Цікаві факти з історії меблів

Із давніх-давен люди надавали особливого значення деревам. Їхня символіка і магічна роль часто була пов’язана з цілющою силою Дерева життя, що в багатьох народів було уособленням творення світу, життєвої енергії та сили. Упродовж багатьох століть дерев’яні вироби супроводжували людину – від оселі, збудованої з дерева, до сільськогосподарських знарядь праці, предметів побуту, посуду, меблів тощо. Сьогодні цивілізаційні досягнення пропонують великий вибір штучних матеріалів для створення затишку у Вашій оселі, проте з плином часу дерево як матеріал не втрачає своїх позицій і є не тільки якісною та екологічною альтернативою у створенні сучасних меблів, але й запорукою Вашого здоров’я.

Цікаво, що меблі, якими ми користуємося щодня, вигадали ще в Стародавньому Єгипті. Саме древні єгиптяни винайшли основні форми меблів, інструментів, технології обробки деревини, а також техніки декорування виробів з дерева, які з невеликими змінами та доповненнями дійшли до нашого часу.

Тут уперше з’явився стілець зі спинкою, скрині, саркофаги, різновиди столів тощо.

Єгиптянам були відомі фанерування, рамково-фільонкова в’язка, дворучна пила. Для оздоблення дерев’яних виробів застосовували природні фарбники: червоних, жовтих, чорних, коричневих, блакитних, зелених, білих кольорів. Для декорування використовували кольорові фаянсові вставки, розпис, інкрустацію слоновою кісткою та коштовним камінням, точені деталі.
У Стародавній Греції вдосконалили робочі інструменти (так з’явились рубанок, кутоміри, лінійка), а також почали застосовувати метод деформації виробу (надання вигину) за допомогою водяної пари, розробили техніку виготовлення шпону та інтарсії.

Всі ці набутки не втратили своєї актуальності у створенні сучасного інтер’єру, вони активно й результативно використовуються в нових технологіях. Так, вже багато років торгова марка VIDARON пропонує своїм клієнтам вигідне й якісне рішення для створення затишку в оселі та навколо неї. Скандинавські традиції, що ґрунтуються на якості, витриманій часом, пропонують привабливі рішення як для професіоналів, так і клієнтів, які не мають досвіду ремонтно-реставраційних робіт.

Серед комплексу пропонованих засобів для ремонту та реставрації дерев’яних поверхонь (деревина, лаки, шпаклівки, олії тощо) Ви обов’язково знайдете для себе фахове рішення для створення затишку й комфорту у Вашій оселі.

А процес ремонту стане для Вас не важким і виснажливим випробуванням, а справжнім творчим експериментом.

Із чого почати? Обираємо матеріал майбутньої кухні

Якщо говорити про домашній затишок, то, мабуть, для багатьох він асоціюється насамперед із близькими людьми, родиною, довгими вечірніми розмовами на кухні, горнятком запашної кави і домашньої здоби з ванільним ароматом…Так-так, давайте поговоримо саме про Вашу кухню!

Адже кухня – це одне з найважливіших місць у Вашому помешканні. Тут, окрім приготування їжі, часто відбуваються родинні посиденьки, частування гостей, вечірні чаювання або смакування ранкової кави. Тому кожна господиня достеменно знає – щоб в оселі було затишно, облаштування слід почати саме з кухні. А щоб полегшити процес приготування їжі та зробити його приємним заняттям – комфорт, функціональність та зручність кухонних меблів відіграють надзвичайно важливу роль.

Сьогодні ринок пропонує цілу низку натуральних матеріалів для виготовлення кухонь і кухонних гарнітурів: дуб, вільха, ясень, акація, черешня, в’яз, екзотичні дерева. Для виробництва меблів застосовують більше 40 порід деревини, тож обирати саме Вам. Така кухня буде тішити шанувальників затишку, бездоганності форм, що поєднуються з природністю, простотою ліній та елегантністю.
Для створення кухонних меблів сучасні виробники використовують дерево, мультиплекс, МФД і ДСП.

