25 Червня 2019

Екологічна фарба: особливості


Вибираючи фарбу для інтер’єру, потрібно враховувати не тільки її експлуатаційні характеристики, а й звертати увагу на екологічність. У цій статті ми спробуємо розібратися, які ж фарби називають екологічними та в чому їх особливості.

Екологічність – актуальний тренд сучасності, що стосується всіх сфер життя людини і планети. Щодо фарб, то їхню екологічність визначають комплексні характеристики­ ­- безпека для довкілля і здоров’я людини. Критерії цих характеристик встановлює природоохоронне законодавство.  На етикетки фарб, що відповідають вимогам екологічної безпеки, наносять спеціальне маркування. Важливий нюанс – екологічність фарби не вливає на її експлуатаційні характеристики.

Екофарби в Україні: перевірка на відповідність

Прагнучи йти в ногу зі світовими тенденціями та запитами споживачів, виробники лакофарбової продукції вдосконалюють технології виробництва, аби фарби відповідали екологічними критеріям.

Екологічні переваги української лакофарбової продукції відносно впливів на довкілля та здоров’я людини оцінюються на відповідність з СОУ ОЕМ 08.002.12.019:2014 Лакофарбові матеріали. Екологічні критерії оцінювання життєвого циклу. Життєвий цикл продукту включає сировину (складники, комплектувальні), технологію виробництва та пов’язані з нею впливи на довкілля, упаковку, умови зберігання, транспортування та утилізації. Важливим є кожен етап «життя» фарби.

Екологічна фарба: особливості

Так, згаданий стандарт обмежує у лакофарбовій продукції вміст летких органічних сполук (ЛОС) та інших токсичних речовин на рівні показників екологічних критеріїв програми екологічного маркування ЄС (Ecolabel EU) тощо. Упаковка має бути придатною для переробки та не бути обробленою речовинами, які можуть перешкоджати її утилізації за доступними в Україні технологіями. Транспортування продукції повинно відбуватися за маршрутами, що зменшують витрати палива, викиди забруднювальних речовин в атмосферу та парникових газів від транспортних засобів.

Дотримання вимог стандарту є невід’ємною частиною сертифікації.

Знак «Зелений журавлик»

Екологічна фарба: особливості

Оцінку відповідності вимогам стандарту проводять кваліфіковані експерти та аудитори. Після успішного проходження перевірки продукція отримує право на сертифікацію та маркування. В Україні цей знак ековідповідності отримав назву «Зелений журавлик». Його візуалізовано як зелений паросток журавлика на фоні Землі. Під ним зазначається код екостандарту, на відповідність якого фарба пройшла сертифікацію.

Таке зображення на етикетці підтверджує, що продукт пройшов незалежну експертну оцінку на дотримання вимог екологічних стандартів на усіх етапах життєвого циклу і має поліпшені показники безпеки та екологічні характеристики, порівняно з продукцією, що відповідає загальнообов’язковим державним нормам безпеки відносно впливів на стан довкілля та здоров’я людини.

Екологічність фарб Śnieżka

Важливий момент у перевірці продукції на екологічність – добровільна основа. Виробники самі є ініціаторами проходження незалежного експертного оцінювання фарб. ТМ Śnieżka дбає про відповідність сучасним екологічним стандартам. Так, водорозчинні фарби ТМ Śnieżka  марковані знаком «Зелений журавлик» та мають відповідну сертифікацію.  У цьому легко переконатися, прочитавши етикетку.

Споживач має право на інформацію про рівень якості та безпеки продукції, яку він купує, та про те, якою мірою її використання вплине на стан здоров’я та навколишнє середовище. Тому потрібно пам’ятати, що жодні позначки на упаковці зі словами «екологічний», «екологічно чистий»,  «органічний», «біо» тощо не є ознакою екологічності продукції. Лише сертифікація та маркування свідчить про відповідність вимогам екологічних стандартів.

А для вас важливо, щоб фарба для дому була екологічною?

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцініть цю статтю, будь ласка!
Loading...