22 Січня 2016
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ІНТЕР'ЄР

Зимовий сад

Чому б не створити затишний рослинний куточок, в якому можна відпочити?


Створивши зимовий сад в будинку або квартирі, дитяча мрія про вічне літо може втілитися в життя, і квітуче царство завжди з вами.

ЗОНУВАННЯ

Внутрішній простір зимового саду буде доречно розділити на три, функціональні зони: декоративну, рекреаційну та комунікативну. Кожна зона має своє призначення. Декоративна зона призначена для вирощування рослин та створення пейзажних композицій. У ній можна розмістити: міні-фонтан, акваріум або малі архітектурні форми.

Зимовий сад

Рекреаційна зона призначена для створення житлового простору, де буде зручно приймати гостей, снідати або обідати з родиною, або ж просто спокійно провести час за книгою. У цій зоні розташовують меблі. Її оформлення може бути досить різноманітним і все залежить, яку обстановку ви хочете зробити.

Увесь простір поміж рослинами, призначений для переміщення у вашому саду, – комунікативна зона. І ще, крім функціонального зонування, при облаштуванні зимового саду правильно буде всі рослини розділити «за видами».

ТІНЬ ЧИ СВІТЛО?

Рослини, які цвітуть, вимагають багато світла. Їх краще ставити у місця, куди потрапляють сонячні промені.
Ліани і рослини з великим листям можуть стояти в тіні. Вони створять чудове для інших рослин.

Тривале освітлення квітам не сприяє, тому прямі сонячні промені з вікна, що потрапляють до зимового саду з південної сторони, краще фільтрувати через напівпрозорі штори.

Найсприятливіший варіант – коли вікна розташовані на схід чи захід.

РОСЛИНИ ДЛЯ ЗИМОВОГО САДУ – ПІДБІР І ОФОРМЛЕННЯ

Незалежно від того, яка площа виділена для зимового саду – це повинна бути дбало складена композиція, а не скупчення квіткових горщиків. Чудовим рішенням стане колекція рослин з однієї кліматичної зони. Адже доволі проблематично створити мікроклімат одночасно для різних рослин, наприклад, тропічних (любителів вологи) і кактусів, що живуть в сухих умовах.

Зимовий сад
 • Вертикальний сад на стінах
  дуже оригінально, коли на стінах будуть рости рослини, що пнуться, наприклад, якісь ліани (сингоніум, плющ). Під час розміщення горщиків можна визначити напрямок росту рослин, власне, є два способи – щоб підіймалися вгору або спадали згори донизу.
 • Заднє тло
  Оскільки це місце є ближче до вікон, то краще виділити його для світлолюбних рослин (диффенбахія, колеу).
 • Другий ряд від вікна
  Оптимальне місце для великих рослин, що цвітуть, наприклад, бегонія, фуксія, азалія або цибулинні (гемантус, амариліс).
 • Перша лінія чи третій ряд від вікон
  Це місце для яскравих представників з оригінальним листям, наприклад, ехеверія, каланхое, хавортія.
 • Центральна частина
  Тут повинні бути «зірки», щось велике і привабливе, наприклад, монстера або якісь види пальм. Звичайно, розмір не найважливіший фактор. Головне, щоб це були красиві рослини і подобалися вам.
 • Підбирайте рослини за розмірами. Найкращий варіант – в якому поєднуються високі (1,5-2,5 м), середнього розміру (0,7-1 м) і маленькі (до 0,5 м) рослини. Важливо створити враження густоти, але не надмірної щільності розташування окремих рослин, щоб сусіди не заважали один одному і були доступні для догляду. Для невеликого зимового саду однієї-двох високих рослин буде цілком достатньо.
Зимовий сад

СТИЛЬ

Пам’ятайте про те, щоб аксесуари були підібрані в єдиному стилі з інтер’єром. Щоб зимовий сад в квартирі, оформленої в стилі мінімалізм, виглядав органічно, поставте квіти в кашпо простої форми з білої кераміки або металу. Для середземноморської стилістики, кантрі або провансу більше підходить кольорова кераміка і дерев’яні контейнери на кілька рослин. У екостиль вдало впишуться теракотові горщики або дерев’яні кашпо, ротангові підставки.

Такий куточок з квітковим оазисом допоможе очистити приміщення від міського пилу, наситить його корисними елементами і подарує помешканню гармонію і затишок.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцініть цю статтю, будь ласка!
Loading...