Досить добре зарекомендував себе натуральний матеріал мультиплекс, що містить проклеєні в різних напрямках тонкі шари деревини різних порід. Цей матеріал має більшу опірність до впливу вологи, ніж цілісне дерево, і, водночас, не деформується. Фасади кухонь, а також ящики і полиці також часто роблять із ДСП (листовий матеріал, виготовлений методом гарячого пресування дерев’яної стружкової маси) із покриттям із меламіна або ламіната. Більш довершеним матеріалом, ніж ДСП, вважається МДФ (плитковий матеріал, виготовлений із висушених деревних волокон, оброблених спеціальними речовинами).

Це найпопулярніший матеріал для виготовлення меблевих фасадів. За свідченням виробників, цей матеріал не деформується, до того ж, за міцністю перевершує навіть цільну деревину.

МДФ також дає можливість формувати різні конфігурації кухонних фасадів із декоративними бордюрами. Проте МДФ дещо дорожчий, ніж ДСП.

Якщо ж Ви схиляєтеся до більш традиційних матеріалів і хочете, щоб Ваша кухня прослужила довго, можна віддати перевагу цільному дереву. Це гарантуватиме міцність і витривалість конструкції, яку століттями демонструють стародавні меблі. Однак для таких меблів час іноді невблаганний і лишає свої відбитки – на поверхні з’являються тріщини, подряпини, лущиться покриття.


І якщо у Вашій оселі знайшлося місце для антикварного креденсу, успадкованого від бабусі, то сучасні технології марки VIDARON допоможуть не тільки продовжити йому життя, але відновити минулий шарм. Тож на допомогу прийде цілий арсенал засобів, щоб надати улюбленим речам нового дихання. Достатньо лише озброїтись відповідними інструментами: наждачний папір або спеціальний хімічний засіб для видалення старих покриттів, валик, пензлі і акриловий лак.

Корисні поради від TM VIDARON

У випадку, якщо Ви плануєте оновити дуже старі меблі, які містять фрагменти значних пошкоджень, на допомогу прийде акрилова шпаклівка VIDARON. Завдяки вмісту скипидару вона має відмінну адгезію до деревини, а подальшу обробку меблів полегшить добавка спеціального кварцового борошна, яке надасть шпаклівці необхідної твердості. Шпаклівка наявна в 11 кольорах, а також у безбарвній версії, що значно полегшить вибір для конкретного застосування. Завершальний етап – покриття акриловим лаком VIDARON. Який значно зміцнить поверхню та опірність меблів до механічних пошкоджень.

Палітра відтінків залежить від Вашої фантазії та побажань. До того ж, в асортименті є безбарвний акриловий лак, який допоможе Вам зберегти первинний колір меблів.

І що не менш важливо, лак абсолютно безпечний для Вашого здоров’я і відповідає вимогам європейського стандарту EN 71,3 – а це означає, що його можна використовувати у виготовленні дитячих іграшок.

Якщо ж Ваша кухня повністю дерев’яна, а такі традиційно виготовляють у скандинавських країнах, масив проходить дорогу обробку спеціальними просоченнями, зокрема антисептиками, і покривається особливим лаком. На підготовчому етапі створення меблів деревину ретельно сушать і обробляють спеціальними речовинами для захисту від згубної дії навколишнього середовища. Тож обираючи кухню для Вашої оселі, варто пам’ятати і про екологічність матеріалів, з яких її виготовлено.

Легке рішення від марки VIDARON

Дбаючи про Вашу безпеку, марка VIDARON пропонує якісні засоби обробки та покриття деревини, які не тільки забезпечать витривалість й естетику кухонної поверхні. Наприклад, для оновлення, реставрації та декорування дерев’яної кухні підійде Акриловий лак VIDARON, який швидко сохне і не має різкого запаху. Перевагами виробу є також досить просте нанесення і дуже хороша адгезія. Лак призначений для захисно-декоративного лакування меблів, балюстрад, іграшок, стінних панелей та інших предметів, виготовлених із деревини, які використовують усередині приміщень.

Частина ІI
Автор: Ніка Кметь