Гори

Сходження на Говерлу
Знаєте, де влітку можна побачити сніг? Або де буде важко дихати через те, що захоплюватиме подих від побачених краєвидів? Звісно, що на Говерлі! Сходження на Говерлу – це неабияка пригода, яка подарує вам трохи руху на свіжому повітрі та чудові враження. Щойно подолаєте заповітний 2061 метр, одразу з’являється бажання здійснювати наступні туристичні подвиги. Вершина Говерли – це невеликий плоский майданчик. Звідси відкривається ідеальна панорама: тут можна побачити весь Чорногорський хребет. На схилах гори дуже мало кам’яних осипів, тут переважають трава та чагарникова рослинність. Біля підніжжя Говерли розташувався водоспад.
Для тих, хто любить водний екстрим – чудовим варіантом буде сплав по Чорному Черемошу. Досвідчені туристи обирають пороги рік Свіча та Мізунка. А найпопулярніша екстремальна річка в Україні – Південний Буг – в літній період стане справжньою знахідкою для екстремалів. Коли міліють річки Карпат, натовпи туристів вирушають сюди. Якщо ж ви бажаєте провести час спокійніше, спробуйте сплав по річці Случ. Шлях “Надслучанською Швейцарією” – один із найкрасивіших маршрутів у всій Україні.

Відпочинок біля озера

Чарівні пейзажі озер, запах соснового лісу, пісок, прогрітий сонцем, купання та оздоровлення одночасно, варені раки і домашня кухня. І далі ще цікавіше … Уявіть, що ви знайшли місце для відпочинку, де зможете відчути себе вільним і безтурботним – це стає можливим у національному парку Шацьких озер. Вони розташовані у Волинській області і саме туди щорічно на відпочинок приїздять десятки тисяч туристів не тільки з України, а також з Білорусії і Польщі. Для відпочинку на Шацьких озерах, більшість туристів вибирають озеро Світязь. Світязь є унікальним озером і входить до семи природних чудес України, зі всіх сторін його оточують соснові ліси. Тут є пункти прокату човнів, катамаранів, спорядження для дайвінгу, байдарки. Місця для ночівлі туристів розташовані поблизу берега вже за 20 м від самого озера. Тут вам запропонують свої послуги місцеві жителі, від смачних пончиків до вишуканих рибних страв прямо на березі озера.

Відвідуємо цікаві міста

Подорожі містами України дуже цікаві та різноманітні. Ми пропонуємо кілька варіантів, а ви вже самі обирайте, що вам більше до душі. “Місто, де дороги підмітали трояндами, а книгарень було більше, ніж кав’ярень”, – так красиво сказав про це місто австрійський дослідник. Яке це місто? Звісно ж, місто Лева, яке притягує романтиків та поціновувачів затишку. Туристи захоплюються тут усім: починаючи з бруківки затишних вуличок, із красивими будинками, закінчуючи мешканцями та оригінальними кав’ярнями. Часто Чернівці порівнюють із Віднем, Львовом, або називають маленьким Парижем. Чернівці – це ідеальний варіант для подорожі Україною влітку. В історичній частині столиці Буковини є 706 пам’яток архітектури. Історична забудова старого міста – це цілісний, майже недоторканий ансамбль XIX – початку XX століть, відомий своїми стильними будівлями. Архітектурною перлиною Чернівців по праву вважається ансамбль колишньої Резиденції митрополитів Буковини і Далмації. Не можемо також не запропонувати відвідати найколоритніше місто нашої країни. Край Котляревського і галушок, Полтавської битви, гоголівської містики та Диканьки. Якщо обираєте подорожі Україною, Полтава – чудове місце як для романтичного вікенду, так і для сімейної поїздки.

Найкрасивіші замки, палаци і фортеці України

За даними істориків, на території України існує більше 5000 замків. Кожен з них по-своєму унікальний і особливий.
Кам’янець-Подільська фортеця
Головна міська пам’ятка, подивитися на яку щорічно приїжджають тисячі туристів з усієї Європи. Ця унікальна оборонна споруда будувалася протягом кількох століть і досі вражає своєю величчю і монументальністю. До створення об’єкту доклали чимало зусиль архітектори і скульптори зі всього світу. Кам’янець-Подільська фортеця ідеально поєднує навколишні ландшафти з середньовічною структурою міста. Таким чином, це – унікальна фортифікаційна система, яка не має аналогів у Європі.
Митрополичий палац
Колишня резиденція буковинських митрополитів розташований у місті Чернівці. Це одна з найчарівніших перлин архітектури Західної України. Палац створений в мавритансько-візантійському стилі. Комплекс палацу складається з трьох монументальних споруд-корпусів: головного, духовної семінарії разом із церквою Трьох Святителів, пресвітерії. Зараз резиденція служить головним корпусом Чернівецького національного університету імені Федьковича.
Луцький Верхній замок
Подорож по Луцьку варто розпочати зі Старого міста. Саме тут, на східній околиці Кафедральної вулиці знаходиться Луцький замок, один із небагатьох середньовічних замків України, який зберігся до наших днів.Цей замок був побудований ще у XV столітті литовським князем Любартом, який одружився з місцевою княжною і прийняв православну віру. Замок був резиденцією уряду і глави держави, а потім і останньою столицею Галицько-Волинської держави. Спочатку Верхній замок був зразком романо-готичної архітектури, але при перебудові в XVI ст. набрав рис ренесансу. І саме Луцький замок, а точніше, одна з його веж, зображена на купюрі номіналом у 200 гривень.
Палац у Качанівці
Палац Качанівка розташований за 170 кілометрів від Києва. Це єдиний в Україні маєток, який повністю вцілів незважаючи на війни та революції. Палац перебудований на замовлення родини меценатів Тарновських. Він є на схилі, який з двох боків омивають мальовничі ставки. Саме тут Михайло Глінка писав оперу “Руслан і Людмила”, а Микола Гоголь вперше на публіці прочитав повість “Тарас Бульба”.
Фортеця в Хотині
Славна тисячолітня фортеця в Хотині – свідок численних війн та баталій. Протягом століть вона була центром розвитку ремесел і торгівлі, культури та економіки. Тепер тут проводять різні фестивалі і відтворюють історичні битви. А оборонні стіни стали сценами для зйомок багатьох фільмів.

Це, звісно, лише маленький шматочок того, що можна побачити в нашій прекрасній країні, важливо лише захотіти краще пізнати її і любити її дужче.