Японський стиль в інтер’єрі ванної кімнати.
Японський стиль в інтер’єрі ванної кімнати є доречний. Прийняття ванни – це, як і чайна церемонія, ще один ритуал для жителів Країни вранішнього сонця, який, на їхнє переконання, дає змогу очистити не лише тіло, але й свідомість, сприяє досягненню стану повного розслаблення та водночас відновленню життєвих сил. Тож здається цілком закономірно, що навряд чи можливо знайти більш відповідний стиль для оформлення ванної кімнати, ніж цей.
Для нього характерні лаконічність, строге зонування, використання натуральних матеріалів, рослинного орнаменту, палітра теплих і природних кольорів, простота ліній і форм… Незважаючи на свою неймовірну простоту, японський стиль не виглядає непоказним, а навпаки – є дуже витонченим. За панівний принцип мінімалізму японський стиль в інтер’єрі також ще називають етнічним мінімалізмом.
Оздоблення стін і стелі
Найоптимальніший варіант для облицювання стін і підлоги у ванній кімнаті – керамічна плитка. До того ж сьогодні є можливість вибрати фактурну плитку, яка імітує такі натуральні матеріали: дерево, бамбук, солому, а також навіть рисовий папір.
Стелю можна пофарбувати спеціальною волостійкою фарбою. З цією метою використовуємо Śnieżka PLATINIUM® KITCHEN-BATH – вологостійку напівматову латексну фарбу, призначену для вологих приміщень. Завдяки інноваційній технології Silver Formula, яка містить іони срібла та силікон, фарба запобігає появі грибку й плісняві.
Зонування
Перше, що треба знати про ванну кімнату в японському стилі, – це те, що власне ванна (або офуро) є основним атрибутом кімнати. Поряд не повинен виднітися унітаз, душ чи раковина для вмивання. Вище ми вже згадали, що прийняття ванни для японців – своєрідний ритуал. Відповідно, він має певні етапи, для кожного з якого передбачена окрема зона. Наприклад, перед ванною спершу приймають душ, тоді як власне ванна призначена для зігрівання тіла після душу та релаксації.
Загалом, ванна кімната ділиться на такі основні зони:
Для зонування приміщення японської ванної кімнати використовують спеціальні розсувні перегородки – седзі, а також панелі з дерева чи матового скла.
Природна тематика
Наскрізною тематикою японського стилю є гармонія з природою.
Кольорова гама
У виборі кольору для оформлення інтер’єру ванної у стилі дзен, або японського мінімалізму, необхідно віддавати перевагу спокійним, нейтральним відтінкам теплих тонів природної палітри. Зокрема, таким як бежевий, кавовий, молочний, перламутровий, пісочний. Розставити акценти й підкреслити контрастність можна за допомогою використання зеленого, коричневого, чорного кольорів.
Лаконічність в умеблюванні та декорі
Невелике приміщення ванної кімнати вже саме по собі вимагає тільки необхідних і компактних меблів, а оформлення дизайну в японському мінімалізмі лише підкреслює цю вимогу. Саме тому вона повинна бути немасивна, наприклад підвісні шафки, й закритого типу, щоб увесь ванний арсенал був прихований від очей. До того ж меблі повинні бути виконані виключно з дерева й у жодному разі не з пластику, скла чи металу (це залиште для інших стильових рішень).
Варіант оформлення ванної кімнати в японському стилі неодмінно сподобається тим, хто віддає перевагу мінімалізму, хто є дитям природи та кому близькі ідеї східної філософії. Виконана в японському дизайні, ванна кімната стане справжнім оазисом, острівцем спокою та умиротворення у морі стресу, який людині доводиться долати щодня.