18 Липня 2019

Нове життя старих крісел


Набридли старі меблі, котрі дісталися у спадок від бабусі чи дідуся? Уже мрієте про нові покупки та зміну інтер’єру? Не поспішайте викидати своє архаїчне майно!

Певні, що ви  хочете оригінально оформити свою домівку, отже, перед походом до магазину, дозвольте собі пофантазувати. Масмаркет пропонує типові варіанти меблів, а ви можете собі дозволити трохи експериментів. Останні зроблять вашу домівку унікальною, заощадять кошти, а ще друге дихання старих речей – це трендово та екологічно. У Європі нині навіть створюють окремі рухи, присвячені екоспоживанню. У Сполучених Штатах Америки реконструкція старих меблів – це ціле мистецтво із різними напрямами. Тож, давайте долучимося до світових тенденцій та створимо родзинки для свого помешкання чи офісу.

Відразу відкиньте думку про те, що переробка старих меблів – це справа суто професійних реставраторів. Звісно, якщо йдеться про відновлення якихось мікродеталей, де варто попрацювати столяру, тоді краще шукати професіонала.  Натомість дрібний ремонт, як то реконструкція крісел, цілком може бути виконаний аматорами. Тим паче, новачкам щастить на свіжі рішення та незужиті ідеї.

Відібравши із наявних меблів крісла, які вже втратити свій первинний вигляд, оцініть їхню міцність. Чи не вихитуються ніжки, не розкручуються кріплення, чи не вилазять пружини, якщо це м’яке крісло, чи немає дірок у покритті.

Якщо основа конструкції у гарному стані, є стійкою та надійною, тоді можна обмежитися зміною покриття, змінити обшивку чи продумати чохол або покривало, яке теж можна пошити самостійно. Для цього можуть підійти наявні у домі бабусині цупкі тканини.

Якщо ж меблі у незадовільному стані та після мікроремонту їх небезпечно буде використовувати, їх можна віддати на переробку чи реставрацію фахівцеві, з яким обумовити, які елементи старовини вам принципово зберегти.

Нове життя старих крісел

Коли стан та міцність меблів оцінена, треба визначитися із місцем, де ви будете проводити самостійний ремонт. Бажано, щоб це було сухе, провітрюване приміщення, адже не виключено, що працювати треба буде із фарбами, аерозолями, клеями, які можуть мати неприємний запах.

Перед нанесенням свіжого покриття варто очистити стілець від забруднень, зняти рештки старої фарби чи лаку.

Обираючи нове покриття, зверніть увагу на акрилову емаль для дерева та металу – ŚNIEŻKA SUPERMAL, яка чудово підійде для реставрації старих крісел у домашніх умовах.

Її можна використовувати для декоративно-захисного фарбування виробів із дерева, штукатурки, стальних та чавунних конструкцій зовні та в середині приміщення, для оформлення вікон, дверей, меблів. Емаль навіть підходить для фарбування дитячих іграшок, елементів дитячих майданчиків.

Важливо, що емаль не становить небезпеки дітям, розчиняється у воді, є екологічною, стійка до впливів зовнішнього середовища, легко наноситься та довго тримається на поверхні.  Емаль має незначний запах, що дозволяє працювати із нею у закритих приміщеннях. Кольорова гама коливається від  холодних до теплих пастельних кольорів, тож ви легко підберете варіант, доречний у вашому інтер’єрі.

Суцільні елементи крісел, приміром, спинку можна також оновити із  допомогою клейкої плівки. Для такої роботи вам знадобиться плівка необхідного кольору, канцелярський ніж, лінійка, сухі серветки, ємність із пульверизатором для розбризкування води та рівна поверхня для розгладжування й нарізання необхідного розміру плівки. Зважте, що плівкове оновлення найкраще підходить для мікроремонту меблів із ДСП. Також перед нанесенням плівки, із крісла треба зняти елементи кріплень, фурнітури, які можуть заважати рівномірному нанесенню нового покриття.

Ремонт старих крісел – це найпростіший та економний варіант інтер’єрних змін. Він не вимагатиме у вас багато часу, якщо чітко уявите, що саме хотіли б бачити у помешканні чи офісі. А ще власноруч реставрована річ – це приємні емоції та цікавий досвід.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 2,80 з 5
Loading...