Нерідко дзеркалу приписують магічні властивості. Можна в них вірити, або і ні, але в інтер’єрі дзеркало дійсно творить дива: трансформує розмір і форму простору, змінює освітлення, зміщує акценти, робить бліде яскравим, а звичайне – унікальним.

Повітря і простір

Там, де розташоване дзеркало, стіна ніби відступає, а її місце заповнюється відбитим простором. Мало місця? Використовуйте великі дзеркала. Ви можете розміщувати їх де завгодно: у вітальні, спальні, на кухні – ніяких табу і строгих правил не існує. Це може бути велике настінне дзеркало в золотій рамі, дзеркальна стіна або дзеркало, що стоїть на підлозі.

Головне – пам’ятати, що дзеркало збільшує простір тільки в тому випадку, якщо інтер’єр дуже світлий. Але й для темних приміщень є один фокус-знахідка: у дзеркалі має відображатися люстра, світильник, бра або торшер – світла стане вдвічі більше. Якщо вікна виходять на тіньову сторону, «зловіть» в дзеркалі вікно – в будинку буде набагато світліше.

Акценти

Дзеркало може привернути увагу до предметів, які вам дуже подобаються: потрібно, щоб у ньому відобразиться старовинний годинник дідуся, сімейні фотографії або різнокольоровий мозаїчний світильник з далеких подорожей. А ще можна «відтворити» у дзеркалі гарний сад за вікном, і ви будете милуватися чудовим видом, навіть перебуваючи до нього спиною.

Дзеркало саме по собі може стати головним акцентом кімнати, справжнім арт-об’єктом, річчю, яка формує характер інтер’єру. З цією роллю прекрасно впорається дзеркало на весь зріст у масивній вишуканій рамі, що стоїть на підлозі, дзеркальна композиція на стіні або актуальні зараз фігурні дзеркала, що повторюють обриси предметів меблів, тварин або аксесуарів, наприклад, дзеркало-клітка з канарейками.

Дзеркала можуть перебувати в будинку таємно, під прикриттям, у вигляді меблів. Від цього вони анітрохи не втрачають своїх чудових властивостей. Навпаки, ці меблі теж стають чарівними. Вони прекрасно підходять для невеликих приміщень, тому що в буквальному сенсі невидимі. Не бійтеся йти трохи далі звичної шафи-купе з дзеркальними дверцятами. Додайте в інтер’єр дзеркальний комод, стелаж або туалетний столик. Вони створять ілюзію, що не займають місця, і, крім того, додаватимуть обстановці шику.