Розмір

Велика плитка в маленькій кімнаті виглядає негармонійно і громіздко. До того ж для неї необхідно ретельніше вирівнювати стіни, що забирає простір. І, навпаки, плитка занадто дрібного формату здатна візуально зменшити приміщення, особливо якщо для швів використовується контрастна затирка. Мозаїчна плитка виглядає виграшно в маленькій ванній, якщо вона зовсім дрібна і не дуже контрастна: плитка створює загальний фон і практично не впливає на геометрію простору.

На який модний тренд звернути увагу: форма плитки. Оскільки занадто велика або дрібна нам не підходить, зробіть акцент не на розмірі плитки, а на її формі. У цьому сезоні вкрай актуальні багатогранники: плитки у формі п’яти- або шестикутників виглядають дуже свіжо.

Колір

Для маленьких приміщень краще пасуватимуть світлі відтінки. Але однотонною всю кімнату робити не варто. Практично всі виробники випускають плитку колекціями, що включають плитку для стін і підлоги і різні декоративні елементи – бордюри, панно і т. д. Плитка контрастних кольорів іноді візуально зменшує і без того маленьке приміщення, особливо, якщо вона невеликого формату. Модна тенденція – використовувати дзеркальні або глянцеві елементи.

Дзеркала дійсно розширюють простір, але треба врахувати, що не кожному приємно бачити себе, підчас миття. Насичені кольори роблять приміщення глибшим, але тільки якщо воно правильно освітлене. У ванній кімнаті приємніше виглядають теплі тони, але іноді холодні відтінки додають відчуття простору.

Корекція форми кімнати

У невеликих ванних кімнатах найчастіше застосовують найпростіший спосіб укладання – прямий, без зміщення. Таке укладання підходить для будь-яких приміщень, але з дизайнерської точки зору це нуднувато. Укладаючи плитку діагонально або зі зміщенням подальшого ряду наполовину , можна зробити ванну візуально об’ємнішою (це стосується плитки для підлоги). Якщо ви використовуєте прямокутну плитку, кладіть її вертикально: хоча в горизонтальному варіанті вона може злегка «розсунути» стіни ванної кімнати, це буде виглядати негармонійно.

На який модний тренд звернути увагу: локалізація. Наприклад, якщо вам подобається плитка у вигляді багатогранників, її можна викласти локально в частині однієї стіни. Постарайтеся не створювати сильного контрасту між колірними гамами плиток: приємніше і цікавіше виглядає плитка, укладена різними способами, але гармонійна по відтінку.