Апартаменти в стилі гайтек можуть, але не мусять бути великими, адже облаштувати в цьому стилі нескладно навіть маленьку квартиру. Можна деякі стіни замінити легкими скляними перегородками або металевими стелажами-каркасами, які одночасно можуть правити за стелажі для техніки і книг.

У такому інтер’єрі величезне значення мають графічна форма і світло.

Для нього характерні прямі лінії, строгі геометричні форми, футуристичний дизайн меблів і предметів інтер’єру. Всі поверхні гладкі й рівні, хромовані, матові або прозорі, а мінімальна кількість декоративних елементів компенсується формою, грою світла на металевих і полірованих поверхнях.

Колір

Основна палітра – світло-сірий, графітовий, бежевий, чорний кольори. Для введення акцентів використовують чисті кольори (рідше півтони) – синій, зелений, жовтий, червоний. Принти на поверхнях, оббивці меблів і текстилі – відсутні. Яскраві кольори застосовують тільки як акценти: це може бути, наприклад, малинове крісло або диван.

Варто запам’ятати, що у такому разі слід віддати перевагу тільки одному яскравому кольору. Перенасиченість яскравими елементами може негативно позначитися на дизайні і зіпсувати увесь загальний вигляд інтер’єру.

Базові елементи стилю гайтек

  • Використання сучасних оздоблювальних матеріалів: готових скляних і металевих багатофункціональних конструкцій (перегородок, розсувних дверей, складних стель).
  • Характерні цьому стилю аксесуари графічної форми.
  • Особливу увагу приділяють освітленню. Застосовують світлові композиції з вбудованих галогенних ламп, авангардні світильники, кольорова підсвітка підлоги. Велика кількість джерел світла (на стелі, у підлозі, на стінах) створить відчуття простору і легкості.
  • Вбудовані меблі того ж самого відтінку, що і стіни.
  • Матеріали, які використовують в промислових або офісних будівлях (скло, пластик, бетон).