувати сухі дрова із фруктових порід дерев. Це надасть особливого аромату м’ясу та овочам. Не рекомендують використовувати породи хвойних дерев – це зіпсує страви та надасть їм гіркоти.

І пам’ятайте, що найкращим рецептом для приготування смаколиків є Ваш гарний настрій і любов, із якою готуєте для близьких і друзів.

У РОЗПАЛІ СЕЗОН БАРБЕКЮ. ГРИЛЬ НА ДАЧІ – ЗРОБІТЬ ВЛАСНОРУЧ!
Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 5,00 з 5
Loading...