Синій розслабляє, зменшує негативні емоції, заспокоює і налаштовує на гармонійний лад, нормалізує серцебиття і тиск.

Також цей колір зменшує апетит, тому відмінно пасуватиме до інтер’єру кухні людям, які прагнуть зберегти струнку фігуру.

Синій належить до холодної палітрі. Він освіжає і навіть створює враження прохолоди, тому ідеально впишиться в інтер’єр кімнати з вікнами на схід.


Проте синя барва і її відтінки добре підходять до будь-якої кімнати. Головне – правильно вибрати тон і підібрати поєднання з іншими кольорами.

Поєднання кольорів

Найчастіше дизайнери рекомендують синій колір поєднувати із білим. Така комбінація ідеально підходить для невеликих кімнат, яким необхідний ефект свіжості.

У такому колірному оформленні не вартує акцентувати уваги до кольору підлоги. Тож тон підлоги нехай буде нейтральним.


Синьо-біле поєднання дуже часто використовують у створені інтер’єрів в морському стилі. Синьо-зелені інтер’єри трапляються рідше. Таке поєднання благотворно впливає на психіку людини. Відмінним додатковим кольором до синьо-зеленого стане помаранчевий або жовтий.

Кухня

Вважають, що синій зменшує апетит, тому у такій кухні легше налаштуватися на дієту. Синій має безліч відтінків, тому не складно обрати ідеальний згідно з уподобаннями господаря. Варто експериментувати з такими відтінками: кобальт, індиго або ніжно-блакитний.


Синій колір можна використати у стилі гайтек. Уся кухня, оздоблена синім кольором, може стати складною для сприйняття, тому рекомендуємо пофарбувати стіни у насичений синій і поставити дерев’яні меблі. Такий колір прекрасно поєднується з усіма відтінками коричневого. А білі меблі на тлі синіх стін будуть виглядати яскравішими і елегантнішими.

Вітальня і спальня

Синя вітальня виглядає приголомшливо. Оскільки синій колір символізує успіх, благородство, впевненість, стабільність. Щоб вгадати із забарвленням, і не переборщити з тонами та не допустити похмурості у приміщенні, допоможе правильно підібраний відтінок синього.

Психологи радять використовувати для оформлення спальні спокійні тони, які допомагають швидко налаштуватися на потрібний лад, звільнитися від тривожних думок. Синій варто використовувати з великою обережністю. Ви можете створити класичний інтер’єр, поєднуючи насичені сині стіни, темну підлогу і світлі меблі.

Ванна

За допомогою акцентів синього кольору можна оживити інтер’єр будь-якої ванної кімнати. Це ідеальний колір для невеликого приміщення. Така ванна кімната наповниться відчуттям свіжості морського бризу.

Тож перед початком ремонтних робіт слід знайти свій ідеальний відтінок, і тоді синя ванна кімната точно вас не розчарує.