22 Листопада 2018
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ІНТЕР'ЄР

Дизайн ванної кімнати в японському стилі

Японський стиль в інтер’єрі ванної кімнати.


Японський стиль в інтер’єрі ванної кімнати є доречний. Прийняття ванни – це, як і чайна церемонія, ще один ритуал для жителів Країни вранішнього сонця, який, на їхнє переконання, дає змогу очистити не лише тіло, але й свідомість, сприяє досягненню стану повного розслаблення та водночас відновленню життєвих сил. Тож здається цілком закономірно, що навряд чи можливо знайти більш відповідний стиль для оформлення ванної кімнати, ніж цей.

Дизайн ванної кімнати в японському стилі

Для нього характерні лаконічність, строге зонування, використання натуральних матеріалів, рослинного орнаменту, палітра теплих і природних кольорів, простота ліній і форм… Незважаючи на свою неймовірну простоту, японський стиль не виглядає непоказним, а навпаки – є дуже витонченим. За панівний принцип мінімалізму японський стиль в інтер’єрі також ще називають етнічним мінімалізмом.

Оздоблення стін і стелі

Найоптимальніший варіант для облицювання стін і підлоги у ванній кімнаті – керамічна плитка. До того ж сьогодні є можливість вибрати фактурну плитку, яка імітує такі натуральні матеріали: дерево, бамбук, солому, а також навіть рисовий папір.

Стелю можна пофарбувати спеціальною волостійкою фарбою. З цією метою використовуємо Śnieżka PLATINIUM® KITCHEN-BATH – вологостійку напівматову латексну фарбу, призначену для вологих приміщень. Завдяки інноваційній технології Silver Formula, яка містить іони срібла та силікон, фарба запобігає появі грибку й плісняві.

Фарба для кухні і ванної

Зонування

Перше, що треба знати про ванну кімнату в японському стилі, – це те, що власне ванна (або офуро) є основним атрибутом кімнати. Поряд не повинен виднітися унітаз, душ чи раковина для вмивання. Вище ми вже згадали, що прийняття ванни для японців – своєрідний ритуал. Відповідно, він має певні етапи, для кожного з якого передбачена окрема зона. Наприклад, перед ванною спершу приймають душ, тоді як власне ванна призначена для зігрівання тіла після душу та релаксації.

Дизайн ванної кімнати в японському стилі

Загалом, ванна кімната ділиться на такі основні зони:

  • Для перевдягання, де розміщений рукомийник;
  • Секція для душової кабіни;
  • Місце для сучасної ванної або офуро – традиційної японської ванни, яка має бочкоподібну форму;
  • Окреме, непримітне місце для туалету.

Для зонування приміщення японської ванної кімнати використовують спеціальні розсувні перегородки – седзі, а також панелі з дерева чи матового скла.

Дизайн ванної кімнати в японському стилі

Природна тематика

Наскрізною тематикою японського стилю є гармонія з природою.

  • Як у традиційному, так і в сучасному стилі японської ванни для оздоблення широко використовують натуральні матеріали, такі як дерево, камінь, бамбук, або стилізовані під природні.
  • Також одну зі стін можна розписати лаконічним рослинним орнаментом чи декорувати іншим зображенням у японському стилі, наприклад мотивами з народних легенд чи міфів.
  • Із предметів декору гарно виглядатимуть вази із зображенням листя та цвіту сакури, тримачі для рушників у вигляді дерев’яної гілки, ікебани тощо.
  • Для покриття підлоги у ванній кімнаті у східному стилі підходять рогожі-татамі.
Дизайн ванної кімнати в японському стилі

Кольорова гама

У виборі кольору для оформлення інтер’єру ванної у стилі дзен, або японського мінімалізму, необхідно віддавати перевагу спокійним, нейтральним відтінкам теплих тонів природної палітри. Зокрема, таким як бежевий, кавовий, молочний, перламутровий, пісочний. Розставити акценти й підкреслити контрастність можна за допомогою використання зеленого, коричневого, чорного кольорів.

Дизайн ванної кімнати в японському стилі

Лаконічність в умеблюванні та декорі

Невелике приміщення ванної кімнати вже саме по собі вимагає тільки необхідних і компактних меблів, а оформлення дизайну в японському мінімалізмі лише підкреслює цю вимогу. Саме тому вона повинна бути немасивна, наприклад підвісні шафки, й закритого типу, щоб увесь ванний арсенал був прихований від очей. До того ж меблі повинні бути виконані виключно з дерева й у жодному разі не з пластику, скла чи металу (це залиште для інших стильових рішень).

Варіант оформлення ванної кімнати в японському стилі неодмінно сподобається тим, хто віддає перевагу мінімалізму, хто є дитям природи та кому близькі ідеї східної філософії. Виконана в японському дизайні, ванна кімната стане справжнім оазисом, острівцем спокою та умиротворення у морі стресу, який людині доводиться долати щодня.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 5,00 з 5
Loading...