21 Грудня 2018
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ІНТЕР'ЄР

Зонування ванної кімнати: тенденції і поради

Як правильно розпорядитися простором у ванній кімнаті, щоб час перебування у ній завжди був приємним


Оскільки ванна кімната – найменше з усіх приміщень в оселі, то вона, як жодне інше, потребує під час облаштування вашої уваги та винахідливості. З претензією на комфорт це місце, однак, через неграмотне зонування часто не сприяє зручному виконанню ранкових і вечірніх процедур. Про яке вже тут розслаблення може йтися? Адже, погодьтесь, важко досягти нірвани, коли почуваєшся незатишно.

Як правильно розпорядитися простором у ванній кімнаті, щоб час перебування у ній завжди був приємним, порадить Dekoratorium.

Зонування ванної кімнати: тенденції і поради

Загалом, простір у ванній кімнаті прийнято поділяти на кілька функціональних зон залежно від гігієнічних процедур, які виконує людина, та, відповідно, встановлення елементів санвузла. Це такі:

  • Місце для водних процедур (ванна і душова кабіна – як одна спільна зона, так і дві різні);
  • Місце для гігієнічних і косметичних процедур (біля умивальника);
  • Секція для унітазу та біде;
  • Господарська зона (для пральної машини).

Зонувати будь-яке приміщення, ванну кімнату зокрема, можна за допомогою різних дизайнерських прийомів. Розглянемо основні з них.

Зонування ванної кімнати: тенденції і поради

Архітектурні прийоми

Перший і дуже ефективний спосіб зонування – за допомогою архітектурних елементів. Однак удатися до нього можливо лише на етапі планування або у разі капітального ремонту (так, зокрема, можна об’єднати чи, навпаки, розділити ванну і туалет).

За допомогою архітектурних елементів, які можуть бути статичними і пересувними, можна суттєво видозмінити інтер’єр ванної кімнати. А саме в цьому допоможуть:

  • Стінки-перегородки різної висоти – одне з найпопулярніших рішень серед прийомів архітектурного зонування. Завдяки їм із легкістю можна відокремити туалет від ванної. Вони можуть бути з цегли, гіпсокартону або скла.
  • Розсувні скляні перегородки – дорожче задоволення. Однак така конструкція, на відміну від попередньої, «не обтяжує» інтер’єру, ба більше: візуально збільшує простір. З іншого боку, втрачається інтимність, яку забезпечують масивні стінки-перегородки.
  • Ніші на стіні – ще один спосіб не тільки зонування простору ванної кімнати, але й економії місця. Зокрема, у них можна вмонтувати сантехніку або зберігати засоби гігієни, а також використовувати з декоративною метою – вмонтувати міні-фонтанчик чи акваріум (за наявності широкого простору).
  • Подіум, який призначений для акцентування на ванній як головному атрибуті всієї кімнати.
Зонування ванної кімнати: тенденції і поради

Фактурне зонування

Не менш популярний спосіб зонування ванної кімнати – за допомогою оздоблювальних матеріалів, який полягає у використанні кількох фактур для стін, стелі та підлоги залежно від функціональних зон. Наприклад, зону ванної та душової кабіни викласти керамічною плиткою, а стіну в господарській зоні або біля туалету покрити декоративною штукатуркою чи фарбою.

Зонування ванної кімнати: тенденції і поради

Найкраще для цього підійде спеціальна вологостійка латексна фарба Śnieżka Platinium® Kitchen-Bath з інноваційною Silver Formula. Фарба містить силікон, що забезпечує високу стійкість до вологи. А завдяки іонам срібла, які також входять до її складу, можна запобігти появі плісняви та грибків у ванній кімнаті. До того ж вологостійка напівматова латексна фарба Śnieżka Platinium® Kitchen-Bath для стін і стель кухні та ванної внесена до реєстру екологічно сертифікованої продукції.

Сила кольору і контрасту

Чи не найпростіший вид зонування – колірне. Виконати зонування простору ванної кімнати за допомогою кольору цілком можна самостійно, не звертаючись за допомогою до професіонала. Суть цього способу проста – викласти різні зони ванної кімнати плиткою різних кольорів однієї палітри або, граючи на контрастах, особливо виділити якусь зону, наприклад ванної.

Зонування ванної кімнати: тенденції і поради

Гра світлотіні, або «м’яке зонування»

Освітлення – надзвичайно ефективний, хоча малозастосовуваний пересічними обивателями, дизайнерський прийом поділу кімнати на умовні зони. Зазвичай під час встановлення освітлювальних приладів у ванній кімнаті чи деінде обмежуються одним джерелом штучного світла. Тоді як додаткове підсвічування – чи то дзеркала, чи підлогове та інше – візуально розділяє кімнату на зони. Не востаннє завдяки правильному освітленню можна зробити акцент на зоні для косметичних процедур і занурити в тінь зону унітазу та біде, зробивши її менш помітною для ока.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцініть цю статтю, будь ласка!
Loading...