Довга прогулянка вулицями столиці Каталонії — це найкращий спосіб, щоб з нею познайомитися. Втому та біль в ногах компенсують неповторні пейзажі. Барселона — це місце, де на кожному кроці нас чекають несподіванки та відкриття. Унікальні будівлі, барвисті фасади і мозаїки, дахи з черепиці. Місто має ще одну перевагу: у ньому неможливо заблукати. Вулиці перетинаються під прямим кутом, і вздовж усього міста пролягає лише одна вулиця – Косий провулок.

(Не) звичайна прогулянка

Оригінальна архітектура міста не дозволить нам зануритися у беззмістовне блукання містом. Тут навіть залізнична станція — виняткова. Будівля Французького вокзалу відразу приверне Вашу увагу і виникає нестримне бажання зайти всередину. Стеля цього незвичного об’єкту з 3 куполами, а підлога викладена дивовижним мармуром. Метал у поєднанні зі склом створює навіс для поїздів. Якщо б змінити транспортні засоби на витвори мистецтва, то це місце могло б перетворитись на сучасну галерею.
Під час прогулянки варто зазирнути до будівлі університету, який зацікавить не лише студентів, а й любителів тварин. Серед густої зелені на університетському дворику, можна побачити котів, які ніжаться на сонці.
Барселону завжди згадують, як місто Антоніо Ґауді, (найвідоміший архітектор з цього регіону), тому тут ми побачимо багато його робіт. На увагу заслуговує Будинок Міла, у проекті якого Ґауді не використав жодної прямої лінії. Фасад будинку, наче вирізьблений з морських хвиль. Усю композицію завершують розкішні перила балконів і димоходів, які своєю формою нагадують дим.

Казкове містечко

Якщо Ви хочете ближче познайомитися з творчістю Ґауді, то варто відвідати Гуель – найвідоміший у місті парк. Він запроектований, як місто-сад з найдрібнішими деталями. За початковим задумом парк призначався для каталонської буржуазії. Тому тут так багато казкових будиночків. Нині у них розміщені сувенірні магазини. В одному із цих будинків є музей, присвячений творцеві парку. Варто його відвідати, щоб побачити меблі, які розробив сам Ґауді.

Так, насправді, Парк Гуель – це несправжній парк, в якому найважливішою є зелень. Тут особливо цінується архітектура.

Парадні сходи завжди переповнені натовпами туристів. Варто цими сходами увійти до зали, в якій 100 колон підтримують велику терасу. Насправді існує лише 86 колон, а стелю прикрашає барвиста мозаїка, що символізує пори року і фази місяця. У центральній частині парку розташована величезна площа, яка завжди освітлена сонячним промінням. Вона вважається найдовшою площею у світі і вкрита унікальною керамічною мозаїкою, і належить до найдивовижніших туристичних об’єктів.

Магія світла

Найвідомішою роботою Ґауді є монументальний собор Саґрада Фамілія (храм Святої Родини). Відомий як найбільший і найдивовижніший, проте досі не закінчений проект іспанського митця. Він часто переносив дату завершення робіт через відсутність коштів, або ж технічне обслуговування наявних споруд. Інтер’єр собору захоплює своєю унікальністю, а ззовні будівля виглядає, наче піщана споруда, кожен елемент якої має символічне значення. Враховуючи його величезні розміри, потрібно кілька днів, щоб вивчити кожну сцену у соборі. Туристи, які відвідують Барселону 24 вересня, тобто під час свята міста, можуть спостерігати цікаве видовище. Фасад будівлі перетворюється на фон для феєричних світлових шоу під музичний супровід. А якщо Вам не вдасться побачити це захоплююче видовище, то Ви можете кожного дня насолоджуватися показами “танцювальних фонтанів” на Іспанській площі.

Романтичний сад

Після такої кількості архітектурних пам’яток (хоча Барселона це тільки початок) корисно буде відпочити на лоні природи. Дуже цікавим зеленим місцем є Парк лабіринтів Орти або парк-лабіринт в північній частині міста. З огляду на його вік (початок робіт над парком сягає 1791 р.), а також унікальну флору, парк вважається музеєм. Вхід у парк — платний, а кількість відвідувачів не повинна перевищувати 750 осіб. Своєю назвою він завдячує лабіринту із кипарисів, розташованому у його центральній частині. У кінці лабіринту височіє статуя міфічного бога Ероса. Цікаво, що саме тут знімали сцени до фільму “Парфумер”. Загадковий і подекуди моторошний парк сподобається не усім, але варто його відвідати, щоб побачити спокійнішу частину Барселони.

Вуличне мистецтво

Серед тисяч чарівних і неповторних вулиць в Барселоні є місце, яке неможливо оминути. На Ла-Рамбла можна знайти майже все. Магазини та сувенірні крамниці, квіти, морозиво, і навіть домашніх тварин. Але Барселона — це місто мистецтва. Мабуть, в жодному іншому іспанському місті Ви не побачите стільки різноманітних мімів. На Ла-Рамбла кожен мім, як витвір мистецтва: химерно розмальований і одягнений.

Насолода для відчуттів

Вулицею Ла-Рамбла дійдемо до порту з безліччю магазинів зі свіжими морепродуктами. Хоча покупки краще робити на ринку Ла-Букарія (Mercat de Boqueria). Кольори стиглих, соковитих фруктів, овочів і різноманітних морепродуктів нікого не залишать байдужими. Тут можна купити готові тапас (традиційні іспанські закуски) та скуштувати їх у товаристві веселого продавця. Іспанія — це місце, де всі посміхаються без причини, розмовляють з незнайомими людьми і не скаржаться на здоров’я. А навпаки, завжди повторюють “esta bien” (все чудово).

Заспокоїти сильний голод

Звичайно, закуски з Ла-Букарія не замінять нам справжньої їжі, яку краще пошукати на менш популярних вулицях. Незважаючи на те, що Ла- Рамбла переповнена барами і ресторанами, поверніть на одну з бічних вулиць. У Барселоні варто скуштувати традиційну іспанську паелью з морепродуктами. Зазвичай її подають на сковорідці, а не на тарілці. Однак, якщо Ви не належите до шанувальників популярних тут морепродуктів, то можете замовити цю страву з курятиною. Зрештою, ресторани зроблять все можливе, щоб збільшити кількість своїх клієнтів! А з напоїв виберіть Кабу — це тип іспанського ігристого вина. У Каталонії його п’ють замість соку та води. І найголовніше, незважаючи на вміст алкоголю, його можна спокійно пити на лавці в парку або у міському сквері.

У Барселоні зовсім не обов’язково бути знавцем мистецтва, щоб оцінити її красу і неповторність. Тут можна провести цілий тиждень, оглядаючи туристичні об’єкти, а можна лише короткі вихідні, протягом яких Ви встигнете оглянути найважливіші місця. Місто також приваблює туристів своїм кліматом. Зимою тут набагато тепліше і сонячніше, ніж у нас. Хоча не погода відіграє найважливішу роль, а неповторна атмосфера Барселони, усміхнені люди і незабутні місця, які заохочують туристів повернутися сюди ще не один раз.

Пауліна Йоанна Щесяк