3 Травня 2016

ВЕЛИКОДНІ ТРАДИЦІЇ

Великдень святкує увесь християнський світ незалежно від конфесії. Тільки у кожного віросповідання свої традиції, свої звичаї і страви. Ми розповімо про те, як відзначають Великдень в різних країнах світу.


ПОЛЬЩА

Наші сусіди Великдень святкують два дні, влаштовуючи по-справжньому пишні гуляння. Тут глибоко шанують родину, тому збиратися всією сім’єю. У центрі столу в цей день ставиться не паска, а “великодня бабка”, яка також готується з дріжджового тіста. А ось наступного дня – “поливаний понеділок”. Це справжня забава для молоді. Хлопці обливають водою дівчат, таким чином дівчата дізнаються, хто у них закоханий.

ВЕЛИКОДНІ ТРАДИЦІЇ

ВЕЛИКОБРИТАНІЯ

Великдень – головне релігійне свято у Великобританії. Школи зачиняються на два тижні на великодні канікули, а сім’ї з задоволенням проводять час вдома або гуляючи містом. В Англії існує традиція пригощатися яйцями. Правда, звичайні варені вони замінюють шоколадними з начинкою з карамелі.

Втім, і інші ласощі тут дуже популярні – в цей день люди дарують один одному цукерки і печиво.

Є і ще одна традиція – до Великодня на вулицю прийнято виходити тільки в новому одязі. Адже Великдень в Англії, як і скрізь, це символ весни, першого теплого сонця, пробудження природи і початку нового етапу. До речі, королева Єлизавета II завжди дотримується цієї традиції, і, відвідуючи церковну службу, завжди вбирається в нові сукні і капелюшки.

МЕКСИКА

У Мексиці в Страсну п’ятницю починається Великодній карнавал, в рамках якого проходять грандіозні постановки страстей Христових. На наступний день на вулицях вішають ляльки Юди, які підривають за допомогою петард. Після Богослужіння в неділю проходять фінальні постановки страстей Христових, після яких сім’ї розходяться по домівках або ж танцюють посеред вулиці.

НІГЕРІЯ

У країнах Африки Великдень святкують веселим Богослужінням, на якому парафіяни під великодній канон танцюють, а оскільки м’ясо можуть собі дозволити тільки багаті сім’ї, основна частина населення святкує воскресіння Христове смаженою рибою.

АВСТРАЛІЯ

В Австралії Великдень прийнято відзначати на свіжому повітрі, наприклад, в лісі або в горах. Жителі країни вважають, що в цей день повітря стає надзвичайно чистим, а вода набуває цілющих властивостей.

ВЕЛИКОДНІ ТРАДИЦІЇ

Головною стравою вважається смажена курка, а на десерт вони їдять торт-безе, прикрашений фруктами. Символом свята в Австралії, на відміну від більшості інших країн, вважається місцева тварина – Білбі. Саме його зображення прикрашають великодні сувеніри.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 5,00 з 5
Loading...