Народження стилю

Шебішик як стиль інтер’єру з’явився відносно недавно і є, мабуть, наймолодшим серед усіх інших. Він зародився у Великобританії наприкінці 80-х років ХХ століття. Його засновницею є Рейчел Ешвел, яка у той час облаштовувала інтер’єр власного будинку. Шукаючи щось оригінальне, вона ходила блошиними ринками і вибирала красиві старовинні меблі в стилі неокласики, кантрі, бароко, рококо.

Потім Рейчел доводила їх до ладу, намагалась надати предметам сучасного вигляду, зберігаючи особливий дух й історію, якими вони були сповнені. Сьогодні такі стилі, як прованс, кантрі і, звичайно ж, шебішик, дуже популярні серед власників квартир та заміських будинків.

Меблі та принти

Меблі в інтер’єрі, що оформлені у стилі шебішик, – це насамперед розкішні і витончені аксесуари, схожі на предмети, що характерні стилю рококо або бароко.

Вони «зношені» і ніби відновлені настільки, наскільки це було можливо зі збереженням первісної вишуканості і краси.

Меблі повинні виглядати так, ніби багато років тому вражали своєю помпезністю. Особливої розкоші їм додасть зістарена позолота і квітковий принт.

Текстиль та колір

Варто відзначити, що в інтер’єрах у стилі шебішик використовують шовк та натуральний текстиль. Щодо відтінків, то вони можуть бути будь-якими, але обов’язково пастельними, приглушеними. Часто в такому інтер’єрі можна зустріти принт в бліду смужку або майже вицвілу клітку.


Декоративні диванні подушки з шовку або атласу часто прикрашають трояндочками або янголятами. Янголята, до речі, теж один з характерних ознак стилю шебішик. Штори в стилі шебішик завжди красиво оздоблені великою кількістю декоративних каскадів.

Декор та світло

Створюючи інтер’єр у стилі шебішик, акцентуйте увагу на потертих, зістарених рамках для фотографій і картин, старовинних бронзових годинниках, вазах, шкатулках, коробочках, оброблених у стилі декупаж, старовинних порцелянових ляльках і численних фігурках янголят. Що стосується світла – це переважно настільні світильники з тканинними абажурами.

Отже, шебішик – це насамперед витончений смак, втілення романтичних мрій, креативних думок.