2 Вересня 2014

Скрапбукінг: створи свій незабутній альбом

Це своєрідний спосіб зберігання особистої і сімейної історії у фотографіях, газетних вирізках, малюнках, записках та інших дрібницях.


Скрапбукінг, скрепбукінг (англ. Scrapbooking, від англ. Scrapbook: scrap – вирізка, book – книга) – вид рукодільного мистецтва, що полягає у виготовленні і оформленні сімейних або особистих фотоальбомів. Основна ідея скрапбукінгу – зберегти фотографії та інші важливі для нас дрібнички, які нагадують про події і близьких нам людей. Такі альбоми можуть бути присвячені весіллям, ювілеям, народженням дитини, канікулам і т. д. Слід зауважити, що скрапбукінг не обмежується створенням класичних альбомів – в колекціях майстрів скрапбукінгу трапляються також альбоми-акордеони (Лепорелло), альбоми у вигляді будиночків, коробочок / кошичків, і навіть як окремі листівки (так званий кардмейкінг, англ. cardmaking, що у перекладі означає «виготовлення листівок»).

БАЗА

Якщо ви хочете зробити альбом, насамперед слід купити або зробити базу. Це може бути порожній альбом/блокнот з товстого паперу, завбільшки, наприклад 20 × 25 см. Базу можна зробити теж самостійно з картону. Слід вирізати папір відповідного розміру, у кількості, залежно від товщини майбутнього альбому. Варто пам’ятати: альбом має бути стійким.

Скрапбукінг: створи свій незабутній альбом

ДЕКОРАТИВНИЙ ПАПІР

Це, мабуть, найважливіший елемент скрапбукінгу (не враховуючи вашої уяви). Ви можете купити кольоровий папір в одній кольоровій гамі, або з різними принтами всіх відтінків веселки. Як тільки ви почнете обирати зразки декоративного паперу, то можете поринути у цю справу з головою.

Існують вже готові набори паперу (кольорові або тематичні). Можна теж придбати декоративні аркуші окремо. Папір має різну вагу (зазвичай 100-250 гр/м²). Чим вона вища, тим товщий папір. Для оздоблення альбомів і листівок можна підбирати папір різної товщини. Для листівки радимо вибирати аркуш завтовшки 230, натомість декорувати таку листівку можна тоншим папером. Найпопулярніші розміри аркушів паперу для створення фотоальбомів і листівок 15×15 см, 30 × 30 см. Для виготовлення листівки достатньо придбати папір невеликого розміру, або використати невеличкі залишки. Однак для створення альбому потрібно кілька великих аркушів, щоб альбом виглядав цілісним і був в одному стилі.

ІНСТРУМЕНТИ

Основні інструменти, які вам знадобляться:

  • трикутна лінійка (вона має прямий кут, і ви легко намалюєте прямі лінії)
  • клей: вибирайте стійкий, зі зручним пензликом
  • олівець
  • ножиці
Скрапбукінг: створи свій незабутній альбом

СТРІЧКИ, МЕРЕЖИВА

Важливі елементи, які можуть маскувати або оздоблювати перегин на декоративному папері. Можна придбати самоклеючі стрічки з готовими картинками (сонечка, квіточок або ж імітувати авіаквитки). Також можна скористатися самоклеючими мереживами. Така декорація дуже проста у застосуванні. Радимо також згадати і про традиційні стрічки і мереживо.

ЩЕ БІЛЬШЕ ДЕКОРАЦІЙ

Ви можете також використовувати готові шаблони відповідної форми (плаття, серця, кільця, і т.д. ), купити шаблони можна в магазинах з папером або самостійно вирізати – все залежить від ваших умінь. У пригоді вам стануть різноманітні декоративні діркопробивачі ( з орнаментами, тваринками, зірочками і т.д.). Ними може користуватися навіть ваша дитина, а створення сімейного альбому стане чудовою розвагою для усієї сім’ї. І головне: в скрапбукінгу немає ніяких обмежень. Ви можете прикрашати альбом ґудзиками, квітами, шматками газет, відбитками губ і так далі. Ви можете купити крихітні кубики, які дозволяють зробити декорації у 3D-форматі, або використати для цього стрази, камінчики та інші цікавинки.

Скрапбукінг: створи свій незабутній альбом

Кілька порад

  • потрібно оформити сторінку так, щоб центральний її елемент (найчастіше – фотографія) не губився, а допоміжні елементи могли легко відновити історію, пов’язану з цим фото. Найчастіше вирішити цю проблему можна з допомогою скрапліфтінга, тобто «запозичити» вдалу і відповідну для конкретного випадку схему розташування від досвідченіших скрапбукерів.
  • кожна сторінка має містити: заголовок, основний фон, додатковий фон, підкладка, прикраси, журналінг. Журналінг – це один з найважливіших елементів скрап-сторінки – коротка текстова інформація, що описує конкретну подію, історичний момент, пов’язаних з фото.
  • щоб зробити фотоальбом або листівку вишуканими, використовуйте різні техніки і прийоми. Для «зістарення» паперу застосовуйте чорнило і губки з наждачною поверхнею, для тиснення – дошки й інструменти, для «гарячого тиснення» – клей, пудру, фен.
Скрапбукінг: створи свій незабутній альбом
Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцініть цю статтю, будь ласка!
Loading